Tarptautinis bendradarbiavimas

 

UKMERGĖS MIESTAI - PARTNERIAI

 

BAD LANGENSALZA (Bad Langensalca), VOKIETIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1991 m.

Tai kurortinis miestas, esantis Unstrut-Hainich apskrityje, Tiūringijos žemėse. Tai antras pagal dydį apskrities miestas. Bad Langensalcos miestas turi neįkainojamą istorinę svarbą. Tą liudija architektūriškai turtingas istorinis senamiestis. 50 hektarų ploto senamiestis yra trečias pagal dydį Tiūringijoje, po Erfurto ir Miulhauseno senamiesčių. 1990 m. senamiestyje atlikta kapitalinė rekonstrukcija, įkurta daugybė parkų. Garsesni jų - Japonų parkas, Rožių parkas.

Daugiau: www.badlangensalza.de


WETTERAUKREIS (Veterau apskritis), VOKIETIJA

Bendradarbiaujama nuo 1998 m.

Wetterau apskritis turi apie 300 tūkst. gyventojų, plotas 1 101,70 km².  Apskritis susideda iš 13  miestų ir 25 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras – miestas Friedberg, kuris yra netoli miesto Frankfurto prie Maino. Bendradarbiavimas su Ukmerge vyksta kultūros, sporto, socialinėje, sveikatos srityse. Tai vieni seniausių mūsų partnerių, su kuriais glaudžiai bendradarbiauja mūsų sveikatos, švietimo, sporto, kultūros įstaigos, politikai bei verslininkai.

Plačiau: www.wetteraukreis.de


 UNSTRUT-HAINICH-KREIS (Unstrut-Hainich apskritis), VOKIETIJA

 Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1998 m.

Unstrut-Hainich apskritis turi apie 115 tūkst. gyventojų, plotas - 975,4 km². Apskritis susideda iš 4 miestų ir 43 seniūnijų (bendruomenių). Apskrities centras - miestas Miuhlhausenas. Tai pats didžiausias apskrities miestas, turintis apie 38 tūkst. gyventojų. Ukmergės kraštas su šia apskritimi bendradarbiauja kultūros, švietimo bei sporto srityse. 2015 m. viešėjęs apskrities vadovas ir Ukmergės rajono meras parengė 2016-2017 metų bendradarbiavimo programą su konkrečiomis priemonėmis.

Plačiau: www.unstrut-hainich-kreis.de


LĪVĀNI (Lyvanai), LATVIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2007 m.

Lyvanai, kaip ir Ukmergė, yra stambių kelių kryžkelė. 4,7 km² ploto mieste gyvena apie 10 tūkst. žmonių. Per miestą teka upės Dubna ir Daugava. Livanai garsėja stiklo gamykla. Mieste įkurti ir puikiai vykdo veiklą meno ir amatų namai. Tar Ukmergės ir Lyvanų vyksta dailininkų, bibliotekininkų, meno kolektyvų mainai.

Plačiau: http://www.livani.lv/

 

TARNOWO PODGÓRNE (Tarnovo Podgorne), LENKIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1999 m.

Bendradarbiavimas su Lenkijos Tarnovo Podgorne  valsčiumi vyksta kultūros, švietimo ir sporto srityse, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programose. Kiekvienais metais keičiamasi šalių delegacijomis.

Plačiau: www.tarnowo-podgorne.pl

 

КАМ'ЯНЕ́ЦЬ-ПОДІ́ЛЬСЬКИЙ (Podolės Kamenecas), UKRAINA 

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 1991 m.

Podolės Kamenecas įsikūręs Chmelnickio srityje, Ukrainos vakaruose. Nors bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 1991 m., intensyvesnis bendradarbiavimas prasidėjo 1998 m., kai buvo organizuojama tarptautinė įvairių kultūrų šventė. Bendradarbiavimas vyksta daugiausiai kultūrinėje srityje. Į Ukmergės miesto šventę bei tarptautinius lino simpoziumus atvyksta  Ukrainos kolektyvai, taip pat į tarptautines šventes kviečiami ir Ukmergės kolektyvai. Keičiamasi dailininkų parodomis. Ukmergės miestu tekančios Šventosios upės krantinės takas pavadintas Podolės Kameneco vardu. Podolės Kamenece yra Ukmergės gatvė.

Plačiau: http://kam-pod.gov.ua/

 

COLOGNO AL SERIO (Kolonjo al Serjus), ITALIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2005 m.

Bendradarbiavimas vystomas ekonomikos, švietimo, socialinės ir sveikatos apsaugos, jaunimo užimtumo, kultūros, sporto, aplinkosaugos, turizmo srityse. Tarp šalių vyksta delegacijų mainai.

Plačiau: www.comune.colognoalserio.bg.it/ita

 

HERRLJUNGA (Herljunga), ŠVEDIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2008 m.

Herljungos savivaldybė yra vakarinėje Švedijos dalyje, netoli didžiųjų Švedijos miestų Gothenburg ir Borås. Čia gyvena 9300 gyventojų. Herljunga gali didžiuotis dideliu mieste veikiančių įmonių skaičiumi ir žemu nedarbo lygiu. Savivaldybėje gyvuoja apie 200 nepelno siekiančių organizacijų, kurios kartu su savivaldybės bei pramonės institucijomis kuria patrauklią aplinką gyventojams. Bendradarbiavimas su Herljunga savivaldybe vykdomas kultūros, turizmo, švietimo bei sporto srityse, taip pat ekonomikos, socialiniame ir sveikatos sektoriuose.

Plačiau: www.herrljunga.seKISKUNMAJSA (Kiškunmaiša), VENGRIJA

Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2015 m.

Kiškunmaišos miestas įsikūręs tarp dviejų upių – Danube ir Tisza. Mieste gyvena apie 12 tūkst. gyventojų. Šis miestas yra vienintelė vieta, kurioje gali rasti 1956 metų revoliucijos muziejų bei memorialinę koplyčią.
Ukmergės rajono savivaldybė bendradarbiavimo ryšius su Kiškunmaišos savivaldybe užmezgė 2008 m. Bendradarbiavimas tarp savivaldybių vystomas kultūros, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programose. Ukmergiškis tautodailininkas Rimantas Zinkevičius yra Kiškunmaišos miesto garbės pilietis.

Plačiau: www.kiskunmajsa.huWORCESTER (Vusteris) ANGLIJA

Ketinimų protokolas pasirašytas 2011 m.

Vusterio miestas yra Vakarų Midlandso regione, 50 km nuo Birmingamo. Plotas - apie 33 km2. Mieste gyvena apie 93 tūkst. gyventojų. Per Vusterį teka Severno upė, kurios grožis atsiveria žvelgiant iš XII a. Anglikonų katedros. Miestas garsėja maisto (padažų), metalo apdirbimo, porceliano, cemento bei elektronikos pramone. Bendradarbiavimas su šiuo miestu vystomas kultūros, verslo partnerių, jaunimo bei visuomeninių organizacijų mainų programose.

Plačiau: www.worcesterma.gov

 

 АШМЯНЫ (Ašmena), BALTARUSIJA

 Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2011 m.

Ašmena yra apie 50 km  nuo Vilniaus. Ši smiestas - Ašmenos rajono centras. Išsidėstęs kalvotose, derlingose vietose, prie Ašmenos upės. Miestą kerta plentas Vilnius-Minskas. Mieste stovi stačiatikių cerkvė, Šv. Mykolo Arkangelo katalikų bažnyčia. Veikia lengvoji ir maisto pramonė. Yra kraštotyros muziejus. Ukmergės ir Ašmenos miestai aktyviai bendradarbiauja,  vykdomi įvairūs tarptautiniai projektai, delegacijų, meno kolektyvų mainai. Tai vienas arčiausiai esančių miestų - partnerių.

Plačiau: www.oshmiany.gov.by

 

 

 СВIСЛАЧ (Svisločius), BALTARUSIJA

  Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta 2012 m.

Svisločius – miestas vakarų Baltarusijoje, rajono centras. Miestas įsikūręs visai netoli pasienio su Lietuva. Čia yra geležinkelio stotis, švystyta statybų, pieno, maisto pramonė. Stovi bažnyčia, pilies liekanos, gimnazija, sinagoga. Istoriniuose šaltiniuose Svisločius minimas nuo 1256 metų. Ukmergė ir Svisločius labai aktyviai bendradrabiauja kultūros srityje, įgyvendina bendrus kultūros projektus, delegacijos ir meno kolektyvai dalyvauja rudens mugėse, vykstančiose abiejuose miestuose dėka įgyvendinto tarptautinio projekto.  

Plačiau: www.svisloch.grodno-region.by


Paskutinis atnaujinimas: 2016-03-15 10:15:03