Ankstinamas privalomas ugdymas
2018-01-08

Lietuvos žiniasklaidoje jau praėjusiais metais rašyta apie tai, kad švietimo bendruomenė svarsto idėją paankstinti privalomąjį ugdymą pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas.

2017 m. gruodžio 19 d. pakeisti Švietimo įstatymo straipsniai, susiję su privalomo ugdymo pradžia.

Atkreiptinas dėmesys, kad nuo 2018 m. vasario 1 d. tėvai galės patys nuspręsti ar jų penkiametis vaikas jau pasirengęs būti priešmokyklinuku. Tokį sprendimą teks priimti tėvams, kurių vaikas gimęs tais kalendoriniais metais, kai jam sueina penkeri. Jeigu tėvams kyla abejonių dėl vaiko brandos, jie gali kreiptis į Švietimo pagalbos tarnybą ir prašyti įvertinti vaiko brandą ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Švietimo pagalbos tarnyba ne vėliau kaip per 20 darbo dienų atliks vertinimą ir pateiks rekomendacijas tėvams.

Priešmokyklinukais tapę penkiamečiai, būdami šešerių, galės pradėti mokytis pagal pradinio ugdymo programą.

Gerbiami tėveliai, jei Jūsų vaikas jau lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigą ir Jūs pageidaujate paankstinti vaiko privalomą priešmokyklinį ugdymą, prašytume apie tai informuoti ugdymo įstaigos, kurią lanko Jūsų vaikas, vadovą. O jeigu Jūsų vaikas ateinančiais metais jau bus pirmokas, turite pateikti prašymą dėl pradinio ugdymo programos pradžios bendrojo lavinimo mokyklai pagal Jūsų gyvenamąją vietą.

Kilus klausimų, galima kreiptis Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrių, tel. 8(340) 63987.

 

Ukmergės rajono savivaldybės administracija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra