Ar vaikui laikas į darželį? Kur kreiptis?
2017-11-07

Jau treti metai Ukmergės rajono savivaldybėje priėmimas į lopšelius-darželius vyksta centralizuotai. Tėvai užpildo prašymą internetu informacinėje sistemoje. Internetinės svetainės adresas www.ukmerge.lt/priėmimas į darželius. Registruojamasi per elektroninę bankininkystę. Tėvai, kurie nesinaudoja elektroninės bankininkystės paslauga, prašymą gali pateikti atvykę į pageidaujamą ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Kada pateikti prašymą ?

Informacinėje sistemoje prašymų registracija vyksta visus metus. Kai kurie tėvai prašymą  užregistruoja vos tik gimus vaikui. Kiti neskuba, ir prašymą registruoja tada, kai nusprendžia, kad vaikui jau laikas į darželį. Geriausiai, kai prašymas registruojamas anksčiau. Jeigu planuojate ateinančiais mokslo metais leisti vaiką į darželį, tuomet prašymą registruokite šiais mokslo metais, bent jau iki kovo 1 d. Ateinančių mokslo metų grupės komplektuojamos nuo vasario 15 dienos iki kovo 1 dienos. Užsiregistravusių vėliau prašymai patenkinami tik tuo atveju, jei ugdymo įstaigose yra laisvų vietų.

Kiekvienų kalendorinių metų pradžioje, sausio pirmomis dienomis, sistema generuoja prašymus ateinantiems mokslo metams pagal prašymų pateikimo datą, pirmumo teises, pasirinktus darželius. Taip prašymai surikiuojami į kiekvienos ikimokyklinio ugdymo įstaigos eilę, o vasario 15 dieną  vaikai automatiškai skirstomi į grupes. Jei tėvai pasirenka du arba tris darželius, vaikas patenka į tą ikimokyklinio ugdymo įstaigą, kurioje laukiančiųjų eilė trumpiausia.

Kaip tėvai gali sužinoti, ar jų vaikas priimtas į darželį?

Užregistravus prašymą sistemoje, vaikui suteikiamas unikalus kodas. Pagal jį tėvai gali patys pasitikrinti sistemoje, kurioje eilės į darželį vietoje yra jų vaikas. Be to, tėvai, registruodami prašymą, nurodo savo elektroninio pašto adresą ir telefono numerį. Sistema automatiškai išsiunčia jiems žinutes. Pirmą – patvirtinančią sėkmingą registraciją. Antrą – patvirtinančią vaiko priėmimą į ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Labai svarbu, kad tėvai, gavę žinutę apie vaikų priėmimą į lopšelį- darželį, per 5 darbo dienas informacinėje sistemoje arba susisiekę su ugdymo įstaigos administracija, patvirtintų, kad vaikas lankys darželį. Per 10 darbo dienų tėvai turi atvykti į ugdymo įstaigą ir pateikti visus reikiamus dokumentus. Priešingu atveju, vaiko duomenys  pašalinami iš informacinės sistemos.

Elektroninė sistema veikia jau trečius metus. Su kokiomis problemomis susiduria tėvai, registruodami vaikus į darželius?

Sistema veikia trečius metus. Per tą laiką įvyko daug pokyčių. Pradžioje kai kuriems tėveliams buvo sunku savarankiškai registruotis, reikėjo pagalbos. Jie kreipdavosi į ugdymo įstaigas, ir darželių administracija padėdavo tėvams užregistruoti vaiką. Miesto teritorijoje tokių atvejų vis mažiau. Kaime dažniau kreipiamasi į ugdymo įstaigas. Atkreiptinas dėmesys, kad keblumų registruojant vaiką iškyla tada, kai nesutvarkyta šeimos gyvenamosios vietos  deklaracija. Tokiais atvejais tėvai gali kreiptis pagalbos į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrių.

Labai svarbu, kad, registruodami prašymą, tėveliai užpildytų reikalingus ,,laukus“. Neatidžiai užpildžius, sistema gali neleisti pasirinkti pageidaujamo darželio, gali neužskaityti pirmumo prioriteto, gali iškilti kitokių nesklandumų. Pasitaiko atvejų, kad šeima pakeičia gyvenamąją vietą ir pageidauja pakeisti darželį, tokiais atvejais reikėtų informacinėje sistemoje redaguoti anksčiau pateiktą prašymą, nurodant, kurioje ugdymo įstaigoje tėvai pageidauja ugdyti vaiką.

Ką galėtumėte patarti tėvams, kurie ketina registruoti prašymą elektroninėje sistemoje?

Norėčiau nuraminti tėvelius ir priminti, kad svarbu registruoti prašymą elektroninėje sistemoje iki kovo 1 d. Labai svarbu, kad tėveliai susipažintų su Vaikų priėmimo į Ukmergės rajono savivaldybės ugdymo įstaigų ikimokyklines ir priešmokyklines grupes tvarkos aprašu, kuris publikuojamas savivaldybės interneto svetainėje. Kilus klausimų, galima kreiptis į pasirinktą ikimokyklinio ugdymo įstaigą arba Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrių, tel. 8(340) 63987 .

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra