Baigėsi dar vienas etapas šilumos ūkio istorijoje: byla keliaus į Aukščiausiąjį teismą
2019-01-08

Lietuvos Apeliacinis teismas paskelbė dar vieną sprendimą bemaž dešimtmetį besitęsiančiame Ukmergės rajono savivaldybės ir buvusios rajono šilumos ūkio nuomininkės bendrovės „Miesto energija“ teisminiame ginče.

Sausio 3 d. sprendime teismas nurodė, kad 2001–2010 metais šilumos ūkį nuomojusiai bendrovei „Miesto energija“ už naujai sukurtą ir pagerintą turtą turi būti sumokėta daugiau nei 3,5 mln. eurų. Šį teismo sprendimą savivaldybė skųs Aukščiausiajam teismui.

Aukščiausiasis teismas dar 2012 metais yra priėmęs sprendimą, kad bendrovė „Miesto energija“ šiurkščiai pažeidė šilumos ūkio nuomos sutartį su savivaldybe ir kad pastaroji sutartį nutraukė teisėtai. Tačiau iki šiol nesutariama, kaip ir kokia suma turėtų būti vertinamas iš „Miesto energijos“ perimtas sutarties galiojimo laikotarpiu naujai sukurtas ir pagerintas turtas.

Apeliacinis teismas iš bendrovės „Miesto energija“ perimtą turtą įvertino kiek daugiau nei 3,5 mln. eurų. Pradinė bendrovės „Miesto energija“ paskaičiuota suma buvo 4,5 mln. eurų. Suma sumažinta, tačiau, Ukmergės rajono savivaldybės mero Rolando Janicko teigimu, taškas šiame ginče dar nepadėtas. „Nagrinėjant bylą nebuvo atsižvelgta į mūsų esminius argumentus, nustatant turto kainą. Turime teisę sprendimą skųsti Aukščiausiajam teismui ir viešąjį interesą ginsime iki galo“, – tolimesnius ketinimus atskleidžia savivaldybės vadovas.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra