Bandys įgyvendinti iš Vokietijos atsivežtas geras idėjas
2019-06-20

Birželio 14-16 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės delegacija, vadovaujama rajono savivaldybės tarybos narės Angelės Jokubynienės, lankėsi Vokietijoje, Bad Langensalzos savivaldybėje ir dalyvavo šventiniuose šio miesto renginiuose. 

Vizitas prasidėjo Bad Langensalzos savivaldybėje, kur ukmergiškių delegacija susitiko su naujuoju, dar tik 1,5 metų savivaldybei vadovaujančiu meru Matthiasu Reinzu, miestų partnerių bendrijos vadovu Volkeriu Pioleriu, savivaldybės administracijos darbuotojais bei Bad Langensalzos savivaldybės miestų partnerių - Bad Nauheimo (Vokietija) ir Oostkampo (Belgija) – atstovais.

A. Jokubynienė su kitais delegacijos nariais – savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialiste Sonata Vitaite ir Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialiste Daiva Zimbliene buvo pakviesti apžiūrėti miesto Rotušėje esantį savivaldybės mero kabinetą, po Rotuše esančius rūsius, vėliau dalyvavo iškilmingame Bad Langensalzos miesto šventės atsidaryme, drauge su visais žygiavo šventinėse eitynėse miesto gatvėmis, dalyvavo rožių ir „Maudymosi kultūra – nuo Antikos iki naujų laikų“ parodų atidarymuose ir kt.

Vizito metu delegacijos nariai turėjo ne tik pažintinę ekskursiją po miestą, bet ir apsilankė už 20 kilometrų nuo Bad Langensalzos esančiame Hainicho nacionaliniame parke, kurį apžiūrėjo keliaudami 40 metrų aukštyje, palei medžių viršūnes įrengtu gamtos taku. Šis,beveik pačioje Vokietijos širdyje esantis pirmykštis miškas nuo 2011 metų yra įtrauktas į Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) pasaulio paveldo objektų sąrašą. Bad Langensalzos savivaldybės atstovai ukmergiškiams parodė ir savo miesto pasididžiavimą – įspūdingus rožių ir japoniško stiliaus sodus.

„Iš šio vizito parsivežiau ne vieną gerą idėją, kurią labai norėčiau įgyvendinti ir Ukmergėje. Bad Langensalzą galima pelnytai vadinti ne tik rožių, bet ir išpuoselėtų parkų miestu. Sekdami vokiečių pavyzdžiu ir mes galėtume nuostabiais augalais papuošti savo miesto ar rajono erdves.

Bad Langensalzos gyventojai turi gražią tradiciją – ypatingų asmeninių ar šeimos švenčių progomis (jubiliejinis gimtadienis, vestuvės, vaiko gimimas ar kt.) gali pasodinti mieste po medį ir jį kaskart prižiūrėti, lankyti. Prie tokio medžio įrengiama lentelė, kurioje skelbiama informacija apie tai, kas, kada ir kokia proga miestui padovanojo medį. Medžius žmonės sodina tik suderinę su miesto savivaldybe, kuri turi sudariusi specialų, medžių sodinimui tinkamų vietų žemėlapį ir medžių, kuriuos ten galima sodinti, sąrašą.

Prie Ukmergės ligoninės atnaujinamas parkas, kuriame numatyta vieta ir rožynui. Manau, kad atsirastų tikrai nemažai ukmergiškių, galinčių ir norinčių ten pasodinti po rožių krūmelį. Kodėl gi nepabandžius?

Labai patiko ir tai, kad Bad Langensalzos gyventojai patys tvarko ir prižiūri bendro naudojimo šaligatvius, esančius prie jų namų. Nušluoja lapus, nuvalo sniegą. O laiku to nepadariusieji paprasčiausiai gauna sąskaitas iš miestą tvarkančios įmonės, kurios darbuotojai už juos atliko tą darbą“, - sakė A. Jokubynienė.

Draugiški santykiai tarp Vokietijos Bad Langensalzos miesto ir Ukmergės rajono savivaldybės užsimezgė dar 1991 metais. Kitų metų gegužės 31-ąją sueis 29 metai nuo bendradarbiavimo sutarties pasirašymo.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra