Birželio pirmąjį sekmadienį ištarkime: „Aš myliu tėvelį“
2018-05-29

Kiekvienam vaikui, atėjusiam į šį pasaulį, saugiausia augti mylinčių tėvų šeimoje. Mylinčių vienas kitą ir mylinčių vaikus aplinkoje. Meilė yra toks stiprus jausmas, kad valdo ne tik atskirų žmonių gyvenimus, bet valdo visą pasaulį.

Viltė beprotiškai įsimylėjo Saulių. Metė mokslus, išėjo iš namų ir susikraustė pas mylimąjį. Saulius dirbo programuotoju, buvo mažai bendraujantis, uždarokas jaunuolis. Sekėsi jiems neblogai. Nebuvo didelės  romantikos, nebuvo ir ašarų. Viltė pradėjo lauktis mažylio. Bet viskas baigėsi labai nelaimingai. Persileidimas antroje nėštumo pusėje ir žiauri diagnozė - vaikų niekada nebeturės.

Po keleto metų, susituokę, jaunuoliai pradėjo galvoti apie įsivaikinimą.

Pirmą kartą pora atėjo į globos namus pasidomėti, ar yra vaikučių, kuriuos būtų galima įvaikinti. Iš kažkur atsirado poros metų mažylis, niekas nepastebėjo, bet jis apsikabino Sauliaus koją ir pradėjo kartoti „Aš myliu tėvelį, aš myliu tėvelį“.

Taip Saulius tapo Tado įtėviu. Ir kaip to mažylio atėjimas pakeitė šį romų, nekalbų ir uždarą vyrą. Kiekvieną laisvą nuo darbo minutę Saulius leido su vaiku. O tas lyg  grandinėle pririštas niekur nesitraukė nuo įtėvio. Šiam dirbant kompiuteriu įsitaisydavo šalia ir tyliai žaisdavo savo gyvenimą. Kaimynai ir draugai vis pasišnabždėdavo, kad likimas nedavė savo sūnaus, bet atsiuntė tikrą mažą angelą į šią šeimą.

Tėvo meilę patyrę vaikai auga daug saugesni, atviresni ir stipresni. Įgyja įvairiapusės patirties, išmoksta įvairių techninių dalykų.

Man labai graži šventė yra Tėvo diena. Birželio pirmas sekmadienis pražįsta atvira vaikų meile, nes gėlių puokštė lyg ir ne ta dovana. Kol turi tėvelį šeimoje - apsikabinimas ir supratimas, kad tėvelis – tai jėga – tiesiog suteikia prasmės gyventi. Gyventi ne tik savo, bet ir kitų, ne visada laimingų žmonių labui.

Jeigu jūs norite pasidalinti savo problemomis ar bandote rasti sprendimus  kreipkitės į arba skambinkite tel. 8 340 63561, rašykite el. paštu s.bakanauskiene@ukmerge.lt

Sigita Bakanauskienė

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra