Bus plėtojami bendradarbiavimo ryšiai su savivaldybe iš Sakartvelo
2018-10-11

Šią savaitę Ukmergėje rajono savivaldybės vadovai priėmė Sakartvelo (ankstesnis pavadinimas – Gruzija)  Calendžichos (Tsalenjikha) savivaldybės vicemerą Severiane Sherozia. Svečias lankėsi savivaldybėje, rajono mokymo įstaigose, ligoninėje, verslo įmonėse, susipažino Ukmergės miestu, jo kultūriniais ir turistiniais objektais.

Tai atsakomasis Calendžichos atstovo vizitas po to, kai šių metų gegužės 30-birželio 3 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas viešėjo Calendžichos rajone. Vizito metu buvo aptartos abiejų rajonų bendradarbiavimo, kultūrinių ryšių ir mainų plėtros galimybės ir kt.

Numatydami galimybes toliau bendradarbiauti ir ateityje sudaryti tarptautinio bendradarbiavimo sutartį, abiejų savivaldybių vadovai nusprendė pasirašyti Ketinimų bendradarbiauti protokolą. Tuo tikslu Calendžichos savivaldybė ir delegavo savo atstovą į Ukmergę. Minėtas protokolas bus pasirašytas spalio 12-ąją organizuojamo iškilmingo rajono savivaldybės tarybos posėdžio, skirto Savivaldos dienai paminėti, metu.   

Protokole numatoma, kad abi savivaldybės sieks šių tikslų: 

-                           verslumo, siekiant skatinti ir plėtoti investicijų ir ekonominius mainus;

-                           valdymo – keistis patirtimi savivaldybių administravimo, pilietinės visuomenės kūrimo,  administracinių išteklių panaudojimo, nevyriausybinių organizacijų veiklos klausimais;

-                           dalijimosi patirtimi ir abipusės paramos teikimo įgyvendinant tarptautines iniciatyvas bei panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas;

-                           švietimo ir mokslo, skatinant mokyklų ir švietimo įstaigų, aukštesniojo bei kitų mokslo institucijų bendradarbiavimą;

-                           kultūros – keitimasis patirtimi, kultūros renginių ir meno pristatymų, susitikimų, kūrybinių dirbtuvių, kultūros studijų abiejuose miestuose organizavimas ir rėmimas;

-                           kūno kultūros ir sporto – renginių, susitikimų, varžybų įvairiose sporto ir aktyvaus poilsio srityse organizavimas;

-                           turizmo, statybos, inžinerinių komunikacijų eksploatavimo, miestų plėtros strategijų vystymo, nacionalinio kultūros paveldo, architektūros ir meno puoselėjimo, aplinkos apsaugos, viešosios tvarkos ir kt. srityse;

-                           verslo aplinkos gerinimo – verslo įmonių tarptautinio bendradarbiavimo skatinimas siekiant verslo plėtros ir naujų rinkų, ypatingą dėmesį skiriant darniems energetikos ir transporto sprendimams. 

Pasirašius ketinimų protokolą ir bendradarbiavimo sutartį patvirtinus abiejų savivaldybių taryboms, šis protokolas bus pakeistas Bendradarbiavimo sutartimi.

 „Bendradarbiavimas su Gruzija – viena svarbesnių Lietuvos užsienio politikos krypčių. Jau seniai mūsų valstybes sieja draugiški ryšiai, dabar juos įtvirtinsime ir savivaldybių lygiu, pasirašydami bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Calendžicha. Esu tikras, kad bendradarbiavimas bus naudingas abiem pusėms“, – sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras R. Janickas.

Sakartvelo strateginis tikslas – Europos Sąjunga (ES). Todėl ši valstybė nori pasisemti daugiau patirties bendradarbiausdama su įvairiomis ES šalimis ir miestais, plėtodama demokratinius santykius, kurdama ir įgyvendindama bendrus projektus.

„Sakartvelas kaip valstybė vystėsi lėtai, jai teko išgyventi kelis karus. Noriu palinkėti abiems mūsų valstybėms šviesios ateities, kad kuo mažiau ją temdytų įvairios problemos. Tikiuosi, jog ir toliau vieni kitus palaikysime, padėsime vieni kitiems, kad mus sies abipusė pagarba ir meilė. Kiekvienos šalies stiprybė yra šeima. Juk nuo šeimos viskas prasideda. Šeima ir valstybė yra svarbiausia“, - sakė Calendžichos savivaldybės vicemeras S. Sherozia.   

Pasak jo, Ukmergė – pirmasis Lietuvos miestas, su kuriuo Calendžichos savivaldybė užmezgė bendradarbiavimo ryšius. Ši savivaldybė turi miestų partnerių  Armėnijoje, Azerbaidžane, Ukrainoje, Vokietijoje, Turkijoje, Izraelyje, Italijoje, Švedijoje.

Kalnuotas, gerą klimatą turintis Calendžichos rajonas yra šiaurės vakarų Sakartvele. Rajono plotas – daugiau nei 646 kv. km. Gyventojų skaičius – apie 43 000, iš jų mieste gyvena tik 12 000. Rajonas yra suskirstytas į 14 administracinių vienetų (seniūnijų), čia veikia 50 vaikų lopšelių-darželių, 35 mokyklos. Rajone vystomas žemės ūkis, ypač gyvulininkystė, taip pat auginama daug riešutų, taip pat arbatos pramonė (yra stambus arbatos fabrikas), čia yra keliolika mineralinio vandens šaltinių turintis „Skuri“ kurortas. Calendžichą garsina Inguri upės hidroelektrinė (Inguri HE), kurios betoninė-arkinė daugiau nei 270 metrų aukščio užtvaka pagal dydį yra antra pasaulyje.

 

 Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra