Naujienos Archyvas

Balandžio 16 d. vyko pirmasis 2019–2023 metų kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.

„Ukmergės autobusų parkas“ įsigijo du Turkijoje pagamintus keleivinius autobusus „ISUZU TURQUOISE“. Artimiausiu metu jie bus pradėti eksploatuoti. Planuojama, kad naujieji 33 vietų autobusai važinės priemiesčio maršrutais bei užsakomaisiais reisais. Pirkinys įsigytas lizingo būdu. Vieno autobuso kaina apie 107 000 eurų. Pernai įmone taip pat įsigijo du naujus autobusus.

Vakar iškilmingai atidarytos naujai suremontuotos „Šilo“ progimnazijoje esančios Sporto centro patalpos.

Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje lankėsi kolegos iš Šalčininkų rajono, vadovaujami Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šalčininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Vitalijaus Kapūstos.

Tymai - tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija. Tymai buvo ir iki šiol yra viena dažniausių mirčių priežasčių tarp visų vakcinomis kontroliuojamų ligų ir yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių vaikystėje. Didžiausią riziką tymai kelia nesirgusiems, neskiepytiems ar nepilnai skiepytiems kūdikiams, nėščiosioms.

Vaikų, kurie mažai juda, daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus ekrano, o mažai laiko lauke, silpnesnė kaulų ir raumenų sistema. Labai svarbu pastebėti vaiko laikysenos sutrikimus kai vaikas auga ir bręsta. Pagrindinis taisyklingos laikysenos formavimo principas – judėjimas ir mankšta.

Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras pagal ES vykdomą projektą "Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone" įrengė interaktyvias edukacines grindis ikimokyklinėje vaikų įstaigoje "Saulutė“ ir Dukstynos pagrindinėje mokykloje.

Siekdama kurti palankią gyvenamąją aplinką visoje šalies teritorijoje, Lietuva kartu su kaimyninėmis šalimis sėkmingai tęsia savo partnerystę Europos bendradarbiavimo per sieną programose. Šios Europos Sąjungos (ES) finansuojamos programos remia bendrus kaimyninių šalių projektus socialinės įtraukties, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, ekologijos, pasienio saugumo ir daugelyje kitų sričių.

Siekiant padėti kuo didesniam ratui žmonių sveikti nuo priklausomybės alkoholiui, dar labiau išplėstas priklausomybių konsultantų tinklas. Priklausomybės konsultanto paslaugas nuo vasario mėn. jau gali gauti ir ukmergiškiai. Ši naujovė Lietuvoje prasidėjo 2017 metais, kuomet buvo pirmieji žingsniai ir pradėtas kurti modelis, kaip mūsų šalyje turėtų būti teikiamos tokios paslaugos, kad jos būtų realiai naudingos priklausomybių turintiems žmonėms.

Balandžio 5-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas kartu su Socialinės paramos skyriaus darbuotojomis įteikė naujagimio kraitelius kovo mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams. Taip pat buvo pasveikinti ir trys vasarį bei vienas balandžio 1-ąją pasaulį išvydę naujagimiai.

Kovo 31-ąją  Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Ukmergės miesto ir rajono darželinukų krepšinio čempionato I-asis etapas, kurį organizavo VšĮ „Ąžuolo” krepšinio mokykla. Pirmojo etapo nugalėtojai atstovaus finaliniame Lietuvos darželinukų čempionate,  vyksiančiame Pasvalyje, „Pieno žvaigždžių“ arenoje.

Viena iš savivaldybių funkcijų – viešojo intereso gynimas. Tačiau Ukmergėje šiandien yra kuriozinė situacija: jeigu savivaldybė 2010 m. nebūtų reagavusi į privataus šilumos tiekimo operatoriaus šiurkščius sutarties pažeidimus, baigtis būtų vartotojams palankesnė.

Šįmet Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimeliuose akcija „Darom“ skelbiama balandžio 27-ąją 10 val. Dvyliktą kartą rengiamos nacionalinės talkos organizatoriai sykiu siūlo pagalvoti apie kiekvieno gyventojo asmeninę atsakomybę savo aplinkai.

Ilgėjant vidutinei gyvenimo trukmei, vis didesne visuomenės dalimi tampa vyresnio amžiaus žmonės. Kad jie būtų darbingi ir žvalūs, neprarastų gyvenimo džiaugsmo, reikia skatinti įsitraukti į sveikatinimo veiklas, kurios gerina socialinius įgūdžius, padeda rasti bendraminčių, suburia bendruomenes.

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas – ypač svarbūs sveikos gyvensenos komponentai, kurie turi susiformuoti jau vaikystėje.

Vykdydamas AJC programą „Senas stogas, nauji batai“ Jaunimo laisvalaikio centras kovo 27 d. organizavo jaunimo centrų ir erdvių atstovų susitikimą. Į svečius atvyko Širvintų jaunimo erdvės darbuotoja bei jaunimo reikalų koordinatorė, darbuotoja iš Leliūnų jaunimo erdvės Anykščių rajone ir Jonavos jaunimo erdvės atstovės.

Laida ,,Continent” transliuojama TV kanale ,,5” Ukrainoje yra laimėjusi daugybę tarptautinių apdovanojimų, o pagrindinis jos tikslas - papasakoti žiūrovams apie pasaulyje lankomiausias vietoves.

Kovo 29-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje meras Rolandas Janickas priėmė savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos kolektyvą ir trims ugniagesiams gelbėtojams skyrė padėkas už ilgametį ir nepriekaištingą darbą šioje tarnyboje.

Informuojame, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai, siekdami įsitikinti, kaip pareiškėjai laikosi paramos už gyvulius reikalavimų, pradeda ūkių patikras.

Nuo 2019 m. kovo 1 d. startavo sveikatingumo mankštų projektas, kurį atkreipdami dėmesį į būtinybę didinti kūno kultūros ir sporto vaidmenį visuomenėje, ugdyti suvokimą, kad kūno kultūra ir gyvenimo kokybė yra neatsiejami, finansuoja Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Šeima, tai pati svarbiausia visuomenės ląstelė ir jei ji stipri,- stipri visa valstybė.

Kovo 15 – 17 dienomis vyko Ukmergės rajono šeimų stovykla „Bendrystėje mes stiprūs“. Stovykla organizuota Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, įgyvendinant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“.

Nacionalinė mokėjimo agentūra informuoja (NMA), kad kaimo gyventojai, norintys atnaujinti savo namų stogus, nuo balandžio 1 d. iki gegužės 31 d. NMA galės teikti paraiškas gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“.

Ypač konkurencingos prekių kainos, o kartais ir nemokamos paslaugos viešajam sektoriui gali tapti prieinamos arba bent dažnesnės. Tai taptų kasdienybe, jei įsigydamos reikiamas prekes ir paslaugas, įstaigos išnaudotų visas CPO LT sukurtas priemones, padedančias sumažinti kainas. Pernai, įvykdžius konsoliduotuosius viešuosius pirkimus, valstybei buvo sutaupyta beveik pusė milijono eurų.