Naujienos Archyvas

Rugpjūčio 10-ąją A. Smetonos vasaros rezidencijoje-dvare praūžė nuotaikinga, spalvinga, teatralizuota Smetoninių šventė, sutraukusi didžiulį – apie 2,5 tūkst. žiūrovų bei dalyvių būrį.

Keturioliktasis Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos Veprių stovyklos vasaros poilsio sezonas kvietė vaikus į programą "Šventosios vingiai.Vasaros dėlionė". Trijų pamainų 183 dalyviai - ukmergiškiai, vaikai iš aplinkinių rajonų ir didžiųjų miestų, lietuvaičiai iš JAV, Jungtinės karalystės, Norvegijos būrėsi draugėn į prasmingas veiklas, nes atostogos stovykloje kiekvienam vaikui yra puiki galimybė stiprinti socialines – emocines kompetencijas, tobulinti gebėjimą bendrauti ir bendradarbiauti, pažinti gimtojo krašto kultūrą, patirti naujų įspūdžių, mokytis savarankiškumo.

Rugpjūčio 10 dieną, šeštadienį, Užulėnio kaime švenčiant pirmojo Lietuvos prezidento,Vasario 16-osios akto signataro Antano Smetonos 145-sias gimimo metines – Smetonines ir šimtmečio sukaktį, kai A. Smetona buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės Prezidentu, buvo atidengtas jam skirtas paminklas.

Šeštadienį A. Smetonos vasaros rezidencijoje-dvare praūžė nuotaikinga, spalvinga teatralizuota Smetoninių šventė, sutraukusi didžiulį žiūrovų bei dalyvių būrį.

Rugpjūčio 10-ąją Užulėnio kaime esančiame A. Smetonos vasaros rezidencijos-dvaro parke atidaryta 1918 m. vasario 16 dienos Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo aktą pasirašiusių signatarų Saliamono Banaičio, Jono Basanavičiaus, Mykolo Biržiškos, Kazimiero Bizausko, Prano Dovydaičio, Stepono Kairio, Petro Klimo, Donato Malinausko, Vlado Mirono, Stanislovo Narutavičiaus, Alfonso Petrulio, Antano Smetonos, Jono Smilgevičiaus, Justino Staugaičio, Aleksandro Stulginskio, Jurgio Šaulio, Kazimiero Šaulio, Jono Vileišio, Jokūbo Šerno ir Jono Vailokaičio atminimui skirta ąžuolų alėja.

Rugpjūčio 10 dieną Užulėnyje, priešais A. Smetonos mokyklą-muziejų, buvo atidengtas paminklas Prezidentui Antanui Smetonai. Atidengimo iškilmėse dalyvavo ir dabartinis, jau 9-asis šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kasmet rugpjūtį Ukmergės rajone, pirmojo Lietuvos valstybės Prezidento Antano Smetonos gimtinėje, šurmuliuoja gausiai susirinkę svečiai. Čia jau bene du dešimtmečius vyksta tradicinė šventė „Smetoninės“, skirta prezidento gimtadieniui (gimė 1874 metų rugpjūčio 10 dieną tuometiniame Taujėnų valsčiuje, Užulėnio kaime) paminėti.

Šiandien, merkiant lietui, į Užulėnį atgabentas ir ant pjedestalo pastatytas paminklas pirmajam Lietuvos valstybės Prezidentui Antanui Smetonai. Iškilmingos paminklo atidengimo iškilmės, kuriose dalyvaus ir devintasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, bus surengtos šį šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, 12 valandą.

Kol dar nėra sutvarkytos ir išasfaltuotos visos Ukmergės gatvės, keliamų dulkių problemą jose bandoma išspręsti naudojant naujoviškus būdus.

Šiandien bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ direktoriui Giedriui Pociui paskutinė darbo diena. Nuo 2015 metų birželio 29 dienos įmonei vadovavęs G. Pocius Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno įsakymu sprendimu atšauktas iš pareigų.

Dėl vykdomų vandentiekio tinklų rekonstrukcijos darbų šią savaitę, rugpjūčio 5-8 dienomis, miesto centre, Gedimino g.– Kęstučio a. sankryžoje, laikinai apribotas eismas - iš buvusių 4 eismo juostų padarytos 2.

Čia dar nėra minkštu smėliu nuklotos pakrantės, gultų, skėčių, suolų ir kitų patogumų, be kurių neįsivaizduojami paplūdimiai. Iki maudymosi vietos teks paėjėti, bet tikrai labai labai netoli. Ir galėsite iki soties mėgautis maudynėmis viename iš švariausių ir didžiausių rajone ežerų. 

Iš lėto artėjant link rudens ir viešosios bibliotekos pastato renovacijos pabaigos, vis dažniau susimąstant, kaip gražiau ir įdomiau surengti savo skaitytojams kasdien gražėjančio, balto jaukumo ir šviesos sklidino mūsų rūmo įkurtuves, jau sulaukiame ir svečių. Simboliška ir smagu, kad pirmieji pro naujai įrengtas pastato duris įžengė mūsų bibliotekinės veiklos vadovai ir kolegos iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos. Į svečius atvyko bibliotekos direktorė Emilija Banionytė, direktorės pavaduotoja Andromeda Žandaravičienė ir Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos centro vadovas Petras Zurlys.

Rugpjūčio 2 dieną nepriklausomas mokslininkas iš Kauno - prof. habil. dr. Gediminas Merkys Ukmergės rajono savivaldybėje pristatė atliktą sociologinį tyrimą dėl savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ teikiamų paslaugų kokybės.

Jau antri metai Šventupės biblioteka ir kultūros skyriaus darbuotoja Birutė Gelumbeckienė organizuoja neformaliąją vaikų vasaros stovyklą „Šventupiukai“, skirtą vaikų užimtumui vasarą, atvykusių atostogauti vaikų integracijai, susipažinimui su kaimo aplinka.

Liepos mėnesį Seimo nario Juozo Varžgalio iniciatyva Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai Romas Pivoras ir Kęstutis Jurkevičius bei Ukmergės miesto bendruomenės atstovas Mindaugas Mykolas Tamošiūnas Seime susitiko su Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vadovu Mariumi Narmontu. Susitikimo metu kalbėta apiei daugiabučių namų dalinės renovacijos sąlygas ir pradžią.

Rūpiniesi savo aplinka? Tau svarbu, kokiu oru tu kvėpuoji? Tau svarbu, kad aplinką tausotų ir tavo darbuotojai? Dalyvauk konkurse ir galbūt tavo įmonė pelnys „Judriausios įmonės 2019“ statusą.

Rugpjūčio 2-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vyr. specialistė Aistė Naruškevičiūtė ir viešosios įstaigos (VšĮ) „Ukmergės šeimos centras“ laikinai direktorės pareigas einanti Jurgita Vijūne įteikė naujagimio kraitelius liepos mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams. Taip pat buvo pasveikinti ir du birželį pasaulį išvydę naujagimiai.

Maloniai kviečiame visus dalyvauti šventėje „Smetoninės 2019“ – pirmojo Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos 145—ųjų gimimo metinių paminėjimo renginiuose.

Rugpjūčio 10 dieną Užulėnio kaime, priešais A. Smetonos mokyklą-muziejų iškilsianti bronzinė pirmojo Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos skulptūra iš Vilniaus rajone esančios liejyklos jau paruošta gabenimui į Ukmergės rajoną. Planuojama, jog kitą savaitę krovinys pasieks Užulėnį ir išsyk bus pradėti montavimo darbai.

Liepos 31-ąją Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai į užtarnautą poilsį išlydėjo savo kolegę, ilgametę Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorę Angelę Liausienę.

„Esu pirmojo mūsų šalies Prezidento Antano Smetonos brolio Igno anūkas. Labai apsidžiaugiau, kad Prezidento gimtinėje pagaliau iškils jam skirtas paminklas. O ir laikas pagerbti Antaną Smetoną labai jau tinkamas – šiais metais minime 145-osios Antano Smetonos gimimo metines ir Lietuvos Prezidento institucijos 100-metį, o Seimas šiuos metus yra paskelbęs Antano Smetonos metais,“ - sakė Ukmergėje gyvenantis 79 metų Albertas Smetona.

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro 10 vaikų, lydimi socialinių darbuotojų, turėjo galimybę liepos 27 – 28 dienomis sudalyvauti Palangos miesto savivaldybės jau ketvirtus metus vykdomoje socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“.

Savivaldybė dalyvauja kaip partnerė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo aprūpinimo centro vykdomame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

2019 m. liepos 15-24 dienomis Veprių stovykloje aidėjo vaikų dalyvavusių sveikatos stiprinimo stovykloje „Nei dienos be šypsenos“ juokas ir krykštavimai. Vykdant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Ukmergės rajone“, kuris finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų stovyklą organizavo Ukmergės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.