Naujienos Archyvas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, jog nuo šių metų gegužės 1 d., įsigaliojus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimams, visuose būstuose gyventojai privalės įsirengti autonominius dūmų detektorius.

Lietuvos statistikos departamentas pradėjo rengti ir skelbti rodiklius pagal naujus statistinius regionus– Sostinės bei Vidurio ir vakarų Lietuvos*.

Praėjusio trečiadienio popietę Technologijų ir verslo mokykloje vykusioje Lietuvos moterų aukščiausioje krepšinio lygoje (LMKL) rungtyniaujančios moterų krepšinio komandos „Vilkmergė“ krepšinio sezono uždarymo šventėje dalyvavo daugybė garbių svečių.

Varėniškiai jau rengiasi gegužės 5 d. Varėnos sporto centro baseine vyksiančioms antrosioms respublikinėms šeimų plaukimo estafečių varžyboms „Dano Rapšio taurė 2018“ ir kviečia aktyviai dalyvauti vandens pramogas mėgstančias šeimas iš visos Lietuvos.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Mackevičienė balandžio 16 dieną susitiko su „Atviros Lietuvos fondo“, viešosios įstaigos „OSFL projektai" ir asociacijos „Pilietinių iniciatyvų centras“ atstovais, kurie pristatė vykdomą ilgalaikį jaunimo pilietiškumo ugdymo projektą „Aš irgi sprendžiu!“.

Šiuo metu Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, bendradarbiaudama su Ukmergės rajono savivaldybe, rengia " Siesarties kraštovaizdžio draustinio tvarkymo ir pritaikymo lankymui" projektą. Projekto tikslas - sutvarkyti Siesarties upės slėnį (kraštovaizdžio draustinį), pritaikyti lankymui gamtos ir kultūros paveldo vertybes.

Balandžio 10 dieną Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas kartu su Ukmergės rajono seniūnijų seniūnais ir vyresniaisiais specialistais lankėsi Jonavos rajono savivaldybėje. Tai buvo atsakomasis vizitas – pernai mūsų rajone lankėsi jonaviškiai.

Vilniaus teritorinė ligonių kasa praneša, kad baigtas 2018 m. sutarčių su sveikatos priežiūros įstaigomis, vaistinėmis ir optikomis pasirašymas. Iš viso pasirašyta 510 sutarčių, pagal kurias sveikatos priežiūros paslaugoms, suteiktoms Vilniaus TLK veiklos zonos gyventojams, taip pat kompensuojamiesiems vaistams, medicinos pagalbos priemonėms, reabilitacijai ir sveikatos programoms apmokėti skirta daugiau kaip 500 mln. eurų.

Lietuvoje startuoja eksporto lyderių programa „Sparnai“, skirta pritraukti ir išlaikyti šalies talentus. Programą įgyvendinanti „Versli Lietuva“ tikisi, kad nemažiau nei pusė programos dalyvių sugrįš dirbti į Lietuvą po studijų užsienyje, o per dvejus programos metus 24 dalyviai ženkliai prisidės prie Lietuvos eksporto konkurencingumo didinimo.

Balandžio 13-ąją Ukmergėje įvyko graži, tradicinė kultūros darbuotojų šventė - savotiška ukmergietiškų „Oskarų“ įteikimo ceremonija. Rajono kūrėjai, kultūros darbuotojai ir jų rėmėjai jau dešimtus metus iš eilės pagerbė kultūrai labiausiai nusipelniusius ukmergiškius bei taip paminėjo Kultūros dieną, kuri pasaulyje švenčiama balandžio 15-ąją.

Balandžio 11-ąją Ukmergės rajono savivaldybė pakvietė gyventojus į tradicinį susitikimą su savivaldybės ir jos administracijos vadovais, Tarybos nariais. Į Ukmergės kultūros centro (KC) salę susirinkusieji ukmergiškiai gavo po leidinį -Ukmergės rajono savivaldybės "Veiklos ataskaita 2017", išklausė informaciją apie savivaldybės darbą praėjusiais 2017 metais, taip pat išgirdo atsakymus į pateiktus jiems aktualius klausimus.

Klasės vadovui tenka didžiulė atsakomybė ugdyti savo auklėtinių bei jų tėvų bendruomenę. Tai reikalauja ne tik gerų bendravimo, vadovavimo kompetencijų, bet taip pat didelių žmogiškųjų resursų ir psichologinio atsparumo.

Kiekvieną pavasarį organizuojama metinė švietimo konferencija skirta visiems dirbantiems pedagoginį darbą ar aktyviai besidomintiems švietimu. Konferencijoje apie švietimą kalbėsime įdomiai, su netikėtomis profesionalų įžvalgomis ir idėjomis, parodysime nuostabiąją pedagogų darbo pusę – kaip keičiame jaunų žmonių gyvenimus, kaip įkvepiame juos išdrįsti, kaip keičiame Lietuvą.

Jau penkerius metus ukmergiškius ir miesto svečius džiugina prie Šventosios upės įrengtas pėsčiųjų takas. Deja, tenka ir apgailestauti, jog čia esantys įrenginiai kaskart nukenčia nuo vandalų.

45 vaikai iš Kauno ir Ukmergės rajonų pavasario atostogas praleido Veprių stovykloje, gražiausiose Ukmergės rajono apylinkėse.

Šiais metais, kai Lietuvoje švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį, balandžio 15-ąją jau 12-tą kartą bus minima pasaulinė Kultūros diena ir 10-tą kartą šalyje bus keliama Taikos vėliava. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, kurią 1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone pasirašė 21 Amerikos žemynų šalis. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu.

Balandžio 5-ąją Ukmergės rajono savivaldybei buvo pristatytas gatvių apšvietimo modernizavimo projektas pagal bendrovės „Energijos sprendimų centras“ (ESCO) modelį, kuris, remiantis skaičiavimais, leistų savivaldybei kasmet sutaupyti apie 45 procentus gatvių apšvietimui suvartojamos elektros energijos.

Balandžio 6-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas įteikė naujagimio kraitelius vasario-kovo mėnesiais gimusiems mažiesiems ukmergiškiams.

Nevyriausybinės organizacijos įgyvendina projektą „Trijų kartų integracija“, kurio idėja – panaudoti vyresnio darbingo amžiaus asmenų potencialą, įtraukiant juos į vaikų užimtumą bei ugdymą.

Balandžio 5 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje viešam visuomenės svarstymui buvo pristatyti architekto, bendrovės „Archimedija“ direktoriaus ir bendrovės „Patvanka“ projektų vadovo Mariaus Kemzūros parengti buvusio Ukmergės karinio miestelio su prieigomis - Lietuvos miniatiūrų parko, sporto paskirties, laisvalaikio aikštelių, susisiekimo komunikacijų ir inžinierinės infrastruktūros (prie A. Smetonos g. 6) statybos projekto pasiūlymai. Pristatyme dalyvavo ir želdinių dizainerė Daiva Logminienė.

Viena didžiausių rajone – švietimo bendruomenė nuo šiandien turi savo Facebook puslapį. 

Šiais metais, kai Lietuvoje švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį, Kultūros diena balandžio 15-ji bus minima 12-tą kartą ir 10-tą kartą šalyje keliama Taikos vėliava. Primename, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino Kultūros dieną kaip atmintiną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu.

Ukmergėje jau antrą kartą vyko Ukmergės mokinių savivaldų informavimo centro (MSIC) - Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinio organizuojamas renginys ,,Karjeros savaitė'18''.

Ukmergės rajono savivaldybėje kovo 29-ąją lankėsi tarptautinio Erasmus+ projekto „Travelling around tales and stories“ („Kelionė į pasakų šalį“) dalyviai - Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ atstovai ir 11 užsienečių, atvykusių iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos ir Graikijos.