Naujienos Archyvas

Gruodžio 12-ąją į Ukmergės rajono savivaldybės administracija organizavo rajone ir mieste dirbančių Socialinių reikalų komisijų (SRK) 2018 metų darbo rezultatų aptarimą.

Ukmergės rajono savivaldybėje šią savaitę vyko dviejų dienų mokymai savivaldybei pavaldžių įstaigų darbuotojams, kurie yra atsakingi už asmens duomenų saugojimą ir naudojimą. Apie 50 žmonių – iš rajono mokymo ir ugdymo, sveikatos priežiūros bei gydymo, viešųjų įstaigų bei bendrovių ir organizacijų buvo supažindinti su norvegų sukurtu įrankiu, padedančiu įgyvendinti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (ES) 2016/679 (toliau – Reglamentas) reikalavimus.

Ukmergės ir Širvintų jūrų skautai kviečia dalyvauti Betliejaus taikos ugnies akcijoje. Ukmergėje ugnele bus dalijamasi gruodžio 19 dieną.

Gruodžio 6-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko diskusija dėl „Ryto“ specialiosios mokyklos perspektyvų.

Š. m. gruodžio 20 d. nuo 12 val. visoje Lietuvoje vyks tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas. Taip miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą.

Ukmergės rajono savivaldybė šiais metais jau trečią kartą organizavo konkursą „Metų ūkis – 2018“, kurio nugalėtojai buvo paskelbti gruodžio 6-ąją, Taujėnų dvare vykusio šventinio renginio metu.

Kasmet, artėjant Kalėdoms, apdovanojami patys ištikimiausi Ukmergės pirtininkai.

Gruodžio 6 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnais ir aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

Ukmergės rajono savivaldybė šiais metais jau trečią kartą organizavo konkursą „Metų ūkis 2018“, kurio nugalėtojai buvo paskelbti gruodžio 6-ąją Taujėnų dvare vykusio šventinio renginio metu.

Siekiant patikrinti Ukmergės rajono savivaldybės operacijų centro, gyventojų evakavimo komisijos ir kitų Civilinės saugos pajėgų pasirengimą valdyti ekstremalias situacijas, gruodžio 5-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos „Ukmergės rajono savivaldybės operacijų centro, gyventojų evakavimo komisijos ir gyventojų surinkimo-priėmimo punktų veiklos organizavimas gyventojų evakuacijos metu“.

Gruodžio 5-ąją Ukmergės kultūros centre paminėta Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų žmonių problemas ir jų sprendimo būdus, kurie užtikrintų efektyvią neįgaliųjų intergraciją į visuomeninį gyvenimą.

Šią savaitę Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai vyko į išvažiuojamąjį posėdį, kurio metu aplankė keturis rajono ūkius ir vieną bendrovę bei aptarė svarbiausius su žemės ūkiu susijusius klausimais.

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai trečiadienio rytą apsilankė po keturių mėnesių pertraukos duris atvėrusioje prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėje, esančioje Anykščių g. 6. Po rekonstrukcijos vietinių gyventojų pamėgta „X“ formato parduotuvė tapo dvigubai didesnė. Pirkėjai galės rinktis iš daugiau nei 16 600 prekių asortimento, kuriame gausu šviežio ir šaldyto maisto, bakalėjos ir pramoninių prekių.

Paskutinę lapkričio savaitę Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, administracijos bei miesto seniūnijos atstovai susitiko su keturių miesto seniūnaitijų seniūnaičiais ir gyventojais.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Tolerancijos centro įkūrimas, rekonstruojant buvusios Ukmergės dailės mokyklos pastatą“. Konkursą laimėjusi UAB „Tarda“ atlieka baigiamuosius kapitalinio remonto darbus dviejuose apleistuose ir nenaudojamuose pastatuose (buvusioje Dailės mokykloje ir šalia esančiose dirbtuvėse), esančiuose Vasario 16-osios g. 11, Ukmergėje.  

Lapkričio 30-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė įteikė naujagimio kraitelius šį mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams.

Į tryliktąjį šių metų Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdį susirinko visi 25 jos nariai. Posėdžio metu apsvarstyta ir išnagrinėta 17 į posėdžio darbotvarkę įtrauktų klausimų.

Lapkričio 26 dieną įvyko rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas, kurį organizavo Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius. Tokie pasitarimai kas mėnesį paprastai vykdavo savivaldybėje, o šį kartą buvo pasirinkta kita vieta – vasarą atsinaujinęs vaikų lopšelis-darželis „Vaikystė“.

Lapkričio mėnesį Ukmergės rajono savivaldybė Druskininkuose esančiame valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ organizavo mokomuosius seminarus rajono savivaldybės tarybos nariams bei savivaldybei pavaldžių įmonių vadovams.

Praėjusią savaitę Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, rajono savivaldybės tarybos nariai, administracijos bei miesto seniūnijos atstovai susitiko su penkių miesto seniūnaitijų seniūnaičiais ir gyventojais.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas šią savaitę apsilankė Ukmergės gyvūnų globos namuose VšĮ „Klajūnas“ ir susipažino su įstaigos veikla bei funkcijomis, benamių gyvūnų globa ir su ja susijusiomis problemomis bei aptarė galimus būdus joms išspręsti.

Lapkričio 19-ąją Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre Ukmergės rajono savivaldybė visuomenei pristatė svarbiausius šiuo metu mieste bei rajone vykdomus projektus. 

Lapkričio 19 d. Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija surengė konferenciją „Atkurtam valstybinės lietuvių kalbos statusui – 30“. (Įrašas Seimo „YouTube“ paskyroje; spaudos konferencija LRS.lt vaizdo ir garso archyve.)

Šiais metais mieste bei rajone atsinaujino nemažai gatvių, sutrumpėjo neasfaltuotų kelių tinklas, sutvarkyti daugiabučių kiemai. Apie tai – šioje vaizdo medžiagoje