Naujienos Archyvas
Kompanija „Facebook“, bendradarbiaudama su Dingusių žmonių šeimų paramos centru, Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“, JAV ambasada Lietuvoje, LR vidaus reikalų ministerija ir Lietuvos policijos departamentu, džiaugiasi galėdama pranešti apie „Amber Alert“ veiklos pradžią Lietuvoje. Iniciatyva, skirta dingusių vaikų paieškai, buvo pristatyta trečiadienį, kovo 14 dieną, Prezidento rūmų ansamblyje įsikūrusiame Valstybės pažinimo centre.
Trumpas reportažas apie tai, kaip ukmergiškiai paminėjo Kovo 11-ąją.
Su Kovo 11-ąja!

Pivonijos seniūnaitija – tryliktoji mieste, pakvietusi savo gyventojus į susitikimą su savivaldybės atstovais. Tai buvo paskutinis toks iš savivaldybės administracijos nuo 2017 metų lapkričio 15-osios iki šių metų vasario 28 dienos surengtų susitikimų, kurių metu aplankytos visos mieste esančios seniūnaitijos.

Kovo 7-ąją Ukmergės rajono savivaldybės valdžios atstovai sveikino garbaus 100 metų jubiliejaus sulaukusią Oną Pavydienę. Šešuolių seniūnijoje gimusi ir gyvenusi sukaktuvininkė dabar gyvena Žemaitkiemyje, anūkės Rasos Bušinskienės šeimos namuose.

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su savivaldybėmis, neformaliojo švietimo specialistais sukūrė naują neformaliojo švietimo kokybės vertinimo instrumentą, kurį jau šį pavasarį išbandys 6 savivaldybės. Atsižvelgus į jų patirtį ir pastabas, metodika bus tobulinama, o nuo 2019 sausio 1 d. bus siūloma ją taikyti visoje šalyje.
Penktadienį, kovo 2-ąją, jau vienuoliktus metus iš eilės buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Per Lietuvos radiją į panorusius rašyti diktantą gyventojus kreipusis viena iš organizatorių Vytautė Šmaižytė kalbėjo, kad viena iš idėjų Lietuvai galėtų būti lietuvių kalbos populiarinimas, raginimas žmonėms didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai

Dukstynos seniūnaitija – dvyliktoji mieste, kurios gyventojai atsiliepė į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos kvietimą ateiti ir pasikalbėti apie džiaugsmus ir rūpesčius, apie tai, ko, galbūt, rajono valdžia nežino ir nemato.

„Priimtas svarbiausias metų sprendimas – suplanuotas naujas rajono biudžetas. Manau, kad jis tinkamas, subalansuotas – lėšas naudojame taupiai ir atsakingai. Sutinku, kad šioje visų mūsų metinėje piniginėje ne į visų rajono gyventojų lūkesčius bei norus atsižvelgta, tačiau mūsų komanda jų tikrai nenustums į užmarštį. Stengsimės, ieškosime galimybių ir būdų, kaip juos įgyvendinti.

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną geriau pažinti Ukmergę – taip kovo 11-ąją paminėti siūlo Vilniaus universiteto studentai.

Šiais metais, kai Lietuvoje švenčiame valstybės atkūrimo šimtmetį, Kultūros diena balandžio 15-ji bus minima 12-tą kartą ir 10-tą kartą šalyje keliama Taikos vėliava. Primename, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2006 m. liepos 19 d. įteisino Kultūros dieną kaip atmintiną. Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu, pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 d. 21 Amerikos žemynų šalies. Ši sutartis tapo 1954 m. UNESCO Hagos „Kultūros vertybių apsaugos ginkluoto konflikto atveju konvencijos“ pagrindu.

Vasario 27 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) Architektūros ir statybos instituto Teritorijų planavimo centro architektas Evaldas Ramanauskas Ukmergės visuomenei pristatė parengtus buvusio Ukmergės miesto karinio miestelio ir šalia esančių teritorijų (tarp Žiedo, Žalgirio, A. Smetonos ir Deltuvos gatvių) detaliojo plano koregavimo sprendinius.

Vasario 28-ąją Ukmergės rajono savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai į užtarnautą poilsį išlydėjo savo kolegą, ilgametį savivaldybės gydytoją Vytautą Motiejūną. Pernai birželį jam sukako 65 metai.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir sostinės bendrovės „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė vasario 27 dieną pasirašė sutartį dėl komunalinių atliekų surinkimo savivaldybės teritorijoje ir jų išvežimo į atliekų apdorojimo ar šalinimo įrenginius.

Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba (SPT) surengė metinį darbuotojų susirinkimą, kurio metu apžvelgti 2017 metų veiklos rezultatai, gaisringumo statistika bei numatytos 2018 metų darbo perspektyvos. Šiuo metu SPT priklauso 7 kaimo vietovių ugniagesių komandos, yra įsteigtos 65 darbuotojų pareigybės.

Kovo 2 dieną (penktadienį) 11 valandą rašysime  Nacionalinį diktantą.

Ukmergės rajono savivaldybė remia gyventojų iniciatyvas sutvarkyti Ukmergės senamiestyje esančius kultūros paveldo statinius ir tam yra pasirengusi skirti dalį reikalingų lėšų.

Kada tapo meru? Ar jaunystėje buvo geras? Ar patinka plaukioti? Ar valgo silkę? Koks mėgstamiausias maisto patiekalas? Kaip sekėsi mokytis mokykloje? Ar meras moka uždegti žvakę be degtukų, kaip skautai? Ar yra kada nors paėmęs kyšį? Ar gera dirbti mero darbą? Kodėl prie vaikų žaidimų kambario „Herojų šalis“ (Gedimino g. 34)  yra daug duobių? Kodėl Ukmergėje nėra pramogų parko vaikams? – tai bene pagrindiniai klausimai, kuriuos Ukmergės rajono savivaldybės merui Rolandui Janickui pateikė „mažieji lyderiai“ – Ukmergėje (Miškų g. 29) esančio VšĮ „Lyderių karta“ vaikų laisvalaikio ir popamokinio užimtumo centro „Lyderių karta“ auklėtiniai.

Ukmergės globos centras gavo ilgai lauktą ir labai reikalingą dovaną – 7 vietų automobilį „Opel Vivaro“. Šią 2005 metais pagamintą transporto priemonę  valstybės turto panaudos sutartimi centrui perdavė Ukmergės technologijų ir verslo mokykla (UTVM).

Lietuvos istorijos mokytojų asociacija su partneriais siekdama prasmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir Nepriklausomybės atkūrimą, žadinti ir stiprinti domėjimąsi Lietuvos istorija, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo valstybe ir skatinti visuomenės bendruomeniškumą organizuoja nacionalinį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas 2018“.

Vasario 21 dieną Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos įvyko atranka Ukmergės rajono policijos komisariato viršininko pareigybei užimti. Konkurse dalyvavo du pretendentai. Konkursą laimėjo 47 metų Saulius Kazlauskas.

Vienas ir Pašilės progimnazijos kabinetų vasario 14-osios pavakare nesutalpino visų norinčių į jį patekti. Kai kuriems teko prisėsti ir ant koridoriuje pastatytų kėdžių. Čia taip gausiai Pašilės seniūnaitijos gyventojai rinkosi į Ukmergės rajono savivaldybės vadovų ir administracijos organizuotą susitikimą.

Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Ukmergės kultūros centre apdovanotos Ukmergės rajono pilietiškiausios ugdymo įstaigos: Jono Basanavičiaus gimnazija, vaikų lopšelis- darželis „Žiogelis“ ir Ukmergės mokykla- darželis „Varpelis.

Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Ukmergės kultūros centre pagerbti savivaldybei nusipelniusieji bei ją garsinantys ukmergiškiai. Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas jiems įteikė po Mero padėkos ženklą.