Naujienos Archyvas

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas į tradicinį, kartą per mėnesį rengiamą susitikimą savivaldybės įmonių bei įstaigų (iš viso yra 18) vadovus šį mėnesį pakvietė vykti į Druskininkus. Čia spalio 17-18 dienomis VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“ jie dalyvavo seminare „Efektyvus veiklos vertinimas“.

Viešoji įstaiga Ukmergės ligoninė sulaukė patvirtinimo, jog yra pripažinta naujagimiams palankia gydymo įstaiga. Šią iniciatyvą 1991 metais paskelbė Tarptautinė Pasaulio sveikatos organizacija drauge su Jungtinių Tautų vaikų fondu. Jos tikslas – užtikrinti motinos teisę žindyti savo kūdikį ir kūdikio teisę būti žindomam – taip gauti geriausią maistą ir ryšį su motina.

Spalio 16-ąją bendrovėje „Ukmergės šiluma“ buvo sušaukta spaudos konferencija, kurios metu buvo apžvelgta įmonės veikla.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, savivaldybės tarybos nariai ir savivaldybės administracijos darbuotojai spalio 13-ąją Vilniuje dalyvavo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimų ceremonijoje.

Spalio 12 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje vyko tarpžinybinis susitikimas, kurio metu buvo aptarti bendradarbiavimo klausimai bei susipažinta su Vilniuje esančių globos namų „Užuovėja“ pagalbos centro, skirto vaikams, nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos, vykdoma veikla.

Spalio 10-ąją, minint Vietos savivaldos dieną, Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su rajono seniūnais ir seniūnaičiais.

Spalio 10-ąją paminėta Vietos savivaldos diena. Šia proga Ukmergės rajono savivaldybės vadovai visus savivaldoje dirbančius ukmergiškius pakvietė į Ukmergės kultūros centrą. Renginyje dalyvavo savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir darbuotojai, seniūnijų seniūnai ir darbuotojai, seniūnaičiai, vietos bendruomenių atstovai ir kt.

Prodiuserinės kompanijos VšĮ „Kauno dienos“ atstovai (prodiuserė, redaktorė Jurgė Pridotkaitė ir režisierė Svetlana Gužauskienė) neseniai lankėsi Ukmergės mieste ir apie šią viešnagę sukūrė reportažą laidai „Stop juosta“. 

LRT dokumentinio filmo „Alfonsas Svarinskas“ autoriai: žurnalistas dr. Andrius Gudauskas ir režisierius Juozas Sabolius, žiūrovus jau greitai pakvies herojaus istoriją išgirsti iš jo paties lūpų. Pirmoji vieša filmo peržiūra įvyks 2017 m. spalio 11 d. 15 val. VU Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius). Renginio organizatoriai – VU Komunikacijos fakultetas ir LRT. 

Spalio 5-ąją minime Tarptautinę mokytojų dieną. Šią dieną mokytojus sveikina mokiniai, jų tėveliai, valdžios atstovai. Kasmet mokytojai renkasi į savo šventę, kurioje sakomi ne tik sveikinimai, bet ir pagerbiami geriausi mokytojai.
Spalio 3 d. visoje šalyje įvyko pirmasis jau vienuoliktus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos organizuojamo, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamo Konstitucijos egzamino etapas, kuriame pasitikrinti Konstitucijos žinias galėjo visi Lietuvos piliečiai.
Kasmet spalio mėnuo prasideda Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną pagerbiami senjorai, jiems skiriami koncertai ir padėkos, spalio 1-ąją senjorai buvo kviečiami nemokamai keliauti miesto autobusais. Paminėti šią dieną Ukmergės senjorai spalio 2 dieną rinkosi į Kultūros centrą.
Spalio 2 dieną Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje paskelbti Europos Judriosios savaitės Ukmergėje Judriausios ugdymo įstaigos konkurso nugalėtajai. Judriausia 2017 metų įstaiga tapo Dukstynos pagrindinė mokykla.
Rugsėjo 28-29 dienomis savivaldybės administracijos padalinių vadovai ir seniūnai dalyvavo seminare Tauragėje „Efektyvus veiklos vertinimas“.
Kasmet paskutinį rugsėjo šeštadienį rajono žemdirbiai susirenka pasigirti kokį derlių užaugino, parodyti kuo turtingos seniūnijos. Šiais metais tokia šventė įvyko Deltuvoje.

Pastaruoju metu dėl nepalankių meteorologinių sąlygų daugelio rajonų žemdirbiai patiria didelių sunkumų: negali laiku nuimti derliaus, vykdyti sėjos darbų, laikytis prisiimtų įsipareigojimų. Susidariusiai situacijai žemės ūkio sektoriuje aptarti šiandieną Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VšĮ EKOagros atstovai.

Ukmergės rajone  vykdomas nuo 2015 m. spalio mėnesio prasidėjęs projektas „ATRASK SAVE“. Projekto tikslas – sumažinti nedirbančio, nesimokančio ir mokymuose nedalyvaujančio 15 – 29 metų jaunimo skaičių, įgyvendinant ankstyvos intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones, atsižvelgiant į tai, kuriai tikslinei grupei asmuo priklauso bei įvertinus asmens poreikius ir galimybes.

Kasmet rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Tokią šventę savivaldybės administracija surengė ir šiais metais. Į Kultūros centrą susirinkusius socialinius darbuotojus sveikino rajono vadovai, svečiai.
Posėdyje svarstyta - ekstremalios situacijos paskelbimas Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje. Rajone paskelbta ekstremali situacija.