Naujienos Archyvas

Liepos 12-ąją Ukmergėje startavo naujas, gyventojus po savo šalį skatinantis keliauti turizmo projektas „Surink Lietuvą“.

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla (TVM) liepos 5-ąją paminėjo savo įkūrimo 80-metį. Per tą laiką mokykla ne kartą keitė savo pavadinimą, keitėsi mokytojų, darbuotojų, studentų kartos. Visus čia dirbusius ir besimokiusius sunku ir suskaičiuoti, tačiau spėjama, kad tai gali būti daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių.

Birželio 30-ąją-liepos 6 dienomis ukmergiškiai dalyvavo viename iš didžiausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių – Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“.

Ukmergėje prie piliakalnio tradiciškai ir iškilmingai paminėta Valstybės diena. Čia susirinkusieji 21 valandą vieningai kartu su Ukmergės kultūros centro folkloro ansambliu „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė), visa Lietuva ir po pasaulį išsibarsčiusiais tautiečiais giedojo Tautišką giesmę.

 „Valio Ukmergei!“, „Mylim Ukmergę!“, „Šaunuoliai!“, „Pagarba ukmergiškiams!“ – liepos 6-ąją skandavo  Vilniaus gatvėse susirinkę žmonės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės dalyvių eisenoje žygiavusiems ukmergiškiams.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas liepos 6-osios rytą Vilniaus Rotušėje dalyvavo Lietuvos merų pusryčiuose. Šiuo renginiu jo šeimininkas - Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius - pakvietė visus šalies savivaldybių vadovus kartu pradėti Šventinę dieną.

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, administracijos darbuotojai ir miesto gyventojai liepos 5- ąją rinkosi apžiūrėti ir įvertinti rekonstruotos Veterinarijos gatvės. Pabaigus visus numatytus remonto darbus, buvo surengtas simbolinis šios gatvės atidarymas, kuriame dalyvavo gatvę atnaujinusios bendrovės „Ukmergės keliai“ techninis direktorius Raimondas Andronavičius ir objekto vadovas Robertas Paulauskas.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga Ukmergės kraštui nusipelniusiems asmenims įteikti Mero padėkos ženklai. Garbingo apdovanojimo nominantai pagerbti šventės išvakarėse įvykusio Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.

Liepos 3-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje pasveikinti birželio mėnesį naujagimių susilaukę ukmergiškiai. Savivaldybės mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė ir Socialinių išmokų poskyrio vedėja Valdonė Ginaitienė įteikė jų mažyliams skirtus kraitelius.

Ukmergės mieste ir rajone yra įrengtos septynios laisvai prieinamos lauko daugiafunkcinių treniruoklių vietos. Pirmieji treniruokliai daugiau nei prieš penketą metų buvo pastatyti prie „Šilo“ pagrindinės mokyklos. Kiek vėliau lauko treniruokliai įrengti Pramonės mikrorajone, prie Dukstynos pagrindinės mokyklos, o pastaraisiais metais – prie Jaunimo laisvalaikio centro, taip pat prie mokyklų Želvoje, Taujėnuose bei Siesikuose. 

Birželio pabaigoje Ukmergės rajono policijos komisariatas surengė tradicinį jaunųjų policijos rėmėjų (JPR) žygį. Toks žygis organizuojamas jau 9-tąjį kartą ir suburia didelį būrį jaunuolių.

Šią vasarą Ukmergės r. gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėti savo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą. Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandai šios idėjos iniciatoriai – amerikiečių kompanija „Amway“ – suteiks 5000 JAV dolerių paramą riedlenčių rampai įrengti.

Birželio 30 dieną jau 15-ąjį kartą Deltuvos miestelyje vyko Vilkmergės (Deltuvos) mūšio kautynių inscenizacija.

Jubiliejinėje, 20-ojoje 2018 metų Dainų šventėje, skiriamoje Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, kartu su įvairiais šalies kolektyvais dalyvaus ir 600 ukmergiškių. 25 Kultūros centro ir ugdymo įstaigų kolektyvai įsijungs į visus svarbiausius šventės renginius.

Pačiame miesto centre stūksantis Ukmergės piliakalnis yra unikalus ne vien tuo. Nuo šiol jis vienintelis Lietuvoje - originaliai apšviestas piliakalnis, matomas ne tik dieną, bet ir naktį, o jį juosiančiu apsauginiu taku į viršūnę gali pakilti visi norintys – dideli ir maži, jauni ir garbingo amžiaus, taip pat ir neįgalieji, ir savo mažylius vežimėliuose vežiojančios mamos.

Jau greitai lietuviai visame pasaulyje sukels dar neregėtą reiškinį, o liepos 6-ąją tarptautinėje arenoje nuskambėsime kaip labiausiai savo šalį mylinti tauta.

Mokyklas ir nuolatines studijas baigiantiems jaunuoliams kiekvieną vasarą tampa ypač aktuali  jų draustumo privalomuoju sveikatos draudimu tema. Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kad valstybės lėšomis jie yra apdrausti iki šių metų rugpjūčio 31 dienos (imtinai).

Birželio 28 dieną Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras (NSPC) sulaukė net devynių naujų „Fiat Tipo“ automobilių. Jie skirti centro darbuotojams, kurie paslaugas teikia rajono teritorijoje, daug bendrauja su paslaugų gavėjais jų gyvenamosiose vietose.

Birželio 27 dieną Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) Ukmergės skyrius kartu su Lyduokių bendruomene paminėjo LMSA 25-metį ir artėjančią liepos 6-ąją - Lietuvos Valstybės dieną.

Birželio 26-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas sulaukė grupės ikimokyklinukų, kurie jam įteikė piešiniais iliustruotą prašymą dėl fontano mieste įrengimo ir padovanojo pačių pagamintą savo „svajonių fontano“ maketą.

Žemaitkiemio bendruomenei įteikta Lietuvos Heraldikos komisijos padėka už istorinės ir kultūrinės atminties išsaugojimą Lietuvos heraldikoje, už šiandienos valstybei ir jos ateičiai reikšmingą darbą kuriant Žematikiemio herbą.

Pastaruoju metu UAB "Ukmergės šiluma" sulaukia vartotojų klausimų, kodėl nutraukiamas karšto vandens tiekimas planinių profilaktikos bei remonto darbų metu.
„Lietuvos plento taurė“ yra organizuojama nuo 2011 metų ir šis sezonas jau bus aštuntasis. Renginys yra skirtas tiek dviračių sporto profesionalams tiek miesto ar kalnų dviratį turintiems aktyvaus laisvalaikio entuziastams.
Įteikė padėkas
Birželio 15 d. Ukmergės savivaldybės meras Rolandas Janickas Didžiosios Kovos apygardos Mūšios partizanų (A.Svarinsko) parke vykusio renginio metu už Mūšios Didžiosios kovos apygardos partizanų parko puoselėjimą ir Monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo saugojimą įteikė padėkas.