Naujienos Archyvas

Dėl šiuo metu vykdomų kai kurių gatvių tvarkymo darbų jos liko be apšvietimo tamsiu paros metu, o dažnai važinėjanti sunkioji technika apgadino kitų gatvių važiuojamąją dalį, vangiai atliekami atstatomieji darbai po įvairių kasinėjimų, pavojų kelia seni medžiai ir į gatvę virstantys krūmai, ne visur laiku išvežamos buitinės atliekos bei per didelis vietinės rinkliavos mokestis už jas, gyvenantys iki šiol dar neišasfaltuotose gatvėse yra priversti kvėpuoti kylančių dulkių kamuoliais, nuo bendrovės „Narbutas Furniture Company“ gamyklos pastoviai sklinda įkyrus triukšmas – tai bene pagrindiniai klausimai, kurie jaudina Ukmergės mieste esančios Žalgirio seniūnaitijos gyventojus.

Baigėsi septintą kartą vykusi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, per kurią šalies bibliotekoms padovanota daugiau nei 55 tūkst. naujų knygų.  Šiais metais „Knygų Kalėdos“ kvietė ne tik dovanoti, bet ir patiems ateiti į artimiausią biblioteką – tą, kurią vadiname savo biblioteka.

Užupio seniūnaitija – šeštoji mieste, kurios gyventojai atsiliepė į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos kvietimą ateiti ir pasikalbėti apie tai, kur labiausiai skauda, ko valdžia negirdi.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius 2018 m. sausio 2 d. įsakymu Nr. 13-11 „Dėl 2018 m. Ukmergės rajono bazinės mokyklos skyrimo“ paskyrė Ukmergės Antano Smetonos gimnaziją 2018 m. Ukmergės rajono bazine mokykla.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su šalies merais aptarė, kaip padėti iš emigracijos grįžtantiems mūsų šalies piliečiams ir kaip paskatinti jų sugrįžimą.

Jaunimo laisvalaikio centras (JLC) ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialas vykdė projektą „Dirbsiu savo mieste“. Šio projekto tikslas - skatinti moksleivius išbandyti darbininkiškas profesijas vietos pramonės įmonėse bei verslininkų ir besidominčių nuosavo verslo kūrimu jaunuolių bendradarbiavimą.

Sausio 11-ąją Ukmergės rajono savivaldybė ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialas jau trečiąjį kartą sukvietė visus į jau tradiciniu tapusį renginį – savivaldos ir verslo konferenciją „Drauge galime daug“. Į Ukmergės kultūros centro vieną iš salių susirinko per 100 renginio dalyvių.

Tragiškus 1991 metų Sausio 13-osios įvykius šiandien ukmergiškiai prisiminė ne vieni. Ukmergės kraštotyros muziejuje buvo pristatytas antiteroristinės operacijos Ukrainos Rytuose dalyvių ir karo veteranų sukurtas projektas „Gyvenimas ant nulinės ribos“.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas sausio 12-ąją apsilankė Civilinės metrikacijos skyriuje bei sutuoktuvių proga pasveikino Vilmantą ir Vitaliją Nekroševičius.

Minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Taujėnų seniūnija sausio 10-ąją surengė susitikimą „Kaip gyvena kaimynai?“, į kurį pasikvietė ne tik Ukmergės rajono seniūnus ir vyresniuosius specialistus, bet ir kaimynus - Jonavos rajono seniūnijų atstovus.

Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centrui sausio 11-ąją buvo įteikta išskirtinė dovana – 100 suomių moterų rankomis numegztų trispalvių kojinaičių šimtmečio naujagimiams. Taip startavo Suomijos ambasados remiama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta akcija - „Sveikas, mažyli – Lietuvai 100“.

Veprių seniūnijos gyventojai ir darbuotojai Naujuosius metus pradeda įkurtuvių nuotaikomis. Sausio 10-ąją čia duris atvėrė Informacinis centras - pirmasis ir kol kas vienintelis toks rajone, veiksiantis kaimiškoje vietovėje.  Naujoji įstaiga įsikūrė Veprių miestelio centre, kažkada buvusios kirpyklos patalpose, tame pačiame pastate, kur yra ir Veprių seniūnija.

Sausio 5 dieną Ukmergėje, Vytauto g. 109, oficialiai atidaryti Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro (NSPC) Nakvynės namai (NN) benamiams. Jie įsikūrė Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) buvusios areštinės patalpose.

Jau vienuolikti metai iš eilės rajono savivaldybės Gabių vaikų ir jaunimo fondas materialiai paskatina gabiausią rajono jaunimą, Lietuvoje bei užsienyje rengiamuose konkursuose, festivaliuose, olimpiadose, pirmenybėse, čempionatuose, žaidynėse iškovojusį prizines vietas, garsinusį šalies bei Ukmergės vardą. Apdovanojimai teikiami du kartus metuose – birželio ir gruodžio pabaigoje. Šįkart pagerbti 35 nominacijų atstovai – pavieniai moksleiviai bei komandos. Jiems į asmenines sąskaitas iš viso pervesta 3 344 eurai.

Lietuvos skautijos Jūrų skautų konferencijos Ukmergės jūrų skautų “Šventosios” tunto vadovas Jonas Dragūnas gruodžio 28-ąją buvo pakviestas į šeštą kartą surengtus "Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimus 2017". Ukmergiškis buvo vienas iš kandidatų į nominaciją „Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams" bei skaitė pranešimą ta proga vykusiame forume "Lietuvos regionai - grįžtančių talentų veiklumo erdvė".

2017 metais Ukmergės rajono savivaldybės administracija organizavo būstų pritaikymą 4 neįgaliųjų poreikiams. 2017-aisiais būsto pritaikymo darbams panaudota 28995,26 Eur, iš jų 15587,32 Eur valstybės biudžeto lėšų, 13407,94 Eur savivaldybės biudžeto lėšų.