Naujienos Archyvas

Izraelio ambasada, palaikydama draugiškus ryšius su Ukmergės rajono savivaldybe, rugpjūčio 9 dieną, 18 valandą kviečia į Ukmergės meno mokyklos Muzikos skyriaus salėje (Vienuolyno g. 7, Ukmergė) vyksiantį Iris ir Ofer Portugaly džiazo atlikėjų koncertą.

Liepos 18 dieną Ukmergės kultūros centre vyko iškilminga Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos 75-osios laidos atestatų įteikimo ceremonija. Mokyklą baigė 108 abiturientai  ir 3  suaugusių  skyriaus mokiniai. Keturioms abiturientų klasėms vadovavo  mokytojos Rima Jakštienė,  Marina Aukštuolienė, Regina Atkočiūnienė ir Rima Bigenienė.

Liepos 17 dieną Ukmergės kultūros centre vyko iškilminga Antano Smetonos gimnazijos 75-osios laidos atestatų įteikimo ceremonija. Mokyklą baigė 118 abiturientų, besimokiusių keturiose klasėse, kurių auklėtojais buvo Vytautas Čiulada (IV a), Lina Matakanskienė (IV b), Vilija Vadopalienė (IV c) ir Vida Šimonienė (IV d).

Praėjusią savaitę Vilniuje vykusiame renginyje iš dvylikos konkurso „Mes – bendruomenė“ finalininkių išrinktos 8 nugalėtojos. Jos savo sumanytų projektų įgyvendinimui pasidalino 70000 eurų fondą, įsteigtą prekybos tinklo „Maxima“. Finansinio indėlio sulaukė ir Ukmergėje veiklą vykdanti VšĮ „Jaunimo laisvalaikio centras“. Įstaiga gautas lėšas panaudos Miškų gatvėje Nr. 29 esančio pastato vidinio centro kiemelio sutvarkymui ir atnaujinimui, pritaikant jį bendruomenės reikmėms.

Liepos 17 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnais ir aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

Ukmergės sporto centrui priklausančiame plaukimo baseine, esančiame Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos patalpose netrukus darbuosis statybininkai.

Liepos 16-ąją Taujėnų gimnazijoje 63-ios laidos abiturientams įteikti brandos atestatai. Juos gavo 10 gimnazijos istorijos mokytojos Daivos Židonienės auklėtinių.

Liepos 1-6 dienomis Danijoje, Herninge mieste vyko projekto Baltse@nior tarptautinė inovacijų stovykla, kur devynių šalių atstovai dalinosi idėjomis, kaip sukurti vyresnio amžiaus žmonėms skirtus baldus.

Liepos viduryje startuoja aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ aktyvusis etapas, kurio metu bus renkama nenaudojama elektros ir elektroninė įranga bei seni nešiojamieji akumuliatoriai ir baterijos. Kviečiame visus Vilniaus miesto savivaldybės bendruomenių narius rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į projekto partnerių prekes ar paslaugas.

Liepos 12-ąją Ukmergėje startavo naujas, gyventojus po savo šalį skatinantis keliauti turizmo projektas „Surink Lietuvą“.

Ukmergės technologijų ir verslo mokykla (TVM) liepos 5-ąją paminėjo savo įkūrimo 80-metį. Per tą laiką mokykla ne kartą keitė savo pavadinimą, keitėsi mokytojų, darbuotojų, studentų kartos. Visus čia dirbusius ir besimokiusius sunku ir suskaičiuoti, tačiau spėjama, kad tai gali būti daugiau kaip 20 tūkstančių žmonių.

Birželio 30-ąją-liepos 6 dienomis ukmergiškiai dalyvavo viename iš didžiausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių – Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“.

Ukmergėje prie piliakalnio tradiciškai ir iškilmingai paminėta Valstybės diena. Čia susirinkusieji 21 valandą vieningai kartu su Ukmergės kultūros centro folkloro ansambliu „Pyniava“ (vad. Vilma Mulevičiūtė-Sabaliauskienė), visa Lietuva ir po pasaulį išsibarsčiusiais tautiečiais giedojo Tautišką giesmę.

 „Valio Ukmergei!“, „Mylim Ukmergę!“, „Šaunuoliai!“, „Pagarba ukmergiškiams!“ – liepos 6-ąją skandavo  Vilniaus gatvėse susirinkę žmonės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės dalyvių eisenoje žygiavusiems ukmergiškiams.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas liepos 6-osios rytą Vilniaus Rotušėje dalyvavo Lietuvos merų pusryčiuose. Šiuo renginiu jo šeimininkas - Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius - pakvietė visus šalies savivaldybių vadovus kartu pradėti Šventinę dieną.

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariai, administracijos darbuotojai ir miesto gyventojai liepos 5- ąją rinkosi apžiūrėti ir įvertinti rekonstruotos Veterinarijos gatvės. Pabaigus visus numatytus remonto darbus, buvo surengtas simbolinis šios gatvės atidarymas, kuriame dalyvavo gatvę atnaujinusios bendrovės „Ukmergės keliai“ techninis direktorius Raimondas Andronavičius ir objekto vadovas Robertas Paulauskas.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga Ukmergės kraštui nusipelniusiems asmenims įteikti Mero padėkos ženklai. Garbingo apdovanojimo nominantai pagerbti šventės išvakarėse įvykusio Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.

Liepos 3-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje pasveikinti birželio mėnesį naujagimių susilaukę ukmergiškiai. Savivaldybės mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė ir Socialinių išmokų poskyrio vedėja Valdonė Ginaitienė įteikė jų mažyliams skirtus kraitelius.

Ukmergės mieste ir rajone yra įrengtos septynios laisvai prieinamos lauko daugiafunkcinių treniruoklių vietos. Pirmieji treniruokliai daugiau nei prieš penketą metų buvo pastatyti prie „Šilo“ pagrindinės mokyklos. Kiek vėliau lauko treniruokliai įrengti Pramonės mikrorajone, prie Dukstynos pagrindinės mokyklos, o pastaraisiais metais – prie Jaunimo laisvalaikio centro, taip pat prie mokyklų Želvoje, Taujėnuose bei Siesikuose. 

Birželio pabaigoje Ukmergės rajono policijos komisariatas surengė tradicinį jaunųjų policijos rėmėjų (JPR) žygį. Toks žygis organizuojamas jau 9-tąjį kartą ir suburia didelį būrį jaunuolių.

Šią vasarą Ukmergės r. gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėti savo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą. Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandai šios idėjos iniciatoriai – amerikiečių kompanija „Amway“ – suteiks 5000 JAV dolerių paramą riedlenčių rampai įrengti.

Birželio 30 dieną jau 15-ąjį kartą Deltuvos miestelyje vyko Vilkmergės (Deltuvos) mūšio kautynių inscenizacija.

Jubiliejinėje, 20-ojoje 2018 metų Dainų šventėje, skiriamoje Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, kartu su įvairiais šalies kolektyvais dalyvaus ir 600 ukmergiškių. 25 Kultūros centro ir ugdymo įstaigų kolektyvai įsijungs į visus svarbiausius šventės renginius.

Pačiame miesto centre stūksantis Ukmergės piliakalnis yra unikalus ne vien tuo. Nuo šiol jis vienintelis Lietuvoje - originaliai apšviestas piliakalnis, matomas ne tik dieną, bet ir naktį, o jį juosiančiu apsauginiu taku į viršūnę gali pakilti visi norintys – dideli ir maži, jauni ir garbingo amžiaus, taip pat ir neįgalieji, ir savo mažylius vežimėliuose vežiojančios mamos.