Diskutavo apie lygias galimybes
2018-06-08

Birželio 7 d.  Ukmergės rajono savivaldybėje  lankėsi Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lygių galimybių plėtros centro atstovai. Surengta diskusija „Gerovės valdymas: lygi visuomenė – laiminga visuomenė?“

Renginyje dalyvavo Ukmergės, Anykščių, Utenos, Kėdainių, Molėtų, Širvintų savivaldybių darbuotojai, kurių darbe yra aktualūs lyčių lygybės klausimai. Dalyviams buvo pristatytos 10-yje savivaldybių (tarp jų ir aukščiau išvardintų) atlikto tyrimo apie lygių galimybių priemonių įgyvendinimą savivaldybėse išvados, konkrečios rekomendacijos, kaip užtikrinti lygias galimybes vietos savivaldoje. Plačiau apie tyrimą www.lygybe.lt

Diskutuota apie tai, kodėl ir kaip lygybė skatina visuomenės gerovę, kokios idėjos,  nauda ir iššūkiai, ką galime padaryti jau dabar, kad visuomenė būtų lygi ir laiminga, kaip tobulinti savivaldybės veiklas; pristatyti teisiniai įsipareigojimai; dalintasi gerąja patirtimi.

Renginio dalyviai atliko praktinę užduotį - kūrė miestą, kuriame gera gyventi.

„Miestas turi tarnauti žmonėms,“ –  sakė diskusijoje dalyvavęs rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas. Jis pateikė sutvarkyto Ukmergės piliakalnio pavyzdį ir pažymėjo, kad po rekonstrukcijos šį objektą turi galimybes aplankyti visos visuomenės grupės.

Renginyje  pažymėta, kad lygios galimybės tampa vis svarbesniu akcentu vykdant įvairias savivaldybių funkcijas. Lygių galimybių priemonių įgyvendinimą vietos savivaldoje reglamentuoja naujasis Darbo kodeksas, Lygių galimybių įstatymas, Nacionalinė darnaus vystymosi strategija. Įrodyta, kad lygių galimybių užtikrinimas mažina socialinę atskirtį ir užtikrina ekonomikos augimą.

Diskusija „Gerovės valdymas: lygi visuomenė – laiminga visuomenė?“ vietos savivaldos darbuotojams suteikė naujų žinių ir įgūdžių apie lygių galimybių naudą bei lygių galimybių priemonių, padedančių kurti gerovę vietos gyventojams, rengimą ir įgyvendinimą.

 „Visuomenė, kuri yra atidi savo nariams, kur nėra ryškios atskirų žmonių grupių atskirties, kur pasirūpinama silpnesniaisiais – laiminga visuomenė“,- teigė  teigiamų pokyčių savivaldybėse siekiantys diskusijos dalyviai.

Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vyriausioji specialistė Dalia Ivaškevičienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra