Informacija dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo pensinio amžiaus asmenims
2019-01-03

Informuojame, kadnuo 2019 m. sausio 1 d. dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo pensinio amžiaus asmenims į savivaldybę kreiptis nebereikės – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba (NDNT), nustačiusi specialiuosius poreikius (specialųjį nuolatinės slaugos, specialųjį nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialųjį lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikius), kartu nustatys jų lygį ir išduos naujo pavyzdžio neįgaliojo pažymėjimus. Naujieji pažymėjimai bus patogesni keliaujantiems į užsienį – jų įrašai bus ne tik lietuviški, bet ir angliški.

Asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir neįgaliojo pažymėjimo išdavimo taip pat turės kreiptis į NDNT ir pateikti šiuos dokumentus:

- prašymą nustatyti specialiųjų poreikių lygį (toliau – prašymas).

- asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (siunčiant prašymą registruotu paštu, turi būti pridedama asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, patvirtinta notaro, seniūno arba Lietuvos Respublikos konsulinio pareigūno);

- asmens 3 x 4 cm dydžio nuotrauką. Nuotrauka, išskyrus jos dydį, turi atitikti Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2002 m. gruodžio 6 d. įsakymu Nr. 569 „Dėl Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimų patvirtinimo“.

Pagal dabartinę tvarką pensinio amžiaus asmenys, kuriems NDNT nustato specialiuosius poreikius arba asmenys, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus buvo nustatytas darbingumo lygis, kreipiasi į savivaldybes, kurios nustato specialiųjų poreikių lygį ir išduoda neįgaliojo pažymėjimus.

Specialiųjų poreikių lygis asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, nustatomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. spalio 12 d. įsakymu „Dėl specialiųjų poreikių lygio nustatymo asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Iki 2019 m. sausio 1 d. visi išduoti neįgaliojo pažymėjimai galios iki ant jų nurodyto termino, taigi jų pasikeisti nebūtina.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra