Jakutiškių kaimo biblioteka atšventė įkurtuves
2017-10-30

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jakutiškių kaimo padalinio vyresniajai bibliotekininkei Liudvikai Suchockienei šie metai išties ypatingi. Pavasarį, kovo trečiąją, ji šventė 55-erių metų jubiliejų. Vidurvasarį sukako 15 metų, kai ji dirba Jakutiškių bibliotekoje, o ruduo dovanojo dar vieną šventę – bibliotekos įkurtuves.

Taip gražiai sutapo, jog tąsyk, prieš penkiolika metų, biblioteka buvo įsikūrusi tame pačiame kaimo bendruomenės namų pastate, tik „antrame trobos gale“ – priešingoje pastato pusėje. Tuos metus ir bibliotekos šeimininkė, ir skaitytojai mena kaip „tremtį į Sibirą“. Nors papuošta žinomų šalies dailininkų paveikslais, vienintelė tarp kaimo bibliotekų turinti tiek daug - net penkis kompiuterius (čia buvo įrengtas vienas iš pirmųjų rajone VIPT (viešosios interneto prieigos punktas), savo lankytojus biblioteka pasitikdavo nesibaigiančia vėsa, drėgme ir prietema, o žiemą nuo žvarbos stingdavo pirštai, spausdintuvo aparate strigdavo kopijavimo popieriaus lapai, „užšaldavo“ net internetas. Pati bibliotekininkė ir kūrendavo šalia esančios katilinės krosnį, tačiau tai menkai sulaikydavo pro senus, susidėvėjusius, „ranka išspiriamus“ langus košiantį vėją.

Savotiška užuovėja nuo gamtos ir gyvenimo skersvėjų tapo buvusios Jakutiškių pradinės mokyklos, kitaip tariant, - Deltuvos pagrindinės mokyklos Jakutiškių pradinio ugdymo skyriaus patalpos, į kurias prieš penkerius metus ir persikėlė kaimo biblioteka. Tačiau tai buvo menka paguoda: knygas užpuolė pelėsis, pro senos, amžinai remontuojamos krosnies koklius į vidų rūko dūmai ir smalkės. Dar liūdniau tapo užsidarius mokyklai: vienišuose bibliotekos kabinetuose (buvusiose klasėse) viešpatavo šaltis, drėgmė, pelėsis ir liūdesys. Gretimame kabinete, neatlaikiusios metų naštos, įlūžo lubos. Laimė, ne pačioje bibliotekoje. Jakutiškių kaimo biblioteka liko kone vienintelė tokia Lietuvoje – neremontuota, tamsi, šalčių ir vėjų košiama.

Nesunku suprasti bibliotekininkės džiaugsmą šiandieną, švenčiant įkurtuves suremontuotose Jakutiškių kaimo bendruomenės namų patalpose. Dėkui rajono savivaldybės vadovams, skyrusiems pastato gelbėjimui 10 tūkst. eurų. Už šias lėšas įrengta nauja katilinė ir patalpa malkoms laikyti, pastatą ties įėjimu papuošė daili medžio terasa, bibliotekoje dar kvepia dažais sienos, patalpas šildo nauji radiatoriai.

Dėkui čia nuoširdžiai, sąžiningai, rūpestingai plušėjusiems Jakutiškių vyrams – Povilui Kabokui, Donatui Rindzevičiui, dėkui kaimo bendruomenės pirmininkui Kęstučiui Zinkevičiui ir šeštadienį į bendrą talką atskubėjusiems kaimo gyventojams, jauniesiems talkininkams, padėjusiems sunešti bibliotekos mantą į naująsias patalpas, sutvarkyti aplinką.

Baldais po remonto nušvitusį Jakutiškių kaimo padalinį aprūpino Vlado Šlaito viešoji biblioteka, netrukus čia atkeliaus dar daugiau naujų lentynų knygoms, kito inventoriaus.

„Net keista, kad šitaip šilta“! – šypsosi bibliotekininkė L. Suchockienė, vis dar negalėdama

atsidžiaugti jaukiomis, šviesiomis savo valdomis, kurios jau atvėrė duris Jakutiškių kaimo skaitytojams, svečiams ir vasarą čia gyvenančius senelius lankantiems anūkams.

 

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorės Rasos Griškevičienės informacija, 

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos IT ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausios specialistės Daivos Zimblienės nuotraukos;

Daugiau nuotraukų savivaldybės FB paskyroje;

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra