Jaunimo laisvalaikio centrui – 10 metų
2018-05-16

Gražią pavasario popietę Jaunimo laisvalaikio centro kieme šurmuliavo gražus būrys ukmergiškių ir svečių. Susirinkta ne šiaip sau – paminėti jau 10-ojo Jaunimo laisvalaikio centro gimtadienio. Kai 2008-aisiais jis buvo įkurtas tuometinės Jaunimo mokyklos antrame aukšte, beveik tuščiose patalpose, pirmoji centro direktorė Skaistė turėjo gerokai paplušėti, jog lankytojai turėtų bent kur atsisėsti! Ji rūpinosi ir pirmosiomis priemonėmis, žaidimais, kvietė pirmuosius lankytojus “atrasti” jaunimo centrą ir vykdė veiklas.

Deja, tądien Skaistė Vasiliauskaitė-Dančenkovienė negalėjo atvykti į šventę ir pasveikinti savo “kūdikio”, užaugusio iki dešimties metų. Beje, apie skaičių dešimt. Koks žodis pirmiausia ateitų į galvą, užbaigiant frazę “dešimt”? Dešimt ko: galbūt įsakymų ar balų, o gal taip neseniai naudotų lietuviškų litų? O šio renginio organizatoriai nusprendė skaičių 10 susieti su iksu. Juk tai ir romėniškas “dešimt”. Be to, iksas reiškia ir šį tą mistiško, paslaptingo, numanomo. Todėl šventinis vakaras buvo skirtas toms paslaptims, nuojautoms ar mistikai atskleisti: kas tie paslaptingieji X faktoriai, kurie kasdien pakviečia lankytojus ateiti į centrą?

Tam, kad jauniems žmonėms būtų kur susirinkti, leisti laisvalaikį, užsiimti mėgstama veikla, susitikti su draugais pirmiausia reikia patalpų. O po to – tose patalpose veikti. Pirmasis x faktorius ir yra centro patalpos, veiklos ir tose patalpose veikiantis Ukmergės jaunimas. Besiruošiant gimtadieniui netikėtai gimė daina apie tai, kaip laikosi jaunimo centras, ką jaunimas gali čia nuveikti, kokių turi planų ir idėjų ateičiai. Scenoje pasirodęs JLC jungtinis estradinis instrumentinis ansamblis “Daivos vaikučiai” pradėjo renginį.

Per 10 metų jaunimo centre dirbo ir dirba nemažas būrys darbuotojų, kiekvienas prisidėdamas prie centro augimo, pripažinimo, turėdamas savo darbo braižą, atnešęs savo idėjas. Šventinio renginio vedėjos paprašyti užlipti į sceną, darbuotojai dalijosi mintimis apie darbą su jaunimu ir priėmė iššūkį - pasitikrinti, kiek juose vis dar likę jaunimo darbuotojo žaidžiant žaidimą “whisper challenge”.

Skambančios atliekos, besišypsantis kočėlas, talentų skleidėjai, savo pasaulį kuriame patys, idėjų namai, tingiu nieko neveikti, įskrisk į erdvę… Kas tai? Ogi projektų pavadinimai. Ir tai tik labai maža dalis projektų, kuriuos įgyvendino Jaunimo laisvalaikio centras. O kur dar tarptautiniai jaunimo mainai ir jaunimo darbuotojų mokymai užsienyje! Taigi, trečiasis x faktorius – projektai, kurių lėšomis centras gali įsigyti priemones laisvalaikiui, muzikos instrumentus ar įgarsinimo aparatūrą, pagaliau – maisto produktus pyragui išsikepti. Projektai, kuriuos rašant tobulėja visi – ir darbuotojai, ir jauni žmonės. Projektų pagalba jaunimo centras randa bendraminčių tiek Ukmergėje, tiek Lietuvoje, tiek Europoje, su kuriais užsimezga graži ilgametė draugystė.

Žodis „bosas“ įvairiuose žodynuose įvardijamas kaip: „galingas balsas“, „vadovas“, „šulas“, „šeimininkas“. Jaunimo laisvalaikio centras yra laiminga įstaiga, nes turi daug bosų: SOCMIN’ą, nes vadovaujasi jų formuojama jaunimo politikos kryptimi, JRD, nes jie supratingi ir nebaisu jų paklausti, kai reikia patarimo darbe, SPPD, nes skiria finansavimą ir priima veiklų ataskaitas, Ukmergės rajono savivaldybės administraciją, nes išlaiko centro pastatą ir moka darbuotojams atlyginimus. Tai reiškia, kad be bosų nebūtų ir JLC. Todėl jie ir yra ketvirtasis x faktorius! Pasveikinti centro ir jame dirbančių bei besilankančiųjų atvyko vicemerė Klavdija Stepanova, linkėjusi Ukmergės jaunimui prasmingai leisti laisvalaikį ir realizuoti čia savo idėjas.

Penktasis faktorius - draugai iš kitų atvirų jaunimo centrų. Bendraamžių pasveikinti atvažiavo ir jaunimėlis iš Rokiškio, Kupiškio ir Radviliškio. Sutemus rokiškėnai visus nustebino puikiu ugnies šou - fakyrų pasirodymu.

Šeštasis x faktorius – tai centro savanoriai, Daivutės mylimukai. Jie – centro rankos, pirščiukai, ateinantys į pagalbą tuomet, kai jos labai reikia. Jie – super grupė, atstovaujanti centrą, Ukmergę, net ir visą Lietuvą projektuose užsienyje. Jie – puikūs pašnekovai, draugai, veiklų iniciatoriai. Jie – ir prieš dvejus metus pradėtos „savanorių alėjos“ sodintojai.

Žinote tą posakį? Tikras lietuvis džiaugiasi kai kaimyno tvartas dega. Jaunimo laisvalaikio centro kaimynams jis visiškai netinka! Užtat tinka šitas: „geras kaimynas geriau kaip geriausia giminė!“. Septintasis centro x faktorius – JLC kaimynai nuomininkai, su kuriais dalijamasi vienu stogu, ta pačia šiluma, kartu mokami mokesčiai, nesutelpama parkuojant automobilius aikštelėje ir kartu džiaugiamasi, esant galimybei susirinkti į šventę. Sveikinimo žodžius tarė senjorai iš LPS „Bočių“ bendrijos skyriaus ir dailės studijos „Spalvų sodas“ įkūrėjos dvi Kristinos – Kristina Darulienė ir Kristina Kasmauskienė.

Smagu dirbti ir dalintis įspūdžiais internete, kai sulaukiama palaikančių ir padrąsinančių komentarų. Jaunimo centras turi ištikimą ir operatyviausiai į naujienas reaguojančią feisbuko profilio sekėją. Ji gyvena Šiauliuose, jos vardas Elena. Pakviesta, ji mielai sutiko atvykti į šventę ir atskleidė paslaptį, kodėl jai rūpi jaunimas ir Ukmergė: čia jos gimtinė, čia gyvena jos dukros šeima, o ji pati ilgai dirbo mokytoja. Direktorė Daiva atsidėkodama padovanojo poniai Elenai spartaus ukmergietiško interneto „kibiriuką“- kad komentarai feisbuke greičiau pasiektų centrą..

Devintasis x faktorius - pats mistiškiausias ir mišriausias, nes po juo slepiasi visi Jaunimo laisvalaikio centro draugai, su kuriais kurti bendri renginiai, mokytąsi kartu, kartu augta, dalintasi vieniems su kitais patarimais ir kartais kritika, švęstos šventės, kurtas Ukmergės jaunimui patrauklus laisvalaikis. Glėbius linkėjimų ir dovanų į šventę „atnešė“ MSIC atstovai, TVIC direktorė Lina Baublienė, URJOS AS pirmininkas Simonas Kalesnykas, klubo „Interact“ jaunimas.

Pristačius beveik visus paslaptinguosius x faktorius, kurie kasdien kviečia lankytojus ateiti į centrą, liko tik vienas.. Koks? Direktorė Daiva. Subūrusi visus į šventę, ji dėkojo darbuotojams, centrą lankančiam jaunimui, draugams, bendraminčiams, bosams. Pasidžiaugė kaip užaugo ir kaip dar augs JLC, pakvietė sudainuoti „Ilgiausių metų“ ir ragauti gimtadienio torto, o paskui smagiai pasišokti diskotekoje.

Kokia gi šventė be muzikos ir muzikuojančio jaunimo? Jaunimo laisvalaikio centre yra įkurta muzikos studija su instrumentais, kur kiekvienas jaunas muzikantas gali lankytis, kurti ir muzikuoti! Jei nežinojote – darbuotojai mielai kviečia išbandyti. Beje.. nuo šios gegužės centras dirba ir šeštadieniais. Todėl nepraleiskit progos ir apsilankykit studijoj. Tuomet per sekantį centro gimtadienį ant scenos galėsit stovėti ir jūs!

Jaunimo laisvalaikio centro informacija ir nuotraukos

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra