Kovo 11-ąją – nepriklausomybės paieškos Ukmergėje
2018-03-02

Valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną geriau pažinti Ukmergę – taip kovo 11-ąją paminėti siūlo Vilniaus universiteto studentai.

Vilniaus universiteto studentų korporacijos jau penktus metus iš eilės kovo 11-ąją kviečia paminėti orientaciniame žaidime „Paskui nepriklausomybę“. Kasmet suburdavęs gausų būrį dalyvių Vilniuje, šiemet valstybei svarbiems įvykiams prisiminti skirtas žaidimas plečia geografiją ir pirmąkart organizuojamas Ukmergėje.

„Ankstesnių metų patirtis rodo, kad lietuviai vis mieliau renkasi įvairius netradicinius valstybinių švenčių minėjimo būdus, o mūsų orientacinis žaidimas kasmet sulaukdavo didelio susidomėjimo. Todėl, minėdami valstybės atkūrimo šimtmetį, nusprendėme panašų žaidimą surengti regionų centruose – Alytuje, Marijampolėje ir Ukmergėje. Pagrindinė už to slypinti idėja – parodyti, jog Lietuva yra kasdien kuriama mūsų visų ir visuose jos kampeliuose. Džiaugiamės, kad orientacinis žaidimas tai tik patvirtina, mat prie renginio organizavimo šiemet prisideda kaip niekad daug šių miestų gyventojų: jaunimo organizacijos, savivaldos institucijos, vietos verslo atstovai ar kiti partneriai“ – pasakoja viena iš renginio organizatorių, VU TSPMI studentų korporacijos „RePublica“ pirmininkė Ingrida Petrauskaitė.

Orientacinio žaidimo „Paskui nepriklausomybę“ pradžia Ukmergėje numatoma iškart po oficialaus šventės minėjimo – kovo 11-ąją, 13 val., Kęstučio aikštėje.

Studentai dalyviams žada ne tik įdomius maršrutus ir gudrias užuominas, leidžiančias geriau pažinti Ukmergę ir jos svarbą Lietuvai, bet ir rėmėjų įsteigtus prizus greičiausiai įveikusiems žaidimo trasas.

Organizatorių teigimu, užduotys žaidimui buvo kuriamos taip, kad jame galėtų dalyvauti tiek jaunų draugų būrys, tiek šeimos su atžalomis, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Be to, rengiant maršrutus buvo bendraujama su vietos organizacijomis, todėl jie pritaikyti ne tik ukmergiškiams, bet ir tiems, kuriems miesto gatvės dar nėra pažįstamos.

Visi norintys aktyviai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną yra kviečiami burtis į komandas iki 6 žmonių ir registruotis elektroniniu paštu paskui.nepriklausomybe@gmail.com. Laiške būtina nurodyti miestą, kuriame dalyvausite, komandos pavadinimą, komandos narių skaičių ir atstovo kontaktinius duomenis (vardą, pavardę, telefono numerį ir el. pašto adresą).

Orientacinį žaidimą „Paskui nepriklausomybę“ organizuoja VU TSPMI studentų korporacija „RePublica” ir VU Istorijos fakulteto studentų korporacija „Tilia”. Renginį Ukmergėje įgyvendinti padeda Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras, Ukmergės rajono jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, rajono savivaldybės administracija ir kiti iniciatyvos partneriai.

Prizais geriausioms komandoms pasirūpino Lietuvos laisvosios rinkos institutas, Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas, knygynas „Aukso žuvys“, Vilniaus universiteto leidykla, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, kino teatras „Pasaka“, „Eurospaudas“, VšĮ Mano herojus, pramogų agentūra „Vaiduokliai“, „EtnoDesign“, „Copy Pro“, „Retro Men“, Anykščių „Arbatos Magija“, Anykščių baseinas „Bangenis“, Ukmergės kultūros centras, „Nuotykių turizmas“, užeiga „Kolegos“ bei daug kitų renginio draugų.

Daugiau informacijos – socialiniame tinkle Facebook: „Paskui nepriklausomybę“ paskyroje ir renginio aprašyme.

Kontaktinis asmuo:
Vytautas Brazaitis
brazaitis.vytautas@gmail.com
+37069088510

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra