Mažieji ukmergiškiai tiki, kad Ukmergė bus gražesnė už Vilnių
2018-02-26

Kada tapo meru? Ar jaunystėje buvo geras? Ar patinka plaukioti? Ar valgo silkę? Koks mėgstamiausias maisto patiekalas? Kaip sekėsi mokytis mokykloje? Ar meras moka uždegti žvakę be degtukų, kaip skautai? Ar yra kada nors paėmęs kyšį? Ar gera dirbti mero darbą? Kodėl prie vaikų žaidimų kambario „Herojų šalis“ (Gedimino g. 34)  yra daug duobių? Kodėl Ukmergėje nėra pramogų parko vaikams? – tai bene pagrindiniai klausimai, kuriuos Ukmergės rajono savivaldybės merui Rolandui Janickui pateikė „mažieji lyderiai“ – Ukmergėje (Miškų g. 29) esančio VšĮ „Lyderių karta“ vaikų laisvalaikio ir popamokinio užimtumo centro „Lyderių karta“ auklėtiniai.

Vasario 23-osios popietę būrys 5-11 metų amžiaus vaikų, nešini savo pačių iškeptais keksiukais, kartu su dviem auklėtojomis Inga Pekarskiene ir Lina Daunoravičiene bei šio centro vadove Agne Tėvelyte-Petroniene atvyko į Ukmergės rajono savivaldybę. Moksleivių atostogų metu surengta išvyka į savivaldybę – stovyklos „Atostogos Ukmergėje“ dalis, o vizito tikslas – pažintis su savivaldybės meru R.Janicku, noras parodyti jam, kad Ukmergėje auga jaunoji karta, kurios atstovams svarbu, kokiame mieste jie gyvena ir kas yra šio miesto galva.

Susitikimo metu buvo parodyta filmuota medžiaga, kurioje žaidimo forma dvylikai „Lyderių kartos“ atstovų užduodami tie patys klausimai: „Ar tau gera gyventi Ukmergėje?“ ir „Ką norėtum pakeisti, ko trūksta šiame mieste?“ O sulaukus atsakymų į juos, po to kiekvienam iš vaikų suteikiama galimybė užduoti rūpimą klausimą rajono vadovui.

„Viską įrašėme, nes vaikai taip jaučiasi drąsiau. Juolab, kad šį įrašą paliksime ir pačiam merui, o ir vaikams užaugus bus labai įdomu dar kartą pamatyti visa tai. Jau ir dabar jie atidžiai klausėsi savo kalbų, jas analizavo“,- sakė A. Tėvelytė-Petronienė.

Beveik visi kalbinti „mažieji lyderiai“ tvirtino, kad jiems gyventi Ukmergėje gera, o kai kuriems net nuostabu. Mažieji ukmergiškiai pasigedo mieste tik fontanų, ledo čiuožyklos, „Akropolio“, didesnių namų, daugiau viešbučių, dar vieno ir didesnio baseino, batutų ir pramogų parkų, daugiau žaidimų aikštelių, daugiau saulės, didesnių atlyginimų čia gyvenantiems ir sutvarkytų visų miesto gatvių.

R. Janickas ne tik atsakė į visus savo svečių klausimus bei pažadėjo laikui bėgant išpildyti dalį jų išsakytų pageidavimų, bet dar ir papasakojo jiems legendą apie Ukmergės pilį, miesto herbo atsiradimo istoriją. Savivaldybės posėdžių salėje klegėjo vaikų juokas, visi buvo gerai nusiteikę.  

„Labai gražus jūsų centro pavadinimas – „Lyderių karta“. Ne vienas lyderis, o visa jų karta. Labai džiaugiuosi, jog šiandien mane aplankėte. Esate mažieji Ukmergės ir visos Lietuvos lyderiai – būsimieji verslininkai, inžinieriai, gydytojai, politikai,  kurie kurs šalį jau kitame šimtmetyje.

Ypač mums reikės labai gerų mokytojų. Jei jų bus Ukmergėje, ji suklestės ir šaus į viršų“, - sakė meras.

O vaikai iškart jam paantrino: „Ir ji bus gražesnė už Vilnių“.

Daiva Zimblienė,

IT ir viešųjų ryšių skyriaus vyr, specialistė;

Daugiau nuotraukų savivaldybės Facebook paskyroje;

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra