Naujas kvietimas daugiabučiams renovuoti
2017-10-03

Įgyvendindama sėkmingai įsibėgėjusį daugiabučių namų renovacijos procesą, Aplinkos ministerija paskelbė kvietimą teikti paraiškas rengti ir įgyvendinti naujus daugiabučių namų atnaujinimo projektus pagal Vyriausybės patvirtintą Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą. Kvietimas skelbiamas 150 mln. eurų investicijoms.

Numatoma valstybės parama – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 procentų investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Už šias lėšas numatoma renovuoti ne mažiau kaip 500 daugiabučių namų. Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams taip pat numatoma 100 proc. apmokėti arba kompensuoti projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat 100 proc. padengti nepasiturintiems butų savininkams tenkančias išlaidas.

Kvietimu numatoma priimti neribotą paraiškų skaičių ir jas įgyvendinti išdėstant projektų srautą pamečiui, atsižvelgiant į kvietime numatytus atrankos kriterijus. Prioritetinis jų – kvartalinė renovacija, kiti kriterijai – aukštesnė energinio naudingumo klasė bei efektyvumas. Ukmergės rajono savivaldybės administracija kviečia daugiabučių namų gyventojus iki 2017 m. lapkričio 1 d.  teikti paraiškas daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) procesui inicijuoti arba atnaujinti jeigu parengtam investicijų planui nebuvo pritarta ankščiau.  

Ukmergės rajono savivaldybės administracija savo lėšomis parengs investicijų planus ir pateks juos gyventojams tvirtinti. Tik juos patvirtinus bus kreipiamasi į VŠĮ Būsto energijos ir taupymo agentūrą (BETA). 

BETA sureitingavus paraiškas numato sudaryti pirmiausia finansuojamų projektų sąrašą. Į šį sąrašą nepateksiančias paraiškas numatoma įtraukti į rezervinį projektų sąrašą, sudarant sąlygas projektus įgyvendinti kitais metais.

Dėl detalesnės informacijos prašome kreiptis į Ukmergės rajono savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiąjį  specialistą Algimantą Šuminską tel. +370 671 71977

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra