Naujienos Archyvas

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su šalies savivaldybių seniūnijomis spalio 24-ąją dieną organizuoja Atšvaitų dieną. Šią dieną seniūnijose, kuriose yra skelbimas apie Atšvaitų dieną, bus platinami atšvaitai ir kitos saugaus eismo priemonės su šviesą atspindinčiais elementais.

Ukmergės rajono savivaldybė nuo šiol yra Šilko kelio tarptautinės prekybos rūmų (Silk Road Chamber of International Commerce) narė ir dalyvaus šiai organizacijai priklausančių miestų aljanso veikloje.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina iš Europos regioninės plėtros fondo, valstybės biudžeto ir Savivaldybės biudžeto lėšų bendrai finansuojamą projektą „Ukmergės sporto centro paslaugų plėtra“.

Kūrenate krosnį, bet negalite prisiminti, kada paskutinį kartą buvo valytas kaminas ar dūmtraukiai? Spėliojate, gal prieš metus kitus... Neabejokite, ugnis jau rengiasi užsukti į svečius. Manote, kad taip tikrai nenutiks? Deja, per penkerius metus dėl krosnių, židinių, dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų Lietuvoje žuvo 50 žmonių. Be to, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, vien šiemet dėl šios priežasties gyvenamieji namai degė per 880 kartų.

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ šį rudenį pažymės ypatingu būdu – spalio 19-20 d. organizuojama „Maisto banko“ akcija apims šimtą Lietuvos miestų ir miestelių.

Minint Vietos savivaldos dieną, pasižymėjusioms Lietuvos savivaldybėms įteikti „Auksinės krivūlės" apdovanojimai, tarp jų ir Ukmergės rajono savivaldybei. Už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą vaikų darželiuose „Auksinę krivūlę“ Ukmergės rajono savivaldybei įsteigė Žemės ūkio ministerija.

Šiemet, švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, apžvelgėme Ukmergės savivaldos nueitą kelią, kuris ilgas ir nelengvas, raginantis susimąstyti, kokių pokyčių, darbų ir tikslų dar reikia mūsų savivaldybei.

Spalio 12-ąją Ukmergėje ypatingai paminėta Savivaldos diena. 2018-aisiais, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, ta proga buvo sušauktas iškilmingas visų kadencijų Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Įdomūs, sudėtingi, unikalūs – tokius pasaulius susikuria kiekvienas vaikas, kiekvienas jaunuolis. Kartais tai yra būdas pabėgti nuo nelabai gražios realybės, kartais – tiesiog noras turėti savąją, pilną magijos, stebuklų ir neįtikėtinų nuotykių žadančią erdvę. Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo filmų festivalis kviečia iš arčiau pažvelgti į kitų vaikų, jaunų žmonių pasaulius ir rasti juose įkvėpimo, naudingų pamokų bei paskatinimo kitaip pažvelgti į savąją realybę. Jau 13-ąjį kartą jaunuosius žiūrovus į kino teatrus sutrauksiantis renginys rudenį pasitinka šūkiu „Už savus pasaulius!”.

Spalio 19 dieną, po vasaros sezono pertraukos, Ukmergės sporto centro baseinas vėl atveria duris ir kviečia lankytojus mėgautis vandens ir pirčių teikiamais malonumais.

Šią savaitę Ukmergėje rajono savivaldybės vadovai priėmė Sakartvelo (ankstesnis pavadinimas – Gruzija)  Calendžichos (Tsalenjikha) savivaldybės vicemerą Severiane Sherozia. Svečias lankėsi savivaldybėje, rajono mokymo įstaigose, ligoninėje, verslo įmonėse, susipažino Ukmergės miestu, jo kultūriniais ir turistiniais objektais.

Gerbiami pastatų savininkai, nuomininkai! Prieš imdamiesi statinio remonto bei tvarkybos darbų, atidžiai perskaitykite šio nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentus.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnai spalio 2-ąją minėjo profesinę – Angelų sargų – Policijos dieną bei Lietuvos policijos šimtmetį.

"Lietuvių motorolerių uždarymas 2018!" - tai Ukmergės rajone gyvenančių jaunuolių iniciatyva organizuotas renginys į kurį atvyko beveik 140 jaunų žmonių su motoroleriais iš įvairių Lietuvos savivaldybių.

Spalio 5-ąją esami ir buvę mokytojai, švietimo įstaigų darbuotojai buvo pakviesti į Taujėnų dvarą paminėti profesinę šventę – Tarptautinę mokytojų dieną. Renginio metu išsakyti sveikinimai, įteikti apdovanojimai ir padėkos raštai.

Spalio 5-ąją, Tarptautinė mokytojų dienos proga, trys ukmergiškės pedagogės  apdovanotos už iniciatyvas, naujoves savo darbe, kūrybinę veiklą.

2016 m. gruodžio 30 d.  buvo pasirašyta iš ES struktūrinių lėšų bendrai finansuojamo projekto „Ukmergės miesto piliakalnio teritorijos su prieigomis sutvarkymas“ sutartis.

Nuo rugsėjo 1 dienos Ukmergės miesto individualių namų gyventojams pradėta teikti labai reikalinga paslauga – surenkamos žaliosios atliekos (žolė, lapai, vaisių ir daržovių likučiai, kitos augalinės kilmės atliekos), susidariusios po sodų, namų aplinkos tvarkymo, už tai nemokant papildomo mokesčio. Šitos paslaugos ypač pageidavo žmonės, neturintys galimybių minėtų atliekų patys nugabenti į joms skirtas vietas - Žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles.

Spalio 1-5 dienomis Ukmergėje vieši JAV WIESCO (Wisconsin International Educational Scientific Cultural Organization - Viskonsino tarptautinės švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos) vadovas Robert M. Pine.

20-ąja literatūrinės Vlado Šlaito premijos laureate pripažinta poetė, eseistė, literatūros kritikė, prozininkė Agnė Žagrakalytė už eilėraščių knygą „Štai:“.

Dainiaus Vyto nuotrauka

Lietuvos policijos šimtmetį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos kolektyvas paminėjo kartu su miesto bendruomene. Į šventinį renginį, vykusį spalio 2-ąją, Angelų sargų dieną, gausiai susirinko darbuotojai, policijos veteranai ir policijos rėmėjai. Pareigūnus sveikino Seimo narys Juozas Varžgalys, rajono meras Rolandas Janickas, savivaldybės, teismo, prokuratūros, įvairių institucijų atstovai.