Naujienos Archyvas

Lapkričio 15-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko apskrito stalo diskusija „Žalos mažinimo paslaugų poreikis Ukmergėje“. Kalbėta apie konkrečias priemones, padedančias gydyti asmenis, vartojančius narkotines medžiagas ar mažinančias jų daromą žalą, kurios jau taikomos Lietuvoje.

Ukmergės rajono savivaldybės taryba penktadienį posėdžiavo netradiciškai. Pirmoji posėdžio dalis vyko kaip įprasta, savivaldybės posėdžių salėje, kur buvo apsvarstytas sprendimo projektas „Dėl UAB „Ukmergės šiluma“ įstatinio kapitalo didinimo ir įgaliojimo balsuoto visuotiniame akcininkų susirinkime, taip pat čia buvo išklausytas ir pagrindinis posėdžio pranešimas apie socialinių paslaugų plėtrą ir perspektyvas rajone.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas lapkričio 16-ąją dalyvavo monografijos apie mūsų kraštietį Pirmąjį šalies prezidentą Antaną Smetoną pristatyme.

Ukmergės „Vilkmergės“ restorano salėje  popietę vyko sveiko maisto šventė - konkursas ,,Maitinkis sveikai – Ukmergės meniu“, skirtas Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Ukmergės rajono visuomenės sveikatos biuro bei Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro organizuotą konkursą laimėjo „Roko virtuvės“ kolektyvas. Jam atiteko pagrindinis, pereinamasis konkurso prizas bei 300 eurų vertės dovanų kuponas sveikatingumo paslaugoms.

 

„Labai nenorėjau čia eiti, o dabar džiaugiuosi, kad atėjau. Kai pasikalbėjome, padiskutavome, viskas tapo aišku ir suprantama“, - teigė į Ukmergės rajono savivaldybės organizuotą susitikimą su Tvarkų-Šlapių seniūnaitijos gyventojais atėjęs ukmergiškis.

Lapkričio 15-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko išvažiuojamasis Vilniaus apskrities darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) komisijos posėdis, kurį, bendradarbiaudama su savivaldybės administracija bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) Ukmergės filialu, surengė Valstybinė darbo inspekcija (VDI).

Ukmergės vaikų lopšelis-darželis ,,Žiogelis“ - vienintelė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Lietuvoje, pakviesta pristatyti savo kūrybines idėjas artėjančios parodos  „Mokykla 2017" atradimų laboratorijose.

Daugiau nei dvi savaites Ukmergės kultūros centro (KC) Dailės galerijoje šurmuliavusi tradicinė, jau 19-oji, respublikinė negalės žmonių dailiųjų amatų darbų paroda-pardavimas „Rudens saulutė“ užvėrė duris. Lapkričio 10-ąją į jos uždarymą atvykę darbų autoriai bei jų gerbėjai vos sutilpo KC šokių salėje.

Lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Ta proga Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ kviečia visus ukmergiškius 17 valandą ateiti prie Ukmergės kultūros centro ir įžiebti „Dainuojantį ąžuolą“ už ankstukus.

Ką daryti, kai renovuojamo pastato kieme aplinkinių namų gyventojai įsigudrina atsikratyti savo šiukšlėmis? Su tokiu reiškiniu susidūrę Ukmergės viešosios Vlado Šlaito bibliotekos darbuotojai sureagavo ryžtingai – ėmėsi „auklėti“ tokius teršėjus ir viešai praneša, jog organizuos budėjimus, kviesis į pagalbą televiziją, policiją bei aplinkosaugininkus.

Ketvirtadienį, lapkričio 9-ąją, Ukmergės miesto gatvėse buvo galima išvysti neeilinį reginį – zombiais virtusį jaunimą. Čia vyko pirmasis jaunimo festivalis „NEzombėk“.

Lapkričio 9-ąją  visose Valstybinės socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) „Sodra“ Kauno bei Utenos regiono savivaldybėse vyko projekto „Nepamiršk parašiuto“ protų kovos.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas vienerių metų kadencijai išrinktas Trišalės komisijos prie Vilniaus teritorinės darbo biržos pirmininku, o Ukmergės rajono savivaldybės administracijos parengtas Užimtumo didinimo programų 2018 metams projektas pripažintas vienas iš geriausių.

Vilkamirgės galerijoje, įsikūrusioje Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centre, atidaryta nauja paroda: „Jonas Mekas. Frozen Frames” (sustingę kadrai). Paroda parengta iš asmeninio Arūno Kulikausko rinkinio.

Nuo šių metų lapkričio vidurio iki ateinančių metų vasario mėnesio pabaigos Ukmergės rajono savivaldybės vadovai planuoja organizuoti susitikimus su Ukmergės miesto seniūnaitijų gyventojais. Ukmergė yra suskirstyta į 13 seniūnaitijų, taigi, nuo šiol mažesniame rate ir arčiau namų  žmonės turės galimybę su savivaldos atstovais pasikalbėti ne tik apie savo miesto, bet ir apie savo seniūnaitijos, gatvės džiaugsmus bei rūpesčius,  pasidalinti įžvalgomis, idėjomis, pasiūlymais, pastebėjimais.

Lapkričio 6-ąją pietų pertraukos metu Ukmergės rajono savivaldybės vadovai bei administracijos darbuotojai rinkosi į vieną iš posėdžių salių, kuri iš tolo kvepėjo naminiais pyragais. Čia buvo surengta „Pyragų diena“.

Šalies gyventojai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, ypač aktyviai domisi Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK) ir vis dažniau ją įsigyja. Žmonės jau žino, kad ši kortelė patvirtina apdraustųjų teisę kitose Europos šalyse gauti būtinosios medicininės pagalbos paslaugas, kurių išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos. Ką dar būtina žinoti?

Vėlinių, mirusiųjų atminimo dieną, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Klavdija Stepanova, mero patarėja Laima Gambickienė ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas aplankė Ukmergėje – Dukstynos ir Vaižganto kapinėse - palaidotų žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapus ir uždegė žvakutes, pasimeldė už mirusiuosius, taip pagerbdami jų atminimą.

Spalio 31 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi socialinės apsaugos ir darbo (SADM) viceministrė Vilma Šilalienė, kuri pirmininkavo čia surengtam išvažiuojamajam Neįgaliųjų reikalų tarybos (NRT) posėdžiui.

Ukmergės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus Vaiko teisių apsaugos poskyrio vedėja Reda Liubomirskienė šių metų spalio 23-26 dienomis buvo išvykusi į Švediją, kur susipažino su Malmės savivaldybės patirtimi dirbant su priklausomais asmenimis, šeimomis, kuriose piktnaudžiaujama alkoholiu ar narkotikais.

„Nepatogus kinas“ - žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis Lietuvoje. Festivalio centre - politinės, socialinės bei istorinės problemos. Tarptautinio festivalio tikslas yra ne tik informuoti, bet, svarbiausia,  kurti dialogą, priversti susimąstyti, dalintis nuomonėmis, atpažinti problemas ir imtis veiksmų. Lapkričio 2-5 dienomis Ukmergės kultūros centre rodoma "Nepatogaus kino" programa tai proga susipažinti su festivalio turiniu ir misija.

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Jakutiškių kaimo padalinio vyresniajai bibliotekininkei Liudvikai Suchockienei šie metai išties ypatingi. Pavasarį, kovo trečiąją, ji šventė 55-erių metų jubiliejų. Vidurvasarį sukako 15 metų, kai ji dirba Jakutiškių bibliotekoje, o ruduo dovanojo dar vieną šventę – bibliotekos įkurtuves.

Spalio 26-ąją Ukmergės kraštotyros muziejuje vyko konferencija – forumas “NVO ir verslo partnerystė”. Renginio tikslas - pasidalinti mūsų rajono pasiekimais, pritraukiant ir didinant naujus turistų srautus, taip pat išgirsti kitų rajonų sėkmės istorijas, geruosius pavyzdžius, įgyvendintus turizmo skatinimo projektus.

Spalio 19-20 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė Lietuvos ESRI vartotojų konferencija, kurioje dalyvavo bei pranešimą „Ukmergės rajono savivaldybės žemėlapiai“ skaitė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausias  specialistas Vytautas Česnaitis.

Trumpėjant dienoms ir ilgėjant tamsiajam laikotarpiui, viena iš svarbiausių temų tampa pėsčiųjų saugumas. Sniegas, lietus, nuolatiniai šalčiai ir ypatingai trumpas šviesus paros metas apsunkina eismo sąlygas, todėl, nors ir pasirinkus saugų greitį, stabdymo kelias pailgėja, o tai lemia vis atsinaujinantį nelaimių skaičių.