Naujienos Archyvas

Liepos 16 dieną Ukmergės rajono savivaldybės delegacija lankėsi Tauragėje. Šios išvykos tikslas - susipažinti su Tauragės rajono seniūnijų savarankiškumu ir savivaldos modeliu.

Šiandien posėdžiavo Ukmergės rajono savivaldybės mero š. m. liepos 12 dienos potvarkiu Nr. 9-65 sudaryta naujos sudėties darbo grupė naujo modelio daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos (toliau - Programa) įgyvendinimo vykdymui koordinuoti.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir savivaldybės biudžeto lėšų bendrai finansuojamą projektą „Pėsčiųjų takų rekonstrukcija ir plėtra Ukmergės mieste“.

Nuo liepos 1 d. įsigaliojus šeimos kortelės įstatymui, prasidės kortelės gavėjų duomenų tikslinimas ir vardinių kortelių gamyba, o rugsėjo mėnesį kortelės turėtų pasiekti gausias ir neįgalius vaikus prižiūrinčias šeimas.

Jaunimo laisvalaikio centras prisideda prie jau dešimtmetį vykstančios iniciatyvos rengti lietuviško kino klasikos seansus po atviru dangumi. Šiemet šio renginio tikslas - lietuviška kino klasika suvienyti viso pasaulio lietuvius.

Liepos 13-ąją Ukmergės rajone nusilenkta tremtį patyrusių ir joje žuvusiųjų atminimui.

Kiekvieną vasarą Vilniaus teritorinė ligonių kasa atkreipia jaunuolių dėmesį į tai, ką jie turėtų atlikti išvykdami studijuoti į užsienį, kad ateinančiais mokslo metais gautų kompensuojamąsias medicinos paslaugas. Visgi būsimi studentai kasmet linkę daryti tą pat klaidą – deklaruoja išvykimą iš šalies, taip prarasdami sveikatos draudimą. Specialistai kartoja: išvykstant studijuoti būtina ne deklaruoti išvykimą, o pasirūpinti privalomuoju sveikatos draudimu.

Liepos 8-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė lankėsi rajono gyventojų pamėgtose maudynių vietose ir įvertino jų būklę.

2018 m. liepos 12 d. startavęs ir visą Lietuvą išjudinęs projektas ,,Surink Lietuvą“ švenčia savo pirmąjį gimtadienį. Projektas, kurio tikslas skatinti žmones pažinti Lietuvą, keliauti po ją ir tyrinėti dar neatrastas šalies įdomybes, į vieną dėlionę sujungė visas 60 Lietuvos savivaldybių. Žmonės ne tik keliavo po Lietuvą, susipažino su dar nematytais šalies kampeliais, ar iš naujo aplankė jau ne kartą matytas vietas, bet ir turėjo galimybę įsigyti to apsilankymo įrodymą – konkrečios savivaldybės magnetuką, vieną iš 60 Lietuvos dėlionės dalių.

Liepos 5-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio vyr. specialistė Aistė Naruškevičiūtė, viešosios įstaigos (VšĮ) „Ukmergės šeimos centras“ laikinai direktorės pareigas einanti Jurgita Vijūne bei šio centro socialinė darbuotoja Tautvilė Rubliauskienė įteikė naujagimio kraitelius birželio mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams. Taip pat buvo pasveikintas ir vienas gegužę pasaulį išvydęs naujagimis.

VšĮ „Ąžuolo“ krepšinio mokykla liepos 1-5 d. Ukmergėje, Dukstynos mokykloje organizavo dieninę vaikų vasaros stovyklą. Šiemet sulaukėme tikrai daug norinčių, stovykloje dalyvavo daugiau nei 30 įvairaus amžiaus vaikų.

Vasaros atostogų metu dauguma ugdymo įstaigų nedirba, jaunuoliai turi daug laisvo laiko, o pasiūla užimtumui nedidelė. Kaip dažnas jaunuolis pasakytų: „nėra ką veikti”. Ypač tai aktuali problema su rizikos jaunuoliais, kurie nerasdami turiningos veiklos, „save realizuoja” krėsdami eibes ar net nusikalsdami.

YFU (Youth for Understanding arba lietuviškai Jaunimas už supratimą) - tarptautinių moksleivių mainų organizacija. Vykdo kultūrinius moksleivių mainus: lietuviai semestrui ar metams vyksta gyventi į užsienio šalį, o į Lietuvą kasmet atvyksta moksleiviai, norintys pažinti mūsų šalį, gyvenimo būdą, tradicijas, pagyventi lietuvišką moksleivio gyvenimą bei gyventi priimančioje šeimoje.

Prasidėjus maudymosi atviruose vandens telkiniuose sezonui, Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad 2019 m. birželio mėn. 19 d. vykdyta vandens kokybės stebėsena Ukmergės rajono savivaldybėje labiausiai gyventojų pamėgtuose maudymosi vietose. Vandens mėginiai buvo imami iš Šventosios upės ties miesto stadionu, Veprių, Mūšios, Kurėnų ežeruose.

Birželio 20-21 dienomis Šventupės kempinge ,,River camp“ įvyko Aukštaitijos jaunimo darbuotojų sąskrydis. Dalyviai atvyko iš Radviliškio, Pakruojo, Panevėžio, Kupiškio, Ukmergės bei Širvintų. Šio susitikimo iniciatorius - VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras - vykdydamas Atvirųjų centrų projektą „Senas stogas - nauji batai“ ir surengė šį jaunimo darbuotojų susitikimą.

Nemažėjant netinkamai paliktų atliekų konteinerinėse aikštelėse, kurias tenka surinkti savivaldybės samdomai atliekų vežimo įmonei, o už tai sumoka visi gyventojai, dar kartą priminame apie veikiančią atliekų tvarkymo infrastruktūrą rajone:

Atostogų sezonu, ypač liepą ir rugpjūtį, padaugėja svetur apdraustiems pacientams Lietuvoje suteikiamų kompensuojamųjų asmens sveikatos priežiūros paslaugų. Didžioji šių pacientų dalis – Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) turėtojai, kuriems suteikiamos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos. Noriai gydytis į gimtinę atvyksta ir svetur gyvenantys lietuviai. Tad šiuo metu dažnai teiraujamasi, kaip užsienyje draustas asmuo galėtų gydytis Lietuvoje.

Birželio 23 d. Lyduokių seniūnijoje organizuotas Lietuvos plento taurės 2019 dviratininkų varžybų penktasis etapas.