Padėkota rajono švietimo įstaigų vadovams
2018-11-28

Lapkričio 26 dieną įvyko rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas, kurį organizavo Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyrius. Tokie pasitarimai kas mėnesį paprastai vykdavo savivaldybėje, o šį kartą buvo pasirinkta kita vieta – vasarą atsinaujinęs vaikų lopšelis-darželis „Vaikystė“.

Šios įstaigos vadovė Jolita Čepelionienė trumpai pristatė šiais metais lopšelyje-darželyje įvykusius pokyčius, visiems pasiūlė pasivaišinti vaikų pagamintais kepiniais per praėjusią savaitę vykusią „Spalvoto meduolio dienos“ akciją. 

Renginio metu Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas dviejų ugdymo įstaigų vadovams įteikė Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento Ričardo Malinausko pasirašytus Ukmergės rajono savivaldybei – šių metų „Auksinės krivūlės laureatui“ - skirtus sertifikatus „Už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą vaikų darželiuose“. Šie garbingo įvertinimo liudijimai įteikti Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorei Angelei Liausienei ir vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorės pavaduotojai ugdymui Vidai Dalei Jankūnienei.

„Norime padėkoti ir padrąsinti šių dviejų ugdymo įstaigų vadovus, kurie pasiryžo savo ugdytiniams teikti sveikiausią, ekologišką maistą, neišsigando sunkumų, kuomet yra daug neaiškumų, trūksta informacijos, tenka vykdyti viešuosius pirkimus, susidurti su besikeičiančia kai kurių ministerijų pozicija. Būti pirmam visada yra sunkiausia. Reikia eiti toliau šiuo nelengvu keliu. Jūsų dėka šiais metais savivaldybė buvo įvertinta už drąsą – už vietinės ekologiškos produkcijos vartojimo skatinimą vaikų darželiuose, ačiū, kad, savo darbais garsinate Ukmergę visoje šalyje“, - sakė R. Janickas.

Meras taip pat padėkojo visiems susirinkusiems už tai, kad tarp pastaruoju metu šalyje streikuojančių pedagogų ukmergiškių nėra, kad kiekvienas ugdymo ir mokymo įstaigos vadovas apgalvoja savo poelgius ir elgesį, kalbasi su savo darbuotojais ir yra jiems stabilumo, tęstinumo ir saugumo garantas.

Visų švietimo įstaigų vadovams dėkojo ir savivaldybės administracijos direktorius. „Vasarą, besiruošiant naujiems mokslo metams, jums teko susidurti su daugybe visokių iššūkių. Ypatingai tai pajautė vaikų-lopšelio darželio „Vaikystė“, Senamiesčio ir Pabaisko pagrindinių mokyklų vadovai“, - kalbėjo S. Jackūnas.

Pasitarime dalyvavusi viešnia - projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ atstovė Roberta Žižienė pristatė šį jau dešimtus metus gyvuojantį, viešosios įstaigos „Mokyklų tobulinimo centras“ kartu su  „Vilniaus prekybos“ paramos fondu „Dabar“ įgyvendinamą projektą.

„Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ – tai naujas „Renkuosi mokyti!“ programos etapas. Visos mokyklos bendruomenės įgalinimas kurti pokyčius ir įtraukiojo ugdymo principų taikymas, siekiant kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės, yra kertinės atsinaujinusio projekto kryptys.

Per 10 programos gyvavimo metų buvo pasiekta 26 tūkstančiai mokinių 87 šalies mokyklose. Šiuo metu programoje yra 104 alumnai, iš kurių net 5 yra apdovanoti Meilės Lukšienės premija. Net ir pabaigę programą 2/3 dalyvių lieka dirbti mokyklose.

„Džiugu, kad ir ukmergiškiai žino „Renkuosi mokyti!“ programą, aktyviai dalyvauja atrankoje ir sėkmingai ją įveikę nebijo prisiimti dar vieno iššūkio - išvykti dirbti į regiono mokyklas. „Renkuosi mokyti!“ bendruomenėje yra keturi mokytojai iš Ukmergės, visi jie prie programos prisijungė po studijų Vilniuje“, - sakė R. Žižienė.

Tai Miglė Smailytė, dirbanti psichologe Šiaulių Salduvės progimnazijoje, Ieva Tamašauskaitė - matematikos mokytoja Vilniaus Antakalnio gimnazijoje, Tomas Vaitkūnas  - istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas Šilalės S. Gaudėšiaus gimnazijoje ir pati R. Žižienė, dirbusi pilietiškumo pagrindų mokytoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) inžinerijos licėjuje Vilniuje, o šiuo metu yra prisijungusi prie projekto „Renkuosi mokyti-mokyklų kaitai!“ komandos.

R. Žižienės teigimu, kol kas projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ nedalyvauja nė viena Ukmergės rajono mokykla. Ji pakvietė mokyklų vadovus pasinaudoti šia puikia galimybe ir iki 2019 metų vasario 25 dienos pateikti paraiškas šiuo metu vykstančiai mokyklų atrankai dalyvauti projekte.

„Taip pat aktyviai ieškome ir dalyvių jau dešimtajai „Renkuosi mokyti!“ mokytojų kartai. Kviečiame prisijungti ir užpildyti atrankos anketas, kurias rasite internetiniame projekto tinklalapyje www.renkuosimokytis.lt“,- sakė R. Žižienė.

Šiame pasitarime dalyvavo ir savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė duomenų apsaugai Kristina Karpovienė, kuri pristatė pagrindinius Asmens duomenų apsaugos principus ir jų įgyvendinimą organizacijose, atsižvelgiant į nuo šių metų gegužės 25 dienos šalyje pradėto taikyti Reglamento nuostatas.

O vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas papasakojo apie gruodžio 5 d. savivaldybėje organizuojamas civilinės saugos funkcines pratybas, kurių tema  – ,,Ukmergės rajono savivaldybės operacijų centro, gyventojų evakavimo komisijos ir gyventojų surinkimo - priėmimo punktų veiklos organizavimas gyventojų evakuacijos metu“.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra