Paskelbta judriausia ugdymo įstaiga
2017-10-02

Spalio 2 dieną Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje paskelbti Europos Judriosios savaitės Ukmergėje Judriausios ugdymo įstaigos konkurso nugalėtajai. Judriausia 2017 metų įstaiga tapo Dukstynos pagrindinė mokykla.

Renginio metu rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas bei administracijos direktorius Stasys Jackūnas padėkojo dalyviams ir organizacijoms, kurios prisidėjo prie Europos judriosios savaitės renginių Ukmergėje 2017 metais inicijavimo, įgyvendinimo, viešinimo, saugumo.

Tradicinis dviračių žygis mieste ir naujos trasos

Ukmergė kartu su didžiausiais Lietuvos bei Europos miestais į Europos judriąją savaitę per dvylika metų šiemet įsilieja jau vienuoliktą kartą. Nuo rugsėjo 15 dienos vyko įvairūs renginiai, skirti skatinti visuomenę keliaujant savo mieste aplinką teršiančius automobilius keisti kitomis susisiekimo formomis ir daugiau judėti.

Rugsėjo 22 dieną vyko tradicinis dviratininkų žygis Ukmergės mieste. Jame dalyvavo Jono Basanavičiaus gimnazija, Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, Dukstynos bei Užupio pagrindinės mokyklos, „Ryto“ specialioji mokykla – iš viso per šimtą dviratininkų. Mažiausieji žygio dalyviai – lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtiniai, į bendrą koloną įsilieję nuo centrinio pašto iki Kraštotyros muziejaus. Šiųmetis tradicinis maršrutas po pagrindines miesto gatves gerokai išplėstas - dviratininkai suko didžiulį ratą šalutinėmis gatvėmis, aplankydami gyvenamuosius rajonus. Be pagrindinių Kauno ir Vilniaus, dar riedėta ir Šlaitų, Gedimino, Ramygalos, A. Smetonos, Stoties, Paupio, Jaunimo, Nuotekų, Draugystės, Antakalnio, Dariau ir Girėno, Linų, Dirvonų bei Beržų gatvėmis. Tokiu būdu bandyta atkreipti gyventojų dėmesį, jog po savo miestą galima keliauti ir dviračiu, ne vien automobiliu.

Dviratininkai finišavo Kraštotyros muziejau kiemelyje, kur akcijos dalyvius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas. Momentines foto nuotraukas dviratininkų grupėms dovanojo Kraštotyros muziejus. Klubas „Suk rankeną“ pristatė savo renginį. Visuomenės sveikatos biuras kvietė dviratininkus po aktyvaus pajudėjimo pasimatuoti spaudimą, išsimatuoti streso lygį, plaštakos jėgą bei sužinoti, kaip kūnas reaguoja į fizinę veiklą. Jaunimo laisvalaikio centras ragino keliauti ne tik po savo miestą, bet ir po pasaulį, dalyvaujant savanorių ir judumo programoje, kurią pristatė direktorė Daiva Pranskevičienė. Turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė pranešė apie bendradarbiavimą su Ukmergės fabrikų kroso iniciatoriais, kurių dovana dviratininkams – dvi sužymėtos ir įrengtos trasos. Pirmoji yra greta Ukmergės sporto centro stadiono, o kita – prie „Šilo“ pagrindinės mokyklos. Tikslius maršrutus galima rasti naudojantis endomondo.com programėle, kurioje pateikiami žemėlapiai, tikslios koordinatės, atstumai ir kita aktuali informacija.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Kaimo ir aplinkosaugos komitetas ištvermingiausius pakvietė vykti į žvalgybinį žygį nuo Ukmergės centro iki Šventupės kempingo ir išžvalgyti naują turistinį maršrutą. Ši iniciatyva neliko be atsako – į žygį leidosi nemažas būrys dviratininkų. Įveikę ne vieną gamtos ir žmonių paliktą iššūki, žygio dalyviai viešėjo kempinge. Kelias nuo Ukmergės iki Šventupės dviratininkams nėra saugus, nes kai kuriose šio ruožo atkarpose nėra papildomos juostos greta plento, kuriame vyksta intensyvus lengvųjų bei sunkiųjų automobilių eismas. Vaizdingas maršrutas palei Šventosios upę leistų tiek turistams, tiek ukmergiškių šeimoms ne tik kur kas saugiau keliauti, bet ir atrasti vienas gražiausių rajono vietų – stačiuosius krantus. Įrengus tokį maršrutą, jis galėtų tapti traukos objektu.

Judriausios ugdymo įstaigos konkursas

Viena reikšmingiausių šių metų Europos judriosios savaitės Ukmergėje naujovių – Judriausios ugdymo įstaigos konkursas. Jame dalyvavo penkios rajono ugdymo įstaigos.

Ukmergės lopšelyje-darželyje „Buratinas“ nuo rugsėjo 16 iki pat rugsėjo 22 dienos visą savaitę buvo organizuojamos įvairios judėjimo formos: mankšta, judrieji žaidimai, estafetės, pramoga paspirtukais. Veiklose dalyvavo 16 įstaigos darbuotojų ir apie 76 vaikus. Rugsėjo 18 dieną, grojant linksmai muzikai, kartu su Buratinu vaikai buvo kviečiami apšilimui. Po smagios mankštos visi žaidė įvairius žaidimus, kuriuose kiekvienas parodė savo vikrumą, greitį, tikslumą, lankstumą. Rugsėjo 20 dieną darželinukai rungtyniavo estafetėse, skirtose sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo skatinimui bei užimtumo didinimui. Paskutinę savaitės dieną organizuota pramoga „Man smagu važiuot paspirtuku“. Tikslas bendras: svarbiausia - dalyvauti, gerai jaustis, įveikiant nurodytą atstumą.

Dainavos pagrindinė mokykla rugsėjo 22 dieną taip pat organizavo Judumo savaitės renginį - bendruomenės narių bėgimą mokyklos stadione ir gyvenvietėje. Bėgime dalyvavo 35 bendruomenės nariai: ikimokyklinio skyriaus vaikai ir auklėtojos, mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Renginių gausa bei įvairove išsiskyrė Dukstynos pagrindinės mokykla. Joje į Europos Judumo savaitės renginiu įsitraukė 98 proc. visų mokyklos mokinių. Savaitė pradėta rugsėjo 14 dieną surengiant sporto šventę. Rugsėjo 21 dieną moksleivių tėvams buvo dalinamos skrajutės, skirtos Tarptautinei dienai be automobilio. Jų tekstas priminė, kad automobiliai yra pagrindinis atmosferos taršos šaltinis mieste, kvietė automobilius palikti namie ir keliauti savo mieste kitaip – pėsčiomis, dviračiais, viešuoju transportu, paspirtukais, riedlentėmis, riedučiais. Rugsėjo 22 dieną vyko fizinio aktyvumo pertraukos mokyklos aikštyne. Jų metu, skambant muzikai, vaikai šoko, žaidė kvadratą, krepšinį, futbolą, bėgo aplink stadioną. Taip pat šią dieną buvo surengta pirmų-ketvirtų klasių mokinių piešinių „Švari gamta – gera sveikata!“ paroda netradicinėse erdvėse.

Vidiškių pagrindinėje mokykloje taip pat visą savaitę vyko įvairios sportinės veiklos, skirtos Europos judrumo savaitei. Pertraukų metu visi draugiškai sportavo, po pamokų keliavo į lauką, bėgo, žaidė judrius žaidimus. Šiuose renginiuose dalyvavo per šimtą pirmų – dešimtų klasių mokinių ir mokytojų.

Įdomūs ir išskirtiniai renginiai vyko Pašilės progimnazijoje. Rugsėjo 18 – 21 dienomis pertraukų metu pradinių klasių mokiniai žaidė judriuosius žaidimus, šoko, varžėsi estafetėse. Rugsėjo 22 dieną vyko baigiamieji Judriosios savaitės renginiai. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo Kapitono Flinto mankštoje. Mokytojai ir penktų - septintų klasių mokiniai progimnazijos kiemelyje darė intensyvią mankštą, skatinančią teigiamas emocijas, stiprinančią raumenų jėgą, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemas. Vaikščiodami ir gulėdami ant stiklo šukių drąsiausieji įveikė save ir savo baimes, įgijo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Aštuntos klasės mokiniai dvi dienas praleido pajūryje. Pirmą dieną jie pėsčiomis keliavo nuo Latvijos sienos iki Palangos tilto. Žygį pradėjo nuo pasienio stulpo Nr.0001. Eidami 20 kilometrų pajūriu aštuntokai grožėjosi gamtos vaizdais, rinko gintarus, klausėsi muzikos. Antrą dieną keliautojai praleido paplūdimyje, maudydamiesi ir žaisdami judriuosius žaidimus.

Lopšelyje darželyje „Buratinas“ judėjimą skatinantys renginiai inicijuojami jau antrus metus, o Dukstynos pagrindinėje mokykloje – net antrą dešimtmetį ir yra ilgametė tradicija.

Spalio 2 dieną visoms konkurse dalyvavusioms įstaigoms įteiktos padėkos, o nugalėtojams atiteko statulėlė, liudijanti, kad būtent ši įstaiga 2017 metais yra judriausia rajone, ir pereinamasis prizas - Ukmergės rajono savivaldybės Judriausios ugdymo įstaigos vėliava. Konkursu siekiama skatinti sveikos gyvensenos ir ekologiško judėjimo po savo miestą iniciatyvas visose rajono ugdymo įstaigose.

Skaistė VASILIAUSKAITĖ-DANČENKOVIENĖ

 

 

 

 

                                                                                              

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra