Po muziejaus patikrinimo – Kontrolės komiteto rekomendacijos
2018-04-12

Šių metų sausio mėnesį trys rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) komitetai (Kontrolės, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų,  Biudžeto ir ekonominės plėtros) jungtinio posėdžio metu rekomendavo savivaldybės merui kreiptis į Tarybą dėl pavedimo Kontrolės ir audito tarnybai atlikti neeilinį Ukmergės kraštotyros muziejaus patikrinimą. Atsižvelgiant į šią rekomendaciją, Taryba priėmė sprendimą atlikti muziejaus finansinį (teisėtumo) auditą už 2017 metus.
Balandžio 10 dieną vykusiame Kontrolės komiteto posėdyje svarstyta atlikto audito ataskaita. Diskutuota dėl muziejaus lėšų ir turto valdymo efektyvumo. Aptartos audito ataskaitoje pateiktos išvados ir rekomendacijos.
Tarybos veiklos reglamente numatyta, kad komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus. Taigi, pastarajame Kontrolės komiteto posėdyje rekomenduota:
1. Savivaldybės merui, atsižvelgiant į Kontrolės ir audito tarnybos atlikto audito išvadas, atitinkamai įvertinti Ukmergės kraštotyros muziejaus direktorės veiklą;
2. Ukmergės kraštotyros muziejaus direktorei nedelsiant nutraukti A. Smetonos dvaro pastato-kumetyno nuomos sutartį su UAB „3 namukai“, kadangi nuomininkas nevykdo sutartinių įsipareigojimų (dėl nuomos mokesčio nemokėjimo ir didelių įsiskolinimų susidarymo).
Audito ataskaita bus svarstoma balandžio 25 dienos Tarybos posėdyje.
Tikimasi, kad savivaldybės įstaigoje atliktas auditas padės įstaigai pašalinti esamus trūkumus, ataskaitoje pateiktos rekomendacijos prisidės prie įstaigos veiklos tobulinimo.

 

Komieteto nariai: (iš kairės) Romas Pivoras, Andrius Lyška, Andrius Kalesnikas (pirmininkas), Juozas Galiauskas (pavaduotojas), Vidmantas Krikštaponis.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra