Posėdžiavo Ekstremalių situacijų komisija
2019-02-07

Vasario 6 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

 

Jame dalyvavo šiai komisijai pirmininkaujantis Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Savivaldybės gydytoja Dainora Šlinkšienė, Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Gediminas Narbutas, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dainius Vyšniauskas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus, Ukmergės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Ričardas Gleiznys, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Vilniaus valdybos Ukmergės aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Kęstutis Urbonavičius ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas.

V.Rabazauskas informavo apie Ukmergės rajono savivaldybės 2018-2020 metų ekstremaliųjų situacijų prevencijos priemonių plano įvykdymą 2018 metais bei apie savivaldybės institucijų ir įstaigų, ūkio subjektų ir kitų įstaigų pasirengimą reaguoti į ekstremaliąsias situacijas.

D. Šlinkšienė kalbėjo apie šių dienų pagrindinę aktualiją - ukmergiškių sergamumą gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gripo epidemija Ukmergės rajone paskelbta sausio 21 dieną. Jei sausio 7-13 dienomis buvo registruoti 57 gripo atvejai rajone, tai per kelias savaites šis skaičius išaugo iki 322 (sausio 28 d. - vasario 3 d.). Vilniaus apskrityje pagal gripu sergančiųjų skaičių Ukmergės rajonas yra trečioje vietoje po Vilniaus miesto (serga 1870 žmonių) ir Vilniaus rajono (serga 425 žmonių).

Šiemet gripas Ukmergės rajone pareikalavo ir aukų. Sausio 26-ąją nuo gripo mirė 49 metų rajono gyventoja. Moteris susirgo sausio 22 dieną, į medikus kreipėsi sekančią dieną ir iškart buvo paguldyta į VšĮ „Ukmergės ligoninė“ anesteziologijos-reanimacijos skyrių. Gripo diagnozė - nustatytas gripo A virusas - ligonei buvo patvirtinta sausio 24 dieną laboratorijoje atlikto tyrimo metu, nuo gripo ji nebuvo skiepyta.

Dėl gripo epidemijos šią savaitę pamokos nevyksta Siesikų gimnazijoje, pašilės progimnazijoje, Deltuvos pagrindinėje mokykloje ir „Ryto“ specialiojoje mokykloje. Kitose rajono mokymo įstaigose ugdymo procesas taip pat buvo laikinai sustabdytas, tačiau šiuo metu vėl atnaujintas. Bet sergančiųjų vis tiek jose yra nuo 2 iki 21 proc.

D. Vyšniauskas pristatė priešgaisrinę būklę Ukmergės rajone 2018 metais. Pasak jo, pernai ugniagesiai vyko į 310 iškvietimų, iš kurių 198 atvejai buvo gaisrai ir 112 atvejų – gelbėjimo darbai. Daugiausiai gaisrų – 113 kilo kaime, o mieste - 85. Pačios gaisringiausios seniūnijos buvo trys: Ukmergės miesto, Deltuvos ir Vidiškių. Praėjusiais metais ugniagesiai išdalino 300 dūmų detektorių labiausiai nepasiturintiems rajono gyventojams, prevenciškai aplankė ir apžiūrėjo 1800 gyvenamųjų būstų. „Šiuos savo darbus planuojame tęsti ir šiemet“, - sakė D. Vyšniauskas. Jis prašė įspėti gyventojus, ypač žvejus, nelipti ant nesaugaus ledo.

V. Butkus pateikė informaciją apie pernai policijos vykdytas priemones Ukmergės rajone. Pasak jo, bet kuriuo paros metu gatvėse budi ne mažiau kaip 3 policijos pareigūnų ekipažai, reaguojantys į įvykius. Pernai iš viso buvo gauta ir reaguota į 9531 pranešimą arba 1000 daugiau nei 2017-aisiais. „Viena iš priežasčių, dėl ko išaugo pranešimų skaičius yra ta, jog vis mažiau žmonių ateina tiesiai į policijos komisariatą pranešti apie įvykį, o vis dažniau skambina Bendruoju pagalbos telefonu 112“, - sakė V. Butkus. Pagal reagavimo laiką visi įvykiai skirstomi į 3 lygius. Į A lygio pranešimą policija privalo reaguoti per 12 minučių, į B lygio – per 20 minučių, o į C lygio – per 1 valandą. V. Butkus patikino, kad policija į visus iškvietimus reagavo laiku. 2018 metais Ukmergės policijos komisariate buvo tiriamos 753 nusikalstamos veikos, ištirti pavyko 393 arba 57 proc. Daugiausiai rajone įvykdyta vagysčių – 169, antroje vietoje – sveikatos sutrikdymo nusikaltimai.

R. Gleiznys pristatė informaciją apie afrikinio kiaulių maro plitimą, Ukmergės rajone vykdytas ir vykdomas priemones. „Šernų populiacija rajone mažėja. Mūsų medžiotojai padirbėjo gerai – pernai sumedžiojo 22 808 šernus, bet nemažai buvo rasta ir nugaišusių šernų – 3079“, - kalbėjo R. Gleiznys.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

Daugiau nuotraukų savivaldybės Facebook paskyroje;

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra