Prasidėjo išankstinis balsavimas
2019-05-06

Šiandien prasidėjo išankstinis balsavimas dėl Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose bei referendumuose dėl dvigubos pilietybės išplėtimo bei Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Balsuoti galite Ukmergės rajono savivaldybės pirmojo aukšto posėdžių salėje nuo pirmadienio iki penktadienio, gegužės 6-10 dienomis, nuo 8 iki 20 valandos.

Per šiuos rinkimus bei referendumus rinkėjai pirmą kartą turės daugiau laiko balsuoti iš anksto – penkias dienas, o ne dvi, kaip ankstesniuose balsavimuose.

Prezidento rinkimuose dalyvauja socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis. Šio posto taip pat siekia „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Referendume dėl Seimo narių skaičiaus siūloma jį mažinti nuo 141 iki 121. O kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“. Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

Visi trys balsavimo biuleteniai yra skirtingų spalvų, taip siekiama padėti rinkėjams susigaudyti. Pasiimdamas biuletenius žmogus turi pasirašyti už kiekvieną atskirai. Atsisakyti dalyvauti kuriame nors iš balsavimų rinkėjai turi galimybę neimdami biuletenio. Dar viena šių balsavimų naujovė yra pritaikyta akliesiems, sudarius galimybę biuletenį perskaityti Brailio raštu.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks nuo trečiadienio iki penktadienio. Ukmergės ligoninėje – trečiadienį ir ketvirtadienį, Jasliuliškių socialinės globos namuose – tik trečiadienį.

Balsavimas namuose numatytas penktadienį ir šeštadienį. Namuose balsuoja 70 metų ir vyresni rinkėjai, dėl sveikatos būklės negalintys atvykti į rinkimų apylinkę.

Sekmadienį rinkimų dieną balsavimas apylinkėse vyks nuo 7 iki 20 valandos. Prezidento rinkimuose prireikus antrojo turo, jis vyktų gegužės 26 dieną.

 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra