Pristatytas fotoalbumas ir surengtas džiazo atlikėjų koncertas
2018-08-10

Rugpjūčio 9-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas ir Ukmergės žydų bendruomenės pirmininkas Artūras Taicas.

Susitikimo metu savivaldybėms vadovams buvo pristatytas Ukmergės rajono žydų bendruomenės iniciatyva išleistas fotoalbumas „Levi ir Bajer. Tarpukario Ukmergės fotografijų palikimai“, pasidžiaugta stipriu ukmergiškių atsidavimu tam, kad būtų išsaugotas žydų bendruomenės paveldas.

Vėliau visi susitikimo dalyviai patraukė į Ukmergės meno mokyklą. Čia muzikos skyriaus salėje Izraelio ambasada organizavo nemokamą Izraelio džiazo atlikėjų Iris ir Ofer Portugaly koncertą.

I. Portugaly – vokalistė, būgnininkė, kompozitorė, Izraelio Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos direktorė. O. Portugaly – pianistas, kompozitorius, aranžuotojas, Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokyklos fakulteto Tarybos narys. Vadovauja vienai iš rafinuočiausių Izraelio džiazo ir gospelo muzikos grupei.

Abu atlikėjai gimė Izraelyje. 1987-aisiais Bostone įkūrė džiazo kvartetą, pradėjo koncertuoti įvairiuose džiazo klubuose. 1991-aisiais grįžo į Izraelį. Čia jie kuria originalią Izraelio džiazo muziką, nuspalvintą Viduržemio jūros prisilietimais, Izraelio klasika bei naujai aranžuotais džiazo elementais.

1999 metais, Izraelio ambasadoriaus Nigerijoje kvietimu, I. ir O. Portugaly lankėsi Lagose ir koncertavo tarptautinei bendruomenei bei vietos verslo atstovams. Čia išgirdę gospelo muziką ir grįžę namo į Izraelį, atlikėjai nusprendė Rimon džiazo ir šiuolaikinės muzikos mokykloje kurti gospelo muzikos grupę.

Per tris dešimtmečius I. ir O. Portugaly pora sukūrė unikalią Izraelio džiazo sceną. Jie tą daro nuolat, dėliodami Izraelio muzikos ir tradicinių žydų liturginių giesmių su džiazo elementais mozaiką. Šie atlikėjai yra ne tik produktyvūs, kuriantys menininkai ir populiarūs atlikėjai. Jie daug savo energijos skiria naujosios kartos auklėjimui. Šių metų vasario mėnesį vedė meistriškumo pamokas Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje Vilniuje.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra