Rajone paskelbta gripo epidemija
2019-01-21

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas sausio 21 d. pasirašė įsakymą „Dėl gripo epidemijos paskelbimo“.

Atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus rekomendaciją bei siekiant užtikrinti gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir kontrolės priemonių taikymą ir medicinos pagalbos teikimą rajono gyventojams, Ukmergės rajone nuo šiandien, sausio 21 dienos, skelbiama gripo epidemija.

Ugdymo, sveikatos priežiūros, socialinės globos ir priežiūros, kultūros įstaigų vadovams, savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto, Kultūros ir turizmo, Socialinės paramos skyrių vedėjams pavesta vykdyti gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir kontrolės priemones, numatytas Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. gegužės 19 d. įsakymu Nr. 13-830 patvirtintame Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktikos ir priešepideminių priemonių plane. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Ukmergės skyriaus turimais duomenimis, rajono gyventojų sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) per 3-ąją šių metų savaitę (sausio 14 – 20 dienomis), viršijo gripo epideminį slenkstį: registruota 750 susirgimų gripu ir ŪVKTI atvejų, t. y. klinikinių gripo atvejų skaičius sudarė 29,33 % (217,97 atvejų 10 tūkst. gyventojų).

Vaikų sergamumas gripu ir ŪVKTI 7 kartus viršijo suaugusiųjų, o vaikų sergamumas tik gripu 6 kartus viršijo suaugusiųjų sergamumą gripu.
 
Gripo epideminis laikotarpis skelbiamas, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra