Rašėme Nacionalinį diktantą
2019-03-08

Penktadienį, kovo 8-ąją, jau dvyliktus metus iš eilės buvo rašomas Nacionalinis diktantas.

Į Ukmergės rajono savivaldybę susirinko 13 raštingumą norinčių pasitikrinti ukmergiškių.   Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje sulaukta  12 konkurso dalyvių. Taip pat diktantas buvo rašomas mokyklose; jį buvo galima rašyti su kolektyvo nariais darbo vietoje.

Diktanto tekstą „Odė moterystei“ pirmiausia perskaitė jo autorė – atlikėja ir reklamos kūrėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep. Diktantą, kaip ir kasmet,  diktavo diktorius Marijus Žiedas.

„D. Filmanavičiūtė yra nepaprastai talentinga moteris, kurią aš pažįstu seniai. Tekstus rašo daugybė garsių, šaunių Lietuvos rašytojų, ir aš galvoju, kad žmonių, rašančių diktantą, ratas yra labai platus – 30 tūkst. pastaraisiais metais, todėl norisi į tą akademinį rašytojų būrį pakviesti ir daugiau žmonių, valdančių plunksną. Dovilė buvo pirmas bandymas, labai sėkmingas, manyčiau, todėl neatmetu galimybės, kad diktanto autorių ratą dar labiau plėsime“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Dovilė Filmanavičiūtė viename interviu yra sakiusi, kad jai buvo leista rašyti taip, kaip ji rašanti visada – savo stiliumi – ir komanda tai vertino kaip didelį išskirtinumą, o dėl sudėtingesnės rašybos žodžių ar skyrybos  buvo tartasi su diktanto organizatoriais.  

Rašiusieji diktantą pastebėjo, kad tekstas buvo aktualus ir įdomus, o daugiausia abejonių kilo būtent dėl skyrybos. 

Diktanto organizatoriai atkreipia dėmesį, kad dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą bus atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl konkurso dalyviams buvo rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti klaidas savarankiškai.

Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale balandžio 13 d., apie tai informuojami asmeniškai.

Diktanto tekstas bus skelbiamas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.

 

Dalia Ivaškevičienė,

Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vyriausioji specialistė

Daivos Zimblienės nuotraukos 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra