Savivaldybės meras R. Janickas: priimtas svarbiausias metų sprendimas
2018-03-04

„Priimtas svarbiausias metų sprendimas – suplanuotas naujas rajono biudžetas. Manau, kad jis tinkamas, subalansuotas – lėšas naudojame taupiai ir atsakingai. Sutinku, kad šioje visų mūsų metinėje piniginėje ne į visų rajono gyventojų lūkesčius bei norus atsižvelgta, tačiau mūsų komanda jų tikrai nenustums į užmarštį. Stengsimės, ieškosime galimybių ir būdų, kaip juos įgyvendinti.

Kas gi laukia ukmergiškių šiemet? Kaip ir kasmet, daugiausiai investuosime į švietimą ir socialinę sritį. Lyginant su ankstesniais metais, šiemet didelis dėmesys skirtas infrastruktūros gerinimui – juk reikia kuo skubiau tvarkyti kelius, gatves, įvažiavimus į daugiabučių namų kiemus ir kt. Labai tikimės, kad praeitais metais pradėta įgyvendinti programa šįmet įgaus pagreitį ir daugelis mūsų miesto kiemų pasikeis į gerąja pusę.

Siekiame visų ukmergiškių vaikams suteikti vietas lopšeliuose-darželiuose, padaryti gerą ir kokybišką švietimą.

Nepamiršta ir kultūra, sportas bei kitos veiklos kryptys. Bus tęsiami jau pradėti miestui ir rajonui svarbūs projektai“, - teigia Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Ukmergės rajono savivaldybės taryba 2018 metų savivaldybės biudžetą patvirtino vasario 22 dienos posėdyje. Šiems metams biudžete numatyta 32 655,3 tūkst. Eur pajamų. Įvertinus praeitų metų nepanaudotų lėšų likutį bei paskolų grąžinimui numatytas lėšas, iš viso išlaidoms skirta 36 227,1 tūkst. Eur.

Atsižvelgiant į savivaldybės tarybos jau priimtus sprendimus bei iškeltus tikslus švietimo ir socialinės paramos srityse, didžiausias lėšų augimas šiais metais, lyginant su praėjusiais, numatomas Žinių visuomenės plėtros (švietimo) ir Sveikatos apsaugos ir socialinės paramos programų įgyvendinimui. Žinių visuomenės plėtros programai numatyta 15 143,6 tūkst. Eur arba 902,0 tūkst. Eur daugiau nei 2017 m., o Sveikatos apsaugos ir socialinės paramos programai – 6 224,7 tūkst. Eur arba 1 056,8 tūkst. Eur daugiau nei 2017 metais.

Jei praėjusiais metais kaimo seniūnijoms kelių priežiūrai buvo skirta 48 tūkst. Eur, tai šįmet daugiau nei dvigubai – 115 tūkst. Eur. Kelių priežiūros ir plėtros programos vykdymui iš savivaldybės biudžeto 2017 m. buvo skirta 40 tūkst. Eur, o šiemet numatyta net penkis kartus daugiau - 200 tūkst. Eur. Šie pinigai kartu su lėšomis, gautomis iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, bus paskirstyti rajono keliams tvarkyti. Biudžete taip pat numatyta – 256,5 tūkst. Eur miesto gatvių priežiūrai bei 150 tūkst. Eur gyvenamosios aplinkos infrastuktūros įrengimui ir tvarkymui.

Siekiant užtikrinti ikimokyklinio amžiaus vaikų patekimą į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, planuojama įrengti ikimokyklinio ugdymo grupes. Savivaldybės biudžete šiam tikslui numatyta skirti 80 tūkst. Eur Senamiesčio pagrindinės mokyklos patalpų remontui bei reikalingoms priemonėms įsigyti, kad į šią mokyklą galėtų persikelti mokinukai, kurie šiuo metu mokosi mokykloje-darželyje ,,Varpelis“. Tuo pačiu 150 tūkst. Eur skiriama ir ,,Varpeliui“, kad būtų suremontuotos patalpos ir įrengtos grupės ikimokyklinukams. 100 tūkst. Eur skiriama Dainavos pagrindinės mokyklos patalpų remontui, pritaikant jas ikimokykliniam ugdymui. Vykdant savivaldybės tarybos sprendimą, numatoma skirti iš savivaldybės biudžeto 208,7 tūkst. Eur pastato, esančio Klaipėdos g. 17, Ukmergėje, atnaujinimui. Šiame pastate veikia Ukmergės meno mokyklos Dailės skyrius bei įsikurs Švietimo pagalbos tarnyba. Taip pat numatyta 50 tūkst. Eur Užupio pagrindinei mokyklai, kad būtų užbaigti patalpų remonto darbai.

Kaip ir visoje Lietuvoje, taip ir Ukmergės rajone, didėja dėmesys socialinės apsaugos sričiai - 2017 metų pabaigoje įsteigti Nakvynės namai, daugiau lėšų skirta socialinės gerovės bei neįgaliųjų socialinės integracijos programoms, pamažu didėja socialinių darbuotojų darbo užmokestis, iš savivaldybės biudžeto skirtos lėšos automobiliams, kurie bus skirti socialiniams darbuotojams, nupirkti.

Įvertinus savivaldybės biudžeto finansines galimybes, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokesčio fondas padidintas 4 proc. Nors tai ir nėra labai didelės lėšos, bet tai leis įvertinti ir paskatinti gerai savo funkcijas vykdančius darbuotojus.

Siekiant užtikrinti gyventojų saugumą, tęsiamas Saugaus miesto priemonių įrengimo programos finansavimas, skirtos lėšos finansuoti Policijos komisariato parengtą programą ,,Prevencija“, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos programą ,,Priešgaisrinė sauga“, Priešgaisrinės tarnybos projektą ,,Tapk savanoriu ugniagesiu – padėk artimui savo“.

Siekiant pažymėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, šios sukakties minėjimo programai savivaldybės biudžete numatyta 57 tūkst. Eur .

Įsibėgėja iš Europos Sąjungos (ES) ir kitos tarptautinės finansinės paramos finansuojamų projektų įgyvendinimas. Prisidėjimui prie šių projektų įgyvendinimo 2018 metų savivaldybės biudžete numatyta 1 628 tūkst. Eur. Dar apie 8 mln. Eur projektų vykdymui planuojama gauti ES paramos.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra