Seniūnaitijų gyventojai išsakė savo mintis ir pasiūlymus
2018-12-04

Paskutinę lapkričio savaitę Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, administracijos bei miesto seniūnijos atstovai susitiko su keturių miesto seniūnaitijų seniūnaičiais ir gyventojais.

Susitikimuose dalyvavo ir Ukmergės rajono policijos komisariato atstovai: viršininkas Saulius Kazlauskas, bendruomenės pareigūnė Daiva Novikienė ir Veiklos skyriaus I-os grupės vyriausiasis tyrėjas Vaidas Šereiva.

Lapkričio 27-ąją Smėlių ir Gėlių seniūnaitijų gyventojai kartu su seniūnaičiais Jonu Miškiniu bei Vytautu Rastausku susirinko Ukmergės Užupio pagrindinėje mokykloje. Gyventojai padėkojo už savivaldybės organizuotą ir Ukmergės miesto individualių namų gyventojams pradėtą teikti labai reikalingą paslaugą – žaliųjų atliekų surinkimą. Taip pat teiravosi, ar bus ir iš miesto gyventojų surenkamos didelių gabaritų atliekos, kaip tai jau daroma kaimo vietovėse.

Susirinkusieji priminė prieš metus iškeltą ir iki šiol taip neišspręstą  problemą – siauroje Bugenių gatvėje, ties 37 ir 39A numeriu pažymėtais namais, pavojingai yra iškilęs nuotekų tinklų šulinys, kurį, esą, vairuotojai privalo apvažiuoti, o prasilenkiant automobiliams čia susiklosto sudėtinga situacija. Kita, iš praėjusių metų „atsivijusi“ problema – būtinybė Malkų gatvėje įrengti pėsčiųjų taką bent jau vienoje gatvėje pusėje, kad vaikams būtų saugu eiti į mokyklą.

Žmonės taip pat pageidavo išasfaltuoti Vėjų gatvę, o Bugenių gatvėje, ties 57-uoju numeriu pažymėtu namu – atstatyti asfalto dangą, pageidavo dėl saugumo nauja tvora apjuosti vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ teritoriją, apšviesti pėsčiųjų taką, esantį tarp Pašilės ir Ukmergės miesto prieigų (palei mišką). Gyventojai skundėsi dėl Linų ir Malkų gatvių sankirtoje esančioje pėsčiųjų perėjoje „stovinčių“ balų ir purvo, dėl ko pėstiesiems tenka žingsniuoti per žaliąją zoną, taip pat dėl Žibučių gatvėje esančio apleisto namo ir dėl kaimynų krosnyse deginamų nuodingų atliekų (padangų, lakuotų medžio gaminių, suspaustų pjuvenų gaminių ir kt.). Esą, nukritus ore slėgiui, jaučiama nuolatinė smarvė.

Šiame susitikime diskutuota dėl naujo tilto statybų, dėl paplūdimio įrengimo prie tilto (nuo Beržų gatvės), dėl triukšmo prevencijos ir kt.

Kitas, beje, jau paskutinis šiais metais, susitikimas su miesto seniūnaitijų gyventojais įvyko lapkričio 28-ąją Ukmergės Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Su seniūnaičiais Jūrate Baltrūniene ir Vytautu Tropiku priešakyje čia susibūrė Dukstynos ir V. Kudirkos-S. Daukanto seniūnaitijų gyventojai.

J. Baltrūnienė dėkojo savivaldybės specialistams už padedamas išspręsti problemas ir kompetentingą darbą. „Reaguojama greitai ir operatyviai“, - sakė ji. Tačiau negailėjo priekaištų bendrovei „Ukmergės butų ūkis“. Seniūnaitė siūlė apsvarstyti galimybę daugiabučių namų laiptinėse, prie pašto dėžučių, įrengti senų, nebenaudojamų baterijų surinkimo dėžutes, tam tikrose miesto erdvėse įrengti specialius takus kalbantiems mobiliaisiais telefonais. Moteris prašė supaprastinti įvažiavimą – į kitą vietą perkelti eismą draudžiantį kelio ženklą ir leisti įvažiuoti į Stoties gatvę iš Kauno gatvės, nes dėl jo žmonėms nepatogu nuvykti į Kauno gatvės 41-uoju numeriu pažymėtą daugiabutį ir vaikų darželį „Vaikystė“.

Susirinkusieji prašė išsiaiškinti, ar tikrai reikia ir, galbūt, sumažinti rezervuotų stovėjimo vietų skaičių taksi automobiliams Kauno gatvėje, prie restorano „Vilkmergė“ esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, kadangi ten jų stovinčių beveik niekada nematyti. Taip pat pasiūlyta išspręsti automobilių parkavimo problemą vaikų lopšelio-darželio „Saulutė“ (nuo Anykščių gatvės pusės), įrengti atskirą privažiavimą bei automobilių stovėjimo vietas prie Vytauto gatvėje esančios „Ramunėlės“ vaistinės (priešais Ukmergės ligoninę) ir šalia esančiame daugiabutyje įsikūrusios maisto prekių parduotuvės, atnaujinti vaikų žaidimų aikšteles. Kita problema – Vytauto gatvės 45-uoju numeriu pažymėto namo kieme esanti didelė, vandens pilna duobė.

Gyventojai išsakė nemažai skundų ir dėl bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ veiklos bei pasiūlė šia tema savivaldybei surengti atskirą susitikimą su gyventojais.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra