Su VšĮ "Investuok Lietuvoje" atstove kalbėta apie galimą investicijų pritraukimą
2019-06-11

Birželio 10-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento Regionų plėtros vadovė Živilė Kazlauskaitė.

Viešnia susitiko su savivaldybės meru Rolandu Janicku, mero pavaduotoja Agne Balčiūniene, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičiene bei rajono savivaldybės tarybos nariu Kęstučiu Zinkevičiumi – šio susitikimo iniciatoriumi.

„Ieškome galimų užsienio investuotojų pritraukimo galimybių, norime būti patrauklūs,“ – susitikimo pagrindinį tikslą įvardijo savivaldybės vadovai.

Jie viešniai pristatė pagrindines rajone veikiančias užsienio kapitalo įmones, vykdomus projektus, turimos laisvos žemės plotus ir kt.

Ž. Kazlauskaitė trumpai supažindino su viešosios įstaigos „Investuok Lietuvoje“ vykdoma veikla, pasidalijo pastarųjų metų gerąja regionų patirtimi ir aptarė galimus bendradarbiavimo būdus.

Pasak jos, vienas svarbiausių praėjusių metų investicinių projektų regionuose buvo britų „Intersurgical“ sprendimas investuoti Visagine – statyti čia gamybos kompleksą. Įdomu tai, kad bendrovės ryšys su Visaginu prasidėjo nuo švietimo, kai 2016 metais bendrovė pasiūlė stažuotes Visagino profesinės mokyklos mechatronikos studijų krypties studentams. Investuotojų dėmesio taip pat sulaukė ir kiti šalies regionai. Pavyzdžiui, Kėdainiuose už 20 mln. eurų bus pastatyta moderni pramoninių dujų gamykla, o Vokietijos bendrovė „Homanit“ – viena iš stambiausių vidutinio (MDF) ir didelio (HDF) tankio medžio plaušų plokščių gamintojų – paskelbė planuojanti statyti gamyklą Vilniaus rajone. Per pirmuosius penkerius veiklos metus bendrovė ketina investuoti apie 100 mln. eurų ir pasamdyti 440 darbuotojų.

„Mus domina laisvos valstybinės žemės sklypai. Ypač aukščiausios klasės, esantys pramoninėje teritorijoje, kuo toliau nuo gyvenamosios zonos. Dažniausiai neturime daug informacijos apie tokius sklypus. Jei prieš keletą metų ieškojome ne mažesnių kaip vieno hektaro, dabar jau reikia prasidedančių nuo 5 hektarų. Dirbame labai koncentruotai. Viena iš sričių, kur specializuojamės ir matome, kad regionai galėtų jas priimti, tai gamybos investicijos. Tai ir mašinų įrengimai, visas „automotive“ sektorius, taip pat elektronika, medicininė įranga ir kt.“, - sakė Ž. Kazlauskaitė.

Jos teigimu, savivaldybė, siekianti proveržio investicinės aplinkos gerinime, pritraukiant naujus investuotojus, privalo turėti žemės plotą ir viską apie jį žinoti, taip pat svarbu yra ir turimos švietimo institucijos bei darbo jėga. Ž. Kazlauskaitė siūlė nepamiršti bendrauti ir su esamu verslu, išsiaiškinti jo atstovų lūkesčius ir pageidauja. Tai, anot jos, galėtų būti didelis idėjų šaltinis. Be to, savivaldybei reikėtų pagalvoti ir apie priemonių taikymą grįžtantiems emigrantams - padėti jiems įsikurti, integruotis ir t.t.

Susitikimo metu savivaldybės atstovai nutarė glaudžiau bendradarbiauti su VšĮ „Investuok Lietuvoje“. Atsižvelgiant į Ž. Kazlauskaitės rekomendacijas, jau artimiausiu metu bus labiau pasigilinta į verslo situaciją mieste ir rajone bei čia esančius laisvus žemės sklypus, bus parengta ir agentūrai pateikta reikalinga dokumentacija. Ž. Kazlauskaitė pažadėjo pasidalinti tam reikalinga informacija, o reikalui esant, ir pakonsultuoti.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra