Suremontuota buvusi Dailės mokykla bus pritaikyta bendruomenės poreikiams
2018-12-03

Ukmergės rajono savivaldybės administracija baigia įgyvendinti projektą „Tolerancijos centro įkūrimas, rekonstruojant buvusios Ukmergės dailės mokyklos pastatą“. Konkursą laimėjusi UAB „Tarda“ atlieka baigiamuosius kapitalinio remonto darbus dviejuose apleistuose ir nenaudojamuose pastatuose (buvusioje Dailės mokykloje ir šalia esančiose dirbtuvėse), esančiuose Vasario 16-osios g. 11, Ukmergėje.  

Į kultūros vertybių registrą įtrauktame pagrindiniame Dailės mokyklos pastate įsikurs Tolerancijos centras. Pastatas Ukmergės centre buvo pastatytas 1898 metais, jame iki Antrojo pasaulinio karo mokėsi žydų berniukai. Pokariu mokykla buvo nacionalizuota. Iki 2009 metų patalpose veikė Ukmergės dailės mokykla. 

Rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vyr. specialistas Linas Rugienius papasakojo, kad projektas „Tolerancijos centro įkūrimas, rekonstruojant buvusios Ukmergės dailės mokyklos pastatą“ bendrai finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų. Pagal priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“ projektui finansuoti skirta 359 017,77 Eur. Savivaldybės indėlis – 29 109,56 Eur. Bendra projekto vertė - 388 127,33 Eur. Projekto metu numatyta sutvarkyti du apleistus ir nenaudojamus buvusios Dailės mokyklos pastatus. Kapitalinio remonto darbai turi būti baigti šiais metais.

Pagal priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“ finansuojamas viešųjų erdvių modernizavimas, kuriant papildomus ar naujus miestų traukos centrus ir stiprinant esamus. Siekiant pritraukti naujas komercines veiklas ir pritaikyti infrastruktūrą bendruomenių poreikiams, pertvarkomos neišnaudotos ir apleistos erdvės.

Pasak vyr. specialisto L. Rugieniaus, Ukmergės mieste trūksta erdvių ir patalpų bendruomenės veiklai vystyti, vykdyti edukacines programas, paskaitas, seminarus, supažindinti su krašto istoriniu, kultūriniu, kulinariniu paveldu ir savitumu, perduoti patirtį ir tradicijas jaunajai kartai. Pagrindinė problema, kuri sprendžiama įgyvendinant projektą - tinkamos infrastruktūros Ukmergės mieste trūkumas bendruomenės užimtumui didinti.

„Įkūrus Tolerancijos centrą, Vasario 16-osios gatvėje buvę du apleisti pastatai
taps erdve, skirta bendruomenės veiklai vystyti, o tai skatintų socialinę ir ekonominę plėtrą bei prisidėtų prie gyventojų užimtumo didinimo“, - pažymėjo L. Rugienius.

Įgyvendinant projektą mokslo paskirties ir ūkio paskirties pastatuose statybininkai atlieka baigiamuosius kapitalinio remonto darbus. Pakeista pagrindinio pastato senoji stogo danga, konstrukcijos, įrengtas naujas šlaitinis stogas. Demontuotos ir įrengtos naujos pastato perdangos, pakeistos grindys, pastatyti nauji laiptai, pandusai. Taip pat pakeistos durys, langai, patalpos perplanuotos, atlikta vidaus apdaila, įrengti nauji sanitariniai mazgai, visos pastato patalpos yra pritaikytos neįgaliesiems. Be kitų darbų įrengtos naujos šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotekų šalinimo, priešgaisrinės saugos sistemos. Kadangi buvusios Dailės mokyklos pastatas yra kultūros paveldo objektas, pastatas apšiltintas iš vidaus, o išorės sienų dažymui naudotos buvusios spalvos, todėl atkurtas autentiškas pastato išorės vaizdas.

Ūkiniame pastate pakeistas šlaitinis stogas, sustiprinti pamatai, apšiltintos sienos, įrengtos grindys, vidaus sienos ir pertvaros, pakeistos durys ir langai, įrengtos pastato inžinerinės sistemos. Iš projekto lėšų bus įsigyjami baldai, jie jau užsakyti ir yra gaminami.

Tolerancijos centro patalpose po projekto pabaigos bus vykdomos įvairios edukacinės veiklos, konferencijos, mokymai, bendruomenių susitikimų, pasitarimų, renginių, parodų organizavimas; bus įrengta tekstilės klasė, muzikos klasė, patalpa skirta susipažinimui su žydų kultūra ir paveldu, fotografijos klasė, patalpos maisto ruošimo edukacijoms vykdyti, daugiafunkcinė erdvė reginiams bei kūrybinės dirbtuvės buvusiame ūkiniame pastate - supažindinimas su krašto senaisiais amatais ir profesijomis, bus vykdomi įgūdžių perdavimo edukaciniai užsiėmimai.

Įgyvendinus projektą bus sudarytos sąlygos tenkinti Ukmergės miesto gyventojų ir svečių kultūrinius, rekreacinius, laisvalaikio praleidimo poreikius, tai duos teigiamą impulsą verslo ir investicijų plėtrai, viešųjų ir administracinių paslaugų kokybės gerėjimui Ukmergės mieste. Po projekto įgyvendinimo tiesioginę naudą gaus Ukmergės miesto gyventojai, nes atnaujinta bei pritaikyta bendruomenės reikmėms viešoji infrastruktūra didins gyventojų užimtumą, bus teikiamos įvairesnės ir labiau prieinamoms viešosios paslaugos.

Infrastruktūros priežiūra ir eksploatacija rūpinsis Ukmergės rajono savivaldybė, kuri kasmet iš biudžeto skirs reikalingas lėšas infrastruktūros priežiūrai ir tinkamai būklei užtikrinti. Sutvarkytos Tolerancijos centro patalpos bus perduotos VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centrui, kuris vykdys veiklą sutvarkytose patalpose, užtikrins veiklų vykdymą po projekto pabaigos ir jų tęstinumą.

Laikraščio "Gimtoji žemė" informacija ir nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra