Švenčių organizatoriai siūlo: švęskime patys!
2018-05-14

Renginių organizavimo agentūra “NAME“ gegužės 19 dieną kviečia ukmergiškius į neįprastą, netradicinę Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtą šventę.

„Esame įpratę, kad šventes mums organizuoja kiti. Daug metų ir patys tai darome, tačiau, kai yra tikra proga švęsti laisvę, sakome: švęskime patys”, - apie štai tokį visai neseniai galvoje gimusį pasiūlymą kalbėjo šios agentūros “NAME” vadovė Matilda Kurilavičiūtė. Savo renginio idėją ir profesionalių dizainerių sukurtą ženklą jos komanda nemokamai perleidžia visiems norintiems surengti savą, Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtą šventę.

Vieną iš pirmųjų miestų savo sugalvotai šventei agentūra “NAME” pasirinko Ukmergę. Šventės idėja bus įgyvendinta be rėmėjų, tik partnerių lėšomis, nuo pirmosios dienos šventės sau idėją palaikė ir Ukmergės savivaldybė, kuri geranoriškai įsitraukė į renginio organizavimą, iniciatoriams pažadėjo pagalbą ir palaikymą. Bendrystė, visuomeniškumas ir bendruomenių susitelkimas yra vienas svarbiausių šventės akcentų.

„Vilnius ir taip pilnas renginių, be to, Ukmergė noriai palaikė mūsų mintis”, - aiškino M. Kurilavičiūtė ir pridūrė svarbiausią dalyką – šventės sau idėja bus įgyvendinta be rėmėjų, tik partnerių lėšomis. Nė vienas šventės dalyvis už pasirodymą joje nepaprašė atlygio.

„Mes nuolat girdime klausimą: ką man duoda Lietuva? Gal užteks imti, pradėkime duoti? Esame renginių organizatoriai, taigi Lietuvai galime dovanoti jos 100-mečio renginį, tokį kokį įsivaizduojame, su tokiais žmonėmis, su kuriais norime, tokioje vietoje, kuri mums patinka. Tai bus mūsų šventė”, - sakė viena iš renginio Ukmergėje organizatorių.

Šventė prasidės gegužės 19-osios vidurdienį, renginiu Taujėnų dvare. Čia bus atidaryta įspūdinga drabužių dizainerės, Vilniaus dailės akademijos docentės Renatos Maldutienės paroda, pakviesianti į kelionę per istorines mados epochas. Kelionę savo kūrybos keliais dizainerė pratęs ant Ukmergės piliakalnio. Čia susirinkusius ji pakvies į nepaprastai įdomų ir jaudinantį mados istorijos pasaulį.

Istorinėje vietoje apie Lietuvos praeitį smagias istorijas ries ir savo neišsemiamais žinių lobiais dalinsis profesorius Alfredas Bumblauskas.

Žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius kalbės apie šių dienų Lietuvą. Jo istorijoje bus apstu pavyzdžių apie asmeninius pasirinkimus, galimybes ir iššūkius.

Temstant ant piliakalnio prasidės grupės “Okata” koncertas. Garsių Lietuvos muzikantų šeimos – gitaristo ir kompozitoriaus Alfredo Čereškevičiaus bei vaikų numylėtinės Neringos Čereškevičienės dukra Kotryna Čereškevičiūtė, subūrusi moderniai lietuvių liaudies dainas atliekančią grupę tiki, kad būtina atsigręžti į senus laikus, nes liaudies dainose užkoduota daug labai stiprios energijos. Senuosius liaudies pasakojimus grupė paverčia moderniais ir itin patraukliais šiuolaikiniam klausytojui. Netikėtais vaizdais koncertą papildys vienas geriausių Lietuvos šviesos dailininkų Arvydas Buinauskas. Svarbiausiu jo šviesos instaliacijų akcentu taps atnaujintas Ukmergės piliakalnis.

Šventės garsu rūpinsis vienas geriausių garso režisierių Lietuvoje Jurgis Stasikėlis. Praėjusiais metais jis, kartu su tarptautine techninio personalo komanda dirbo „Eurovizijos” dainų konkurse Kijeve. Prie projekto jungiasi ir bendrovė „Videoprojektai”, nemokamai sutikę paskolinti renginiui įrangą.

“Švęskime patys” idėją palaiko ir Ukmergėje užaugęs renginių bei TV laidų vedėjas Rolandas Vilkončius. Jis prie piliakalnio visą vakarą rikiuos renginio svečius ir atlikėjus.

***************************************************


Rolandas Vilkončius: “Man kliūdavo už tai, kad propaguoju Vakarų kultūrą”

Televizijos laidų vedėjas Rolandas Vilkončius aiškiai prisimena: daugybę metų prie įvažiavimo į Ukmergę stovėjo didžiuliai skaičiai – 1225. „Tai pirmas dalykas, apie ką pagalvoju, kiekvieną kartą grįžęs į savo gimtąjį miestą”, - sako. Šeštadienį jis ir vėl čia atvyks – Rolandas jungiasi prie iniciatyvos „100 švęskime patys” ir savo miestui dovanoja tai, ką moka geriausiai. Televizijos laidų vedėjas ves Nepriklausomos Lietuvos 100-mečiui skirtą šventę prie Ukmergės piliakalnio. 

Šiandien skaičių prie įvažiavimo į Ukmergę nebėra, nes istorikai vis ginčijasi, ar tai – tikroji miesto gimimo data. “Jei taip, tai juk Ukmergė senesnė nei Vilnius”, - juokiasi Rolandas ir tikina, kad miestas, kuriame praleido savo vaikystę ir mokyklos metus, jam vis dar labai brangus. Ir nesvarbu, kad jau daugybę metų gyvena Vilniuje. 

Vaikystės nuotykių ir išdaigų Ukmergėje būta daug. „Neprisimenu, kad tėvai už jas rimtai būtų mane barę, nors pabambėdavo kartais”, - šypsosi.

Mokykloje Rolandas buvo iš tų, kurie gerai matomi ir visur dalyvaujantys. „Mūsų paauglystė sutapo su Nepriklausomybe, dalyvaudavome visuose to meto renginiuose. Niekada nepamiršiu, kaip su mama stovėjome Baltijos kelyje ir kaip didžiavausi Ukmergėje  restauruotu Laisvės paminklu, kuris dabar stovi aikštėje priešais miesto savivaldybę. Gerai prisimenu tą jausmą: štai, dabar, Lietuvoje viskas bus kitaip. Žinojau šalies istoriją, mūsų šeimoje ir giminėje net vaikams tyliai pasakodavo, kad Lietuva yra okupuota, o tikėti tuo, kas rašoma istorijos vadovėliuose, neverta”. 

Apie tai Rolandas su bičiuliais pasišnabždėdavo ir mokyklos diskotekose, kurias pats ir vesdavo. „Anų laikų diskotekos vedėjas nuo dabartinio didžėjaus skiriasi kaip diena ir naktis. Įrašus grodavome juostiniu magnetofonu, pagal juostos storį mėgindavome nuspėti, kurioje vietoje yra viena ar kita daina, - pasakoja. – Apie kokius 1987 metus man nuolat kliūdavo nuo seno komunisto kaimyno, kuriam atrodė, kad propaguoju supuvusią Vakarų kultūrą. Kai jis apibardavo mane už „Depeche Mode”, aš dar garsiau paleisdavau „AC/DC”. 

Rolandas sako, kad šių dienų Ukmergė nuo jo vaikystės miesto labai skiriasi. Joje pilna iniciatyvių žmonių, kurie patys, neraginami kuria miestui šventę. Šį šeštadienį jis scenoje prie Ukmergės piliakalnio diskotekos neves, tačiau mielai pristatys šventės Ukmergėje svečius – istoriką Alfredą Bumblauską, keliautoją Vytarą Radzevičių, mados dizainerę ir istorikę Renatą Maldutienę bei grupę “Okata”. Kaip ir jie visi, Rolandas savo pasirodymą rengia nemokamai. 

Gegužės 19 dieną Rolandas Vilkončius jungiasi prie renginių organizatorių NAME iniciatyvos „Švęskime patys”. Jis taps koncerto „100 švęskime patys” vedėju.

***********************************************  

Šventės vietą prižiūrės ir saugos Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa. Veiklas vaikams „Skautų slėnyje” rengia skautai.

Po koncerto NAME šventės dalyvius kviečia pasilikti dūzgėse ir naktį, kartu ant piliakalnio dainuoti sutartines.

Lietuvos 100-mečio šventė Ukmergėje ypatingai kviečia šeimas su vaikais. Šventės organizatoriai neabejoja, kad patriotinė jos dvasia, draugiška aplinka, pagarba šalies istorijai ir gamtai, bendrystės idėja yra teisingas kelias jaunajai kartai parodyti istorinės datos svarbą ir reikšmę.

Švęskime patys. Susiburkime, kad įvyktų šventė, kokios norime!

 

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra