Tarybos nariai mokėsi dirbti komandoje
2019-06-12

Birželio 7-ąją Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariai praleido netradiciškai – ne savivaldybės posėdžių salėje, o vienoje rajono kaimo turizmo sodyboje. Savivaldybės mero Rolando Janicko iniciatyva naujosios kadencijos, nuo šių metų balandžio 16 dienos dirbti pradėjusios Tarybos nariams buvo surengtas patyriminio mokymosi seminaras „Komandos formavimas Ukmergės rajono savivaldybės taryboje“.

 

„Šio seminaro tikslas – įkvėpti Tarybos narius bendriems darbams, kad jie artimiau susipažintų kitokioje, neįpareigojančioje aplinkoje. Taryba juk irgi komanda, kolektyvas, kurį riekia ir motyvuoti ir sudaryti sąlygas pasitobulinti.

Praėjusioje kadencijoje bendros Tarybos narių išvykos, mokymai labai pasiteisino. Šioje kadencijoje taip pat tęsime šią gražią tradiciją“, - sakė meras R. Janickas.

Patyriminio mokymosi konsultanto Gyčio Baltrūno vedamo seminaro metu politikams teko atlikti ne vieną tarpusavio pasitikėjimo lavinimo, grupės bendradarbiavimo, problemų sprendimo lavinimo praktines užduotis.

G. Baltrūno teigimu, kiekvienos organizacijos sėkmė didžiąja dalimi priklauso ne nuo techninių darbuotojų kompetencijų, o nuo žmogiškųjų santykių organizacijos viduje, nuo darbuotojų socialinių kompetencijų, emocinio raštingumo, sąmoningų ir nesąmoningų motyvacijų bei lūkesčių.

Strategijos, pokyčių planai gali sužlugti dėl žmogiškųjų santykių organizacijos viduje, dėl vidinio darbuotojų pasipriešinimo, kylančio iš esminių jausmų ir emocijų. Patyriminis mokymasis yra būdas tai įsisąmoninti, ugdyti ir valdyti šiuos mūsų visuomenėje dar neugdomais laikomus dalykus.

„Komandaformuojama ilgai, šiam darbui dažnai neužtenka net mėnesio, tai yra nelengvas didelio pasiryžimo reikalaujantis darbas. Per vienos dienos seminarą galime tik pažvelgti į tai, kaip mes bendradarbiaujame, kaip reaguojame į grupę ir kaip grupė elgiasi su mumis.

Pati idėja rajono savivaldybės tarybą padaryti komanda yra nuostabi. Siekti, kad žmonės, dirbantys Taryboje, atstovautų ne savo ar politinių grupių interesams, bet bendradarbiautų savivaldybės gyventojų labui, galėtų ir net turėtų tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms“, - sakė G. Baltrūnas.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra