Tarybos nariai rinkosi į tryliktąjį šių metų posėdį
2018-11-30

Į tryliktąjį šių metų Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdį susirinko visi 25 jos nariai. Posėdžio metu apsvarstyta ir išnagrinėta 17 į posėdžio darbotvarkę įtrauktų klausimų.

 

Daugiausiai aistrų ir diskusijų sukėlė du klausimai: „Dėl Ukmergės rajono savivaldybės 2018 metų biudžeto patikslinimo“ ir „Dėl Ukmergės kraštotyros muziejaus maksimalaus pareigybių skaičiaus nustatymo“.

Posėdžio metu savivaldybės vadovai tradiciškai pasveikino spalio pabaigoje gimtadienį paminėjusią Tarybos narę Birutę Žilėnienę bei lapkritį gimusius rajono politikus: Nijolę Giedraitienę, Jurgitą Vijūnę, Romą Pivorą ir Vytautą Česnaitį.

Į Piliečių tribūną šį kartą pakilusi Dukstynos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė ir Ukmergės rajono mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio pirmininkė Violeta Markauskienė kalbėjo apie akciją „Knygų Kalėdos“ ir jau trečius metus iš eilės pakvietė Tarybos narius dovanoti laukiamiausių knygų bibliotekoms ir prisidėti prie skaitytojų svajonių išsipildymo.

„Akcija ,,Knygų Kalėdos” – tai dalijimosi knygų išmintimi džiaugsmas, nes, kada gauni dovaną, pilnėja tavo delnai, o kada duodi ją kitam – pilnėja tavo širdis“.

Pernai viena iš laukiamiausių knygų mūsų mokyklos bibliotekoje buvo Rutos Sepetys „Tarp pilkų debesų“. Turime jas tris, o lentynoje nerasite nei vienos - visos pas mažuosius mūsų skaitytojus. Dvi šios knygos atkeliavo „Knygų kalėdų“ akcijos metu. Ačiū jums. O šių metų laukiamiausia knyga yra Vilės ir Jurgos „Sibiro haiku“. Dar kartą dėkoju jums už „Knygų kalėdų“ stebuklą ir kviečiu dovanoti knygas bibliotekoms. „Knygų kalėdų“ nykštukai iš Senamiesčio pagrindinės mokyklos – pasiruošę laukia. Tik pakvieskite ir jie su trenksmu ir gera nuotaika atskubės Jūsų pasveikinti su šventėmis“, - kalbėjo V. Markauskienė.

Kitas Piliečių tribūnos kalbėtojas – Pašilės seniūnaitijos seniūnaitis Eduardas Zeziulevičius kreipėsi į Tarybą prašydamas, kad būtų saugomos ir prižiūrimos žydų tautos kapinės, esančios Vilniaus gatvėje Ukmergės mieste.

„Šios kapinės panašios į parką – ten šlitinėja girti piliečiai, susėda kompanijos išgerti, žmonės važinėja dviračiais, gyventojai trumpina kelią eidami į prekybos centrą „Pivonija“, o kai kurie gyventojai net šunis ten vedžioja ir leidžia ten jiems tuštintis.

Kapinės turi būti apjuostos bent jau kuklia tvora, kaip yra aptvertos visos kitose mūsų rajone esančios kapinės“, - teigė E. Zeziulevičius, pasisakęs dar ir dėl vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą ir tvarkymą.

E. Zeziulevičiui buvo atsakyta ir į jo klausimus, pateiktus praėjusio, spalio 25 dienos, Tarybos posėdžio Piliečių tribūnoje. Pagarsintas ir kitam minėto posėdžio Piliečių tribūnos kalbėtojui – ukmergiškiui Arnoldui Vilčinskui pateiktas atsakymas. Tai padarė savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ir Teisės skyriaus vedėjas Rimas Jurgilaitis.

Savivaldybės meras Rolandas Janickas pagarsino rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos, sudarytos 2015 balandžio 2-osios dienos sutartimi, susitarimą dėl šios sutarties pakeitimo. Jame skelbiama, kad prieš kelis mėnesius Darbo partijos frakciją palikęs Tarybos narys Darius Varnas tęs darbą savivaldybės tarybos valdančiojoje koalicijoje šios, 2015-2019 metų, kadencijos laikotarpiu.

Meras pateikė atsakymą į praėjusiame posėdyje opozicijos atstovų: Elenos Mirinavičienės, Danutės Užkurėlytės, Algirdo Kopūsto, Romo Pivoro ir Gintaro Plevoko jam bei administracijos direktoriui įteiktą pareiškimą, kuriame prisiminta 2013 metais kovo 27 dieną Ukmergės rajono savivaldybės administracijos pasirašyta sutartis su UAB „Ekonovus“ dėl paslaugų pirkimo sutarties bei neįvykdytas vienas iš šios sutarties punktų – savalaikis žemės sklypo suteikimas minėtai bendrovei komunalinių atliekų rūšiavimo linijos įrengimui.

„Savivaldybės administracija atliko visus privalomus veiksmus, laikydamasi nustatytos tvarkos dėl žemės sklypo suteikimo, tačiau paslaugų teikėjas, net ir žinodamas apie pratęstą terminą suteikti žemės sklypą rūšiavimo linijos statybai, šį sklypą priimti (išsinuomoti) atsisakė. Kadangi visi veiksmai atlikti per optimaliai įmanomus terminus, nėra pagrindo manyti, kad direktoriaus veiksmai šiuo klausimu galėtų būti traktuojami kaip aplaidumas ar proceso vilkinimas.

Dabartiniai savivaldybės vadovai, siekdami tinkamai atstovauti rajono gyventojams, konstruktyviai sprendžia susidariusią situaciją. Tą patį ragina padaryti ir visus rajono politikus.

Gyvename demokratinėje teisinėje valstybėje, kurioje ginčai, nesant sutarimo, sprendžiami teismine tvarka. Nepaisant vis iškylančių nepalankių aplinkybių ar, tikėtina, negeranoriškų trukdžių iš šalies, teismo procesas vyksta, savivaldybė reikalauja iš nesąžiningo tiekėjo žalos atlyginimo.

Net ir esant įtemptam priešrinkiminiam laikui, turėtume laikytis protingumo ir padorumo principų ir, nepaisydami asmeninių interesų, turėtume ieškoti argumentuotų ir išmintingų sprendimų, kurie atneštų naudą mūsų rajono žmonėms. Nepalaikau nepagrįstų siūlymų atsistatydinti, pasitikiu kartu dirbančia komanda ir linkiu visiems prisiimti asmeninę atsakomybę už kiekvieną viešai išsakomą teiginį“, - teigė meras.

Tarybos posėdis buvo transliuojamas tiesiogiai. Išsaugotą jo vaizdo įrašą galite rasti internetiniame tinklalapyje www.ukmerge.lt (paspaudus langelį „Posėdžių transliacija“) arba You Tube kanale (paieškos laukelyje surinkus „Ukmergės rajono savivaldybė“).

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra