Ukmergės kultūros centro darbuotoja – geriausia šalyje

Ukmergės kultūros centro (KC) kultūrinės veiklos vadybininkei ir kino programų koordinatorei Gražvydai Tušienei už aktyvią, kūrybingą veiklą kultūros centruose įteikta 2017 metų Kultūros ministerijos premija.

 
Savivaldybė ėmėsi savižudybių prevencijos

Ukmergės rajono socialiniai darbuotojai, psichologai, seniūnijų darbuotojai, pedagogai, medikai, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai – viso apie 200 žmonių lapkričio-gruodžio mėnesiais dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės organizuotuose savižudybių prevencijos mokymuose.

 
Tarptautinėje konferencijoje kalbėta apie Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę

Gruodžio 11-ąją Ukmergėje, Turizmo ir verslo informacijos centre, vyko II-oji tarptautinė konferencija „Dabartis yra istorija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) vaidmuo ir reikšmė Europai“, kurią organizavo viešoji įstaiga (VšĮ) „Kosakovskių institutas“ kartu su Lietuvos Edukologijos universiteto Lietuvos istorijos katedra ir Varmijos-Mozūrijos universiteto Olštyne XIX amžiaus istorijos skyriumi.

 
Labdaros koncerte kviečia aukoti Prezidento paminklui

Kasmet antrą šv. Kalėdų dieną Kultūros centre vyksta labdaros koncertas. Šiais metais koncerto „Baltas angelas“ metu surinktos lėšos bus skiriamos Prezidento Antano Smetonos paminklo jo gimtinėje Užulėnyje statybai. Tai bus tik antrasis paminklas Prezidentui šalyje. Pirmasis nuo 1996 metų stovi istorinės prezidentūros Kaune kiemelyje.

 
Jasiuliškių socialinės globos namuose pasveikinti ir pagerbti jubiliatai

2860 – toks skaičius išeina, sudėjus šiemet „apvalias“ sukaktis mininčių Jasiuliškių socialinės globos namų jubiliatų visus jubiliejinius metus. Jie iškilmingai pasveikinti vienoje didžiausių šiuose namuose, kasmet labai laukiamoje, gilias tradicijas turinčioje jubiliatų šventėje.

 
Pasibaigus draustumui dar mėnesį gydymo paslaugos kompensuojamos, bet...

„Papildomas mėnuo“ – taip vadinamas laikotarpis, kai asmeniui, baigus galioti jo privalomajam sveikatos draudimui (PSD), suteikiama galimybė dar mėnesį gauti kompensuojamas gydymo paslaugas. Vis dėlto tai nereiškia, kad PSD įmoka tą mėnesį gali būti nesumokėta. Artėjant šventėms, ja pasirūpinti verta iš anksto.

 
Su Smėlių seniūnaitijos gyventojais aptarta galimybė mieste pastatyti naują tiltą

Smėlių seniūnaitija – ketvirtoji mieste, kurios gyventojai atsiliepė į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos kvietimą ateiti ir pasikalbėti apie tai, kas labiausiai skauda, ko valdžia negirdi.

 
Pagerbti ir apdovanoti geriausi Ukmergės rajono ūkininkai

Gruodžio 7-ąją į Taujėnų dvarą rinkosi rajono ūkininkai - į konkurso „Metų ūkis – 2017“ apdovanojimų šventę juos sukvietė Ukmergės rajono savivaldybė, Ukmergės rajono žemdirbių asociacija, Žemės ūkio rūmų Ukmergės skyrius, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ukmergės biuras ir Ukmergės rajono ūkininkų atstovai. Šventėje pagerbti ir apdovanoti geriausi Ukmergės rajono ūkininkai.

 
Dėkojame visoms tarnyboms, gelbėjusioms į autobuso avariją patekusius kėdainiškius

Nuoširdžiai dėkojame greitosios medicinos pagalbos medikams, policijos pareigūnams, ugniagesiams, Ukmergės ligoninės kolektyvui, bendrovės „Ukmergės keliai“ darbuotojams už nepriekaištingą, atsakingą ir operatyvų darbą gelbėjant į autobuso avariją patekusius Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos moksleivius bei juos lydinčius mokytojus.

 
Užugirio dvaras - patraukliausių šalies turizmo traukos vietovių sąrašo penketuke

Ukmergės rajone esantis Užugirio dvaras pateko į mūsų šalies patraukliausių turizmo traukos vietovių sąrašo penketuką ir turėtų tapti karščiausia vieta 2018-ųjų metų kelionėms po Lietuvą. Tai paaiškėjo gruodžio 6-ąją įvykusioje Europos Komisijos globojamų rinkimų – projekto EDEN (angl. „European Destinations Of Excellence“ – Patraukliausios Europos turizmo vietovės“) apdovanojimų ceremonijoje.

 
Apsnigtos Ukmergės miesto gatvės dažniausiai pradedamos valyti naktį

Šios darbo savaitės pradžioje iškritęs sniegas suteikė ne tik džiaugsmo ir galimybę pasimėgauti žiemos teikiamais malonumais, bet ir sukėlė nemenkų rūpesčių kai kuriems vairuotojams. Ar Ukmergės miesto gatvės buvo tinkamai prižiūrimos – nuvalytas sniegas, pabarstytas smėlis, pasirūpinta transporto priemones vairuojančiųjų saugumu?

 
Smurto šaknys - patriarchaliniame pavelde

"Ukmergės rajono savivaldybė jau ne vienerius metus rodo pavyzdį, kaip reikėtų tvarkytis su smurto artimoje aplinkoje problema. Tiek kalbant apie glaudesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą, kurio daugelyje savivaldybių vis dar trūksta, tiek teikiant pagalbą smurtą patyrusiems asmenims, tiek ir dirbant su smurtautojais. Džiugu, kad turime tokių pavyzdžių. Labai norėčiau paraginti ir toliau tęsti pradėtus reikšmingus darbus, kurių rezultatai, galbūt, ir ne iš karto tampa apčiuopiami, tačiau yra būtini kuriant sveiką ir saugią mūsų visuomenės ateitį",- gruodžio 1-ąją Ukmergės kraštotyros muziejuje vykusioje konferencijoje kalbėjo Seimo narė Viktorija Čmilytė – Nielsen.

 
Paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena

Gruodžio 4-ąją Ukmergės kultūros centre paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų žmonių problemas ir jų sprendimo būdus, kurie užtikrintų efektyvią neįgaliųjų intergraciją į visuomeninį gyvenimą.

 
V. Kudirkos- S. Daukanto seniūnaitijos gyventojams buvo atsakyta į jiems rūpimus klausimus

Atliekų surinkimas, išvežimas ir konteinerinių aikštelių išdėstymas bei priežiūra, greitį gatvėse ribojančios priemonės (saugumo salelės, kalneliai ir kt.), nepatogiai išdėstyti kelio ženklai, vedžiojamų šunų paliekami ekskrementai, seni medžiai ir kiti želdiniai, varnos, triukšmingi ir netvarkingi vieno privataus namo gyventojai, nelegali aludė – tai pagrindiniai klausimai, kurie jaudina Ukmergės mieste esančios V.Kudirkos-S. Daukanto seniūnaitijos gyventojus.

 
Gruodžio 3-ioji - tarptautinė Neįgaliųjų žmonių diena
 
Žinia apie Ukmergės kraštą paskleista tarptautinėje kelionių parodoje

Ukmergės kraštas ir du nauji turistiniai maršrutai po jį - „Dvarų žiedas“ bei „Vepriai – stebuklų pėdsakais“ pirmą kartą pristatyti tarptautinėje kelionių parodoje „TT Warsaw 2017“. Lapkričio 23-25 dienomis Lenkijos sostinėje Varšuvoje vykusioje jubiliejinėje, jau 25-ąjį kartą surengtoje parodoje iš viso dalyvavo  500 dalyvių iš 50 skirtingų šalių.

 
Į tradicinį pasitarimą buvo susirinkę įmonių vadovai

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas lapkričio 29-ąją susitiko su Savivaldybės įmonių bei įstaigų (iš viso yra 18) vadovais.

 
DofE bronzos ženkleliai įteikti keturiems Ukmergės gimnazistams

Lapkričio 24 dieną  Lietuvos  Švietimo ir  mokslo ministerijoje  vyko DofE  („The Duke of Edinburgh International Award Lietuva“ ) programos ženklelių įteikimo ceremonija, kurioje bronzos ženkleliai įteikti  keturiems Jono Basanavičiaus gimnazijos mokiniams: Ligitai Kaminskaitei,  Miglei Paulavičiūtei, Gabijai  Karaliūtei ir Medardui Meškuočiui.

 
Siesikų gimnazijos direktoriui – „Metų mokyklos vadovo“ titulas

Antradienį, lapkričio 21-ąją, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pasveikinti inovatyviausi Lietuvos mokytojai ir mokyklų vadovai. Tarp šiemet nominuotų pedagogų buvo ir Siesikų gimnazijos direktorius Vaidotas Kalinas. Jis paskelbtas „Metų mokyklos vadovu“.

 
Statikų-Pramonės seniūnaitijos gyventojai svarbius klausimus aptarė su savivaldybės atstovais

Statikų-Pramonės seniūnaitija – antroji mieste, pakvietusi savo gyventojus į susitikimą su savivaldybės atstovais.

 
Ukmergės jaunimas žino, kaip galima kovoti su melagingomis naujienomis

Lapkričio 22-ąją Ukmergėje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame keturios miesto mokinės varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo. Visos jaunuolės pasisakė pagrindine projekto tema Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?

 
Lapkričio 24-ąją mokyklos pasitiks "Knygų Kalėdas"
 
Ukmergėje paminėta Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena

Lapkričio 17-ąją Ukmergėje paminėta Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Ta proga jau ketvirtąjį kartą iš eilės prie Kultūros centro augantis "Dainuojantis ąžuolas" buvo apšviestas purpurine spalva.

 
Kviečiame prisijungti prie akcijos "Knygų Kalėdos" ir papildyti Ukmergės bibliotekas naujomis knygomis
 
Siūloma imtis realių priemonių ir padėti narkotikus vartojantiems asmenims

Lapkričio 15-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko apskrito stalo diskusija „Žalos mažinimo paslaugų poreikis Ukmergėje“. Kalbėta apie konkrečias priemones, padedančias gydyti asmenis, vartojančius narkotines medžiagas ar mažinančias jų daromą žalą, kurios jau taikomos Lietuvoje.

 
Dėl numatomo aplinkosauginių priemonių diegimo TEN-T keliuose, triukšmą mažinančių užtvarų ir laukinių gyvūnų bei varliagyvių apsaugos priemonių įrengimo projektavimą
 
2018 m. sausio 10 d. 17.30 val. vyks Savivaldybės atstovų susitikimas su Užupio seniūnaitijos gyventojais
 
Dėl Ukmergės rajono savivaldybės socialinio būsto nuomos
 
Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiai, ruošiantis 2017 m. gruodžio 22 d. Tarybos posėdžiui
 
2017 m. gruodžio 22 d. 10 val. vyks Savivaldybės tarybos posėdis
 
Dėl stiklo pakuočių surinkimo
 
Kviečiame dalyvauti Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) programų konkurse 2018 m.
 
Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 17 ir 30 d. posėdžiuose priimti sprendimai
 
Kviečiame Ukmergės mieste veikiančias NVO teikti projektų paraiškas pagal priemonę “Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“
 
Gruodžio 5 d. - seminaras „NVO finansinių ataskaitų rengimas, teikimas ir viešųjų pirkimų vykdymas“
 
Kviečiame padovanoti kraujo
 
Prienų mieste organizuojamas "Senių besmegenių sąskrydis"
 
Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!
 
Pranešimas, kad yra parengti Vilkmergėlės upelio ties Vytauto g. sureguliavimo tyrimai ir projektiniai pasiūlymai
 
Kviečiame diskutuoti: ar įmanoma gyventi be smurto?
 
Literatūrinė premija bus įteikta poetui Benediktui Januševičiui
 
Nebūk abejingas. Pasirink globoti. Viskas tik į gera
 
Pranešimas, kad yra parengti Ukmergės miesto Kęstučio a. sankryžos su Gedimino g. bei sankryžos su Vytauto g. ir Vilniaus g. sutvarkymo projektiniai pasiūlymai.
 
Viešoji įstaiga "Kosakovskių institutas" rengia tarptautinę konferenciją
 
Kviečiame į Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos organizuojamą konferenciją
 
Šiandien minima Vaiko teisių konvencijos diena
 
Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje - XVII Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimas
 
Informacija apie Švietimo ir mokslo institucijų registrą (ŠMIR).
 
Savanorius priimančių organizacijų akreditacija
Gruodžio 5 d. bus minima Tarptautinė savanorių diena. Šia proga, Jaunimo reikalų departamentas prie SADM kviečia teikti paraiškas savanorius priimančių organizacijų akreditacijai. Organizacijos, kurios buvo akredituotos projektuose „Jaunimo savanoriška tarnyba“ ar „Atrask save“ jau gali kreiptis dėl pakartotinės akreditacijos suteikimo.
 
Eurodebatai Ukmergėje
Ukmergėje, lapkričio 22d., 15val. Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje.
 
Utenos regione siesikiečiai antri
„Nepamiršk parašiuto“ – taip pavadintas viso Utenos "Sodros" aptarnaujamo regiono moksleivius subūręs „Sodros“ inicijuotas projektas. Nuo rugsėjo įgyvendinama iniciatyva artėja prie kulminacijos. Vakar, lapkričio 16 d., paaiškėjo, kas Utenos regionui atstovaus Protų kovų baigiamajame etape. Viena iš komandų - Ukmergės r. Siesikų gimnazistai.
 
Dėl numatomo aplinkosauginių priemonių diegimo TEN-T keliuose, triukšmą mažinančių užtvarų ir laukinių gyvūnų bei varliagyvių apsaugos priemonių įrengimo projektavimą
 
Pranešimas, kad yra parengti Vilkmergėlės upelio ties Vytauto g. sureguliavimo tyrimai ir projektiniai pasiūlymai
 
Pranešimas, kad yra parengti Ukmergės miesto Kęstučio a. sankryžos su Gedimino g. bei sankryžos su Vytauto g. ir Vilniaus g. sutvarkymo projektiniai pasiūlymai.