Ugniagesiai aptarė praėjusių metų veiklos rezultatus
2018-02-27

Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba (SPT) surengė metinį darbuotojų susirinkimą, kurio metu apžvelgti 2017 metų veiklos rezultatai, gaisringumo statistika bei numatytos 2018 metų darbo perspektyvos. Šiuo metu SPT priklauso 7 kaimo vietovių ugniagesių komandos, yra įsteigtos 65 darbuotojų pareigybės.

Į pasitarimą atvyko Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ukmergės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas vidaus tarnybos majoras Dainius Vyšniauskas, laikinai einantis Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato viršininko pareigas Vladas Butkus ir kt.

SPT direktorius Rimvydas Lukošius, kaip vieną reikšmingiausių darbų įvardijo rajono savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinto ,,Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos 2016-2020 metų perspektyvinio vystymo plano“ vykdymą. Praėjusiais metais buvo pradėtas statyti Pabaisko miestelyje ugniagesių komandos pastatas, į kurį ugniagesiai tikisi persikelti šių metų pabaigoje. Vykdant šį planą, savivaldybė skyrė lėšų, už kurias trijose kaimų gaisrinėse buvo pakeisti vartai, o kitose - elektros instaliacija, taip pat atlikti įvairūs remonto darbai.

Direktorius pažymėjo, kad pernai įgyvendintas gaisrinių automobilių parko ir gaisrinės įrangos optimizavimas. Įsigyta įvairaus inventoriaus gaisrų gesinimo ir pirminiams gelbėjimo darbams atlikti bei  tinkamai gaisrinių automobilių priežiūrai užtikrinti.

R. Lukošius pasidžiaugė, kad praėjusiais metais pagaliau pavyko visus - 60 SPT ugniagesius gelbėtojus - aprūpinti nauja darbine apranga, avalyne, ugniagesio pirštinėmis, pošalmiais. O šiemet, atsižvelgiant į finansines galimybes, bus siekiama pakeisti susidėvėjusius ugniagesių apsauginius rūbus, įsigyti pirmuosius suslėgto oro aparatus darbuotojų kvėpavimo organų apsaugai ir t.t..  Pasak SPT vadovo, labai aktuali yra ir gaisrinių automobilių parko atnaujinimo problema. Iš turimų 10 SPT gaisrinių automobilių „jauniausias“ yra pagamintas 1994 metais, o likę – daugiau nei 40 metų senumo.

Tarnybos vadovas akcentavo, kad praėjusiais metais ypatingai daug dėmesio buvo skirta darbuotojų teoriniam pasirengimui ir praktinių įgūdžių tobulinimui bei gaisrinės technikos ir įrangos nuolatinei priežiūrai. SPT pirmą kartą dalyvaus Lietuvos – Lenkijos projekte. Vykdant šį projektą, ukmergiškiai kartu su Seinų ugniagesiais tobulins bendrąsias kompetencijas, taip pat tikisi įsigyti ir naujo gaisrinio inventoriaus.

„Pagrindiniai tarnybos uždaviniai šiais metais yra aktyvus darbuotojų dalyvavimas visuomenės švietime. Privalome aiškinti, šviesti kaimo gyventojus, jog jų gyvenamajame būste tiesiog būtina turėti dūmų jutiklius, kalbėti apie jų naudą saugaus gyvenimo užtikrinimui, taip pat  propaguoti savanorišką ugniagesių veiklą bei nuolat teikti skubią ir kokybišką pagalbą ištiktiems nelaimės“, - kalbėjo R. Lukošius.

D. Vyšniauskas pažymėjo abiejų tarnybų veiksmų gerą suderinamumą incidentų metu, vyraujančius gerus tarpžinybinius santykius. D. Vyšniauskas užtikrino, kad ir ateityje tarnybos pareigūnai nuolat talkins mokant SPT darbuotojus ugniagesybos subtilybių.

V. Butkus teigiamai įvertino ugniagesių darbą incidentų, bendrų pratybų metu. Išsakė kai kurias mintis dėl policijos pareigūnų ir savanorių ugniagesių, dalyvaujančių prevencinėje veikloje, bendradarbiavimo.

R. Janickas pasidžiaugė pastebimai gerėjančia SPT veikla, akcentavo visuomenės švietimo gaisrinės saugos srityje svarbą, savanorių ugniagesių veiklos plėtrą ir t.t. Meras pažadėjo rajono savivaldybės finansinę paramą, gerinant ugniagesių komandų materialinę bazę.

Susirinkime dalyvavęs fotomenininkas Dainius Vytas visus jo dalyvius (su nauja darbine apranga) įamžino bendroje kolektyvo nuotraukoje

SPT informacija

D. Vyto nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra