Ukmergė paminėjo Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną
2019-03-12

Pirmadienį, kovo 11-ąją, būrys ukmergiškių ir svečių susirinko miesto centre, prie paminklo „Lituania Restituta“ pažymėti Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 29-erių metų sukaktį.

1990-aisiais, kovo 11 dieną, Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktas yra vienas reikšmingiausių Lietuvai istorinių įvykių. Akte skelbiama, kad atstatomas 1940 m. svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suvereninių galių vykdymas ir Lietuva nuo šiol yra nepriklausoma valstybė.

Renginio metu prie paminklo „Lituania Restituta“ kalbėta apie šios datos reikšmę, svarbą, būtinumą saugoti šalies valstybingumą, nepriklausomybę, taip pat buvo padėta gėlių. Kultūros centro moterų choras „Žemyna“, vadovaujamas Neringos Valinskienės, sugiedojo Lietuvos himną, dainininkėms pritarė susirinkusieji.

Jau tapo tradicija, kad kartu su ukmergiškiais Nepriklausomybės atkūrimo dieną pažymi ir į Tarptautinį perkusinės muzikos festivalį atvykę įvairių šalių muzikantai. Kaip ir kasmet, jie mušamaisiais instrumentais atliko kelis kūrinius.

 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

Dainiaus Vyto nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra