Ukmergėje – pirmasis šalyje švietimo idėjų mugės renginys
2019-02-04

Vasario 1-ąją Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje vyko „Švietimo inovacijų dirbtuvės Ukmergėje“.

Tai pirmasis Lietuvoje kuriamo fondo švietimui prie VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ renginys. Idėjos autoriai ir fondo steigėjai – šalyje žinomas visuomenininkas ir verslininkas dr. Vladas Lašas bei konsultantas ir švietimo inovatorius Lukas Benevičius Ukmergę kaip savo startui pasirinko neatsitiktinai.
Pasak jų, sėkmei reikia jos norinčiųjų. Ukmergiškiai pirmieji Lietuvoje pasitvirtino mokytojo profesijos prestižo ir jaunų mokytojų pritraukimo programą, o Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas – tikras švietimo entuziastas, buvęs mokyklos vadovas.
Šio unikalaus projekto partneriais sutiko būti Ukmergės rajono savivaldybė, Ukmergės technologijų ir verslo mokykla, nevyriausybinė organizacija „Junior Achievement Lietuva“ bei Edukatoriai.lt.
„Švietimo inovacijų dirbtuvės Ukmergėje“ sudomino vietos verslininkus, mokytojus, moksleivius ir jų tėvus kartu vystyti iniciatyvas. Šešiose dirbtuvėse buvo kuriamos skirtingos idėjos Ukmergei. Komandos beveik šešias valandas dirbo prie savo išsikeltų idėjų apie observatoriją, vidinį kiemelį, šeštadieninę mokyklą ir t. t. Renginio pabaigoje buvo atrinktos dvi iniciatyvos - STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinierijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centras) laboratorija Jono Basanavičiaus gimnazijoje ir observatorija Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.
Jų įgyvendinimui bus ieškoma finansavimo ir tikimasi, jog jau šių metų rudenį galima bus sulaukti pirmųjų projektų rezultatų. Organizatoriai viliasi, kad Ukmergėje startavusios švietimo inovacijų dirbtuvės plėsis ir į kitus Lietuvos regionus.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra