Ukmergėje lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis
2017-09-29

Pastaruoju metu dėl nepalankių meteorologinių sąlygų daugelio rajonų žemdirbiai patiria didelių sunkumų: negali laiku nuimti derliaus, vykdyti sėjos darbų, laikytis prisiimtų įsipareigojimų. Susidariusiai situacijai žemės ūkio sektoriuje aptarti šiandieną Ukmergės rajono savivaldybėje lankėsi Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VšĮ EKOagros atstovai.

 

Į susitikimą su Vyriausybės vadovu taip pat kviesti nukentėjusių nuo liūčių savivaldybių merai, savivaldybių administracijų padalinių, kuruojančių žemės ūkio klausimus, vadovai, žemdirbių savivaldos atstovai.

Ministro Pirmininko viešnagė Ukmergėje prasidėjo užlietų laukų apžiūra. Ir nors šiuo metu Ukmergės rajone jau savaitę nelyja, savivaldybės meras Rolandas Janickas akcentavo, kad rajone nenuimta 30 proc. derliaus, nėra galimybės pradėti sėjos darbų.

Kultūros centro salėje susirinkusiems susitikimo dalyviams bendrą savo rajonų situacijos apžvalgą pateikė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius bei Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas. Akcentuota, kad visos savivaldybės nuo liūčių atsiradusius nuostolius skaičiuoja labai skirtingai. O susidarius tokiai situacijai, kai 11 savivaldybių dėl nepalankių meteorologinių sąlygų yra paskelbta ekstremali situacija, turėtų atsirasti bendra nuostolių kompensavimo metodika, kuri būtų taikoma visoje šalyje. Situaciją žemės ūkio sektoriuje apžvelgė, problematiką ir galimus sprendimus pristatė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys.

Susitikime kalbėjęs Ministras Pirmininkas informavo, kad Vyriausybės rezerve nėra pakankamai lėšų, kuriomis būtų galima padengti dėl lietaus ūkininkų patirtus nuostolius, todėl bus ieškoma kitų būdų palengvinti jų naštą. Anot pirmininko, reikia išnaudoti galimybę ir kreiptis į Europos Komisiją. Taip pat reikia kuo greičiau kurti solidarų rizikos valdymo fondą, iš kurio ateityje, ištikus liūtims, sausrai ar kitoms negandoms, galėtų būti kompensuojami ūkininkų nuostoliai.Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas akcentavo, kad pirmadienį bus siūloma visoje šalyje skelbti ekstremalią situaciją.

Preliminariais Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos duomenimis, žemdirbių nuostoliai dėl liūčių visoje šalyje gali siekti apie 40 mln. eurų, tačiau Žemės ūkio rūmai skaičiuoja, jog jie gali siekti apie 180 mln. eurų.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra