Ukmergėje skelbiama gripo epidemija
2018-01-29

Nuo š. m. sausio 31 d. Ukmergėje skelbiama gripo epidemija. Dėl to mieste apribojami masiniai renginiai, sugriežtinami higienos reikalavimai, ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolė, o mokyklų vadovai gali spręsti dėl laikino vaikų ugdymo veiklos nutraukimo, kai gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis serga daugiau kaip 20 % mokinių.

Paskelbus gripo epidemiją, apribojami bet kokie masiniai renginiai vaikų ugdymo įstaigose, sugriežtintas privalomas patalpų vėdinimas ir nukenksminantis valymas, asmens higienos reikalavimų laikymasis, sugriežtinta ikimokyklinio amžiaus vaikų sveikatos būklės kontrolė, priimant vaikus į grupes, ir sergančių vaikų laikina izoliacija ikimokyklinėse įstaigose.

Socialinių paslaugų įstaigų vadovai įpareigojami atsisakyti masinių renginių organizavimo, taikyti gripo plitimą ribojančias priemones, sugriežtinti privalomą patalpų vėdinimą ir nukenksminantį valymą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi.

Visuomeninės paskirties įstaigos (kultūros, mokslo, sporto ir kt. viešų patalpų) privalo užtikrinti neišvengiamose gyventojų susibūrimo vietose priešepideminių gripo apsaugos priemonių taikymą (patalpų periodinį vėdinimą ir nukenksminantį valymą drėgnu būdu, rankų higienos laikymąsi ir kt.), atsisakyti masinių renginių organizavimo.

Maisto tvarkymo įmonėse sugriežtinama saugos reikalavimų kontrolė, viešosiose įstaigose - higieninio režimo kontrolė.

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra