Ukmergėje viešėjo Kinijos ambasadorius Shen Zhifei
2018-05-16

Gegužės 16-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Stasys Jackūnas priėmė Kinijos ambasadorių Lietuvoje Shen Zhifei ir jo patarėją Zhou Yuxi.

Susitikimo metu svečiams parodytas kino filmas apie Ukmergę, papasakota miesto istorija, apžvelgti pasiekimai kultūros, švietimo ir verslo srityse, aptartos galimo bendradarbiavimo galimybės, taip pat augančių dvišalių santykių svarba, vis labiau stiprėjantis Lietuvos ir Kinijos ekonominis bendradarbiavimas ir kt.

Šių metų vasario mėnesį darbą Lietuvoje pradėjęs 10-asis Kinijos ambasadorius Shen Zhifei prisipažino, kad tai pirmoji jo kelionė „už Vilniaus ribų“, į šalies regioną.

„Man labai yra patrauklūs tokie miestai kaip Ukmergė. Tai tuo pačiu ir jaunas, ir senas miestas, turintis ilgą istoriją bei kuriantis naują gyvenimą. Tai labai maloni vieta gyventi.

Visiems ukmergiškiams siunčiu pačius geriausius savo ir visos Kinijos linkėjimus“, - plačiai šypsodamasis kalbėjo ambasadorius.

Pasak jo, tiek Kinijos, tiek Lietuvos miestų savivaldybės susiduria su tais pačiais iššūkiais – pirmoje vietoje yra gyventojai ir jų poreikiai. Kinijoje net mažo miesto gyventojų skaičius gali net kelis kartus viršyti visos Lietuvos gyventojų skaičių.

„Kinijos miestų vadovams dažniausiai tenka spręsti oro užterštumo, kelių, eismo, gyventojų švietimo ir kitas problemas, jie privalo gyventojams užtikrinti švarą ir saugumą, bet svarbiausia – turi siekti, kad visi jie būtų laimingi.

Pasaulio miestai vis labiau tampa tarptautiniais, kadangi žmonės aktyviai juda ne tik tarp miestų, bet ir tarp valstybių, žemynų.

Aš labai tikiuosi, kad koks nors Kinijos miestas taps Ukmergės miesto partneriu. Mes labai skatiname kinus investuoti Lietuvoje, o Lietuvos eksportą Kinijoje. Turime daug ko vieni iš kitų išmokti ir kuo pasidalinti.

Labai tikiuosi, kad vis daugiau žmonių iš Ukmergės turės galimybių apsilankyti Kinijoje“, - kalbėjo Shen Zhifei.

Savo viešnagės metu Ukmergėje Kinijos ambasadorius taip pat aplankė A. Smetonos gimnaziją, rajono policijos komisariatą, Ukmergės technologijų ir verslo mokyklą, bendrovę „Narbutas Furniture Company“, bendrovės „Ecomada“ kinų restoraną Ukmergėje „China Town“.

Kinijos ambasados atstovų vizitą organizavo Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas ir Lietuvos Santarvės fondo steigėjas Julius Kazėnas.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra