Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje - XVII Lietuvių kalbos draugijos suvažiavimas
2017-09-27


Šeštadienį Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje įvyko XVII Lietuvių kalbos draugijos  suvažiavimas. Suvažiavime išrinkta nauja  LKD taryba ir valdyba.

Suvažiavimo dalyviams buvo organizuota kultūrinė programa. Jie susipažino su Ukmergės senamiesčiu, lankėsi Siesikuose, Užulėnio krašto muziejiniame komplekse, Taujėnų dvare, pasodino ąžuoliukus prie Antano Smetonos gimnazijos, A. Smetonos gimtinėje ir prie Taujėnų gimnazijos. Akcijose dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vytautas Česnaitis, Antano Smetonos gimnazijos direktorius Adolfas Girdžiūna, gimnazijų mokytojai, mokiniai, vietos gyventojai.

Renginio metu pranešimą "Metų žodžio rinkimai Lietuvoje" skaitė Lietuvių kalbos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Agnė Aleksaitė. Pranešimą rasite čia:

 http://lituanistusamburis.lt/agne-aleksaite-metu-zodzio-rinkimai-uzsienyje-ir-lietuvoje/

Šiais metais pirmą kartą Lietuvoje skelbiami Metų žodžio ir Metų posakio rinkimai.

Rinkimų organizatoriai - Lietuvių kalbos draugija su informaciniu partneriu UAB „Lietuvos žinios“ ir savo visuomeniniais talkininkais kviečia stebėti viešąją lietuvių kalbą, fiksuoti žodžius ir posakius, kurie plinta, populiarėja ir ima gyventi savarankišką gyvenimą.

Žodžius ir posakius, jūsų manymu, tinkamus dalyvauti 2017-ųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimuose, siųskite elektroniniu paštu metuzodis@gmail.com arba „Gimtosios kalbos“ žurnalo redakcijai (Mokslo enciklopedijų leidybos centras, L. Asanavičiūtės g. 23, LT-04315 Vilnius). Būtų puiku, jei pakomentuotumėte, kodėl siūlomas žodis ar posakis vertas dalyvauti rinkimuose.

Kandidatus dalyvauti Metų žodžio ir Metų posakio rinkimuose galima siūlyti „Lietuvos žinių“ svetainėje ČIA ir specialiai rinkimams sukurtoje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Iš jūsų atsiųstų žodžių ir posakių bus sudaryti balsavimui teikiamų žodžių ir posakių sąrašai. Jie bus paskelbti 2018 m. sausio 10 d. svetainėje www.lzinios.lt ir socialiniame tinkle „Facebook“. Už Metų žodį ir Metų posakį balsuos ir visuomenė, ir komisija.

Pirmųjų Metų žodžio ir Metų posakio rinkimų nugalėtojai bus paskelbti 2018 m. vasario 21-ąją, Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. O gal Metų žodžiu taps jūsų pasiūlytas žodis?

Rinkimų nuostatus rasite ČIA.

 Dalia Ivaškevičienė, Personalo ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra