Ukmergės rajono gyventojai nuo šiol galės kreiptis pagalbos ir į priklausomybių konsultantą
2019-04-08

Siekiant padėti kuo didesniam ratui žmonių sveikti nuo priklausomybės alkoholiui, dar labiau išplėstas priklausomybių konsultantų tinklas. Priklausomybės konsultanto paslaugas nuo vasario mėn. jau gali gauti ir ukmergiškiai. Ši naujovė Lietuvoje prasidėjo 2017 metais, kuomet buvo pirmieji žingsniai ir pradėtas kurti modelis, kaip mūsų šalyje turėtų būti teikiamos tokios paslaugos, kad jos būtų realiai naudingos priklausomybių turintiems žmonėms.

Kreiptis į priklausomybių konsultantus žmonės gali be gydytojo siuntimo, konsultantas dirba tik mokslu pagrįstais metodais, laikosi anonimiškumo ir konfidencialumo principų. Priklausomybių konsultantai, atsižvelgdami į besikreipiančio žmogaus situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Priklausomybių konsultantai prieš pradėdami dirbti turi išklausyti akredituotą mokymo programą, jų veikla grindžiama „žemo slenksčio“ paslaugų teikimo principu.

Priklausomybės konsultantai teikia asmenims individualias ir grupines konsultavimo paslaugas, motyvuoja sumažinti ir atsisakyti alkoholio vartojimo, rizikingos elgsenos, kreiptis pagalbos, ją priimti, gydytis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo sukeliamus psichikos ir elgesio sutrikimus bei kitas ligas; tarpininkauja padidinant galimybes asmenims gauti sveikatos priežiūros ir kitas paslaugas, siekiant įtraukti asmenis į reabilitacijos, resocializacijos ir integracijos bei savipagalbos grupių programas. Tarpininkavimo paslauga apima tarpininko pagalbos asmeniui suteikimą, padedant jam spręsti įvairias socialines, teisines, sveikatos ar kitas problemas.

Visą papildomą informacija teikia Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras 8-340 46526, 8673 84973, el.p. ursvsb@gmail.com Deltuvos g. 19, Ukmergė. Jeigu Jums ar Jūsų artimam žmogui reikalinga tokia pagalba, nedvejokite - kreipkitės!

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra