Ukmergiškiai noriai naudojasi nemokama žaliųjų atliekų išvežimo paslauga
2018-09-07

Nuo rugsėjo 1 dienos Ukmergės miesto seniūnija individualių namų gyventojams pradėjo teikti naują paslaugą – žaliųjų atliekų surinkimą. Per pirmąsias dvi dienas nuo 122 individualių namų surinkta ir į Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę Sargelių kaime išvežta 10 tonų atliekų.

„Nesitikėjome, kad bus tiek daug šių atliekų. Kai kuriose vietose jų buvo prinešta labai dideli kiekiai – po 20 maišų obuolių ir pan. Nors atliekas ir rinko du krovininiai automobiliai, per vieną dieną visų jų išvežti buvo neįmanoma - į vieną automobilį tilpo tik 0,8 tonos atliekų, be to, turėjome atskirai gabenti po medžių, krūmų kirtimo ar genėjimo susidariusias šakas ir sugrėbtus medžių bei krūmų lapus, obuolius ir kt.

Manau, kad viskas vyko pakankamai sklandžiai, tuo pačiu spėjom surinkti  12 maišų šiukšlių visuose pagrindinėse miesto viešosiose erdvėse“, - sakė žaliųjų atliekų surinkimo darbus organizavęs Ukmergės miesto seniūnijos vyresnysis specialistas Ričardas Matukas.

Pasak jo, rugsėjo 4-5 dienomis buvo surinktos ir išvežtos visos Gėlių ir Pašilės rajonų gyventojų pagal skelbtą grafiką – iki 9 valandos ryto - prie gatvės išneštos ir tvarkingai į maišus sudėtos ar surištos žaliosios atliekos. Jei kas jas išnešė vėliau, mašinai pravažiavus, tai – pavėlavo ir pakartotinai tai galės padaryti sekančią vežimo dieną pagal grafiką. 

„Noriu padėkoti ukmergiškiams, kurie tinkamai ir labai tvarkingai paliko savo sukauptas žaliąsias atliekas. Tai labai palengvino ir pagreitino mūsų darbą.

Buvo ir tokių, kurie tiesiog piktnaudžiavo šia nemokama paslauga ir išnešė labai didelius kiekius atliekų, kuomet iš vieno namo susidarydavo jų beveik pilnas sunkvežimis“, - teigė R. Matukas.

Žaliąsias atliekas rinko 11 žmonių: 2 dirbantys pagal užimtumo programą ir 9 visuomenei naudingus darbus atliekantys asmenys. Seniūnijos darbuotojai registravo nuo kur ir kiek ko išvežta. Pasak jų, daugiausiai – iš 19 namų – žaliųjų atliekų surinkta iš Dirvonų gatvės. Antroje vietoje – Tulpių gatvė. Joje atliekos buvo paliktos prie 13 namų, o trečia liko Malkų gatvė. Čia žaliųjų atliekų buvo sukaupta prie 12 namų.

Nuo rugsėjo 6-osios žaliosios atliekos pradėtos rinkti Dukstynos-Šlapių maršrute. Manoma,  jog tam gali prireikti mažiausiai keturių dienų.

„Dėl kai kurių gyventojų piktnaudžiavimo šia paslauga bei didelio atstumo į Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, svarstome galimybė riboti išvežamų atliekų kiekų vienam namui, taip pat koreguoti grafiką – viename maršrute vežti vieną kartą per mėnesį“, - sakė R. Matukas.

Primename, kad žaliąsias atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti konteinerių aikštelėse. Pažeidėjams gresia įspėjimas arba bauda iki 600 eurų.

 Žaliąsias atliekas galima pristatyti į:

1. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Sargelių k., Pabaisko sen., Ukmergės r., tel. 8 686 90658).  Čia galima atvežti ir palikti lapus, žolę, šakas, krūmus ir obuolius. Atliekas atvežus ne darbo metu, jas galima palikti prie vartų nurodytoje vietoje.

2. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę (Serbentų g. 2A, Ukmergė, tel. 8 340 63112, UAB „Ukmergės vandenys“ nuotekų valykla). Čia galima atvežti ir palikti tik lapus, žolę, šakas ir krūmus (obuoliai nepriimami). Atliekos priimamos tik darbo valandomis.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryųių skyriaus vyr. specialistė

Ričardo Matuko nuotraukos

 

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra