Ukmergiškis – tarp „Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimų 2017“ nominantų
2018-01-02

Lietuvos skautijos Jūrų skautų konferencijos Ukmergės jūrų skautų “Šventosios” tunto vadovas Jonas Dragūnas gruodžio 28-ąją buvo pakviestas į šeštą kartą surengtus "Globalios Lietuvos lyderių apdovanojimus 2017". Ukmergiškis buvo vienas iš kandidatų į nominaciją „Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams" bei skaitė pranešimą ta proga vykusiame forume "Lietuvos regionai - grįžtančių talentų veiklumo erdvė".

J. Dragūnas pristatė Ukmergės rajone veikiantį aktyvų, pasauline praktika paremtą socialinį verslą – nevyriausybinę organizaciją „Skautų slėnis“, papasakojo, kaip šis verslas įtakoja rajoną ir tikslines grupes, kuria pridėtinę vertę bei prisideda prie socialinių problemų, susijusių su vaikais ir jaunimu, sprendimo Lietuvoje. Pranešime taip pat buvo paliesta socialinio verslo ir veiklumo rajonuose problematika.

Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamų ir tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ inicijuotų apdovanojimų tikslas – įvertinti užsienyje gyvenančių ir dirbančių arba jau į Lietuvą sugrįžusių lietuvių aukštus profesinius pasiekimus, atkreipti dėmesį į jų idėjas ir prisidėti kuriant pasauliniu mastu sėkmingą bei stiprią Lietuvą.

Skirtingai nei anksčiau, šiais metais daugumą apdovanojimų gavo sugrįžę ir kitus parvykti į Lietuvą paskatinę profesionalai.

Šalies vadovės teigimu, kol institucijos rašo naujas strategijas, kaip stabdyti emigraciją, „globalūs lietuviai“ savo veiklumu kuria apčiuopiamus pokyčius. Jauni, išsilavinę ir jaučiantys didelę atsakomybę už savo šalį jie brėžia aiškią Lietuvos ateities kryptį.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai reikia sugrįžtančių iš emigracijos išsilavinusių ir investuojančių į savo Tėvynę tautiečių, kaip atsvaros agresyviam neraštingumui. Pasak valstybės vadovės, globalios Lietuvos lyderiai yra pasiryžę, supranta savo misiją ir kuria savo šaliai.

Šalies vadovės teigimu, tai, kad Lietuva įsitvirtina Europoje kaip finansinių technologijų ir gyvybės mokslų centras, yra ir didelis sugrįžusiųjų nuopelnas. Taip pat dėl jų iniciatyvų žmonės ne tik sostinėje, bet ir Šalčininkuose, Tauragėje, Alytuje, kituose miestuose sulaukė naujų darbo vietų.

Prezidentė taip pat pabrėžė, kad Lietuvai vienodai brangus kiekvienas lietuvis. Šiandien labai reikalingos jų idėjos ir darbo rankos tas idėjas įgyvendinti mūsų šalyje. Kad padėtume žmonėms sugrįžti, kad grįžtantieji sulauktų daugiau pagalbos ir informacijos, kad būtų labiau matomi visuomenėje, Prezidentė vasarą paskelbė iniciatyvą „Rinkis Lietuvą“.

Valstybės vadovė pakvietė jaunuosius profesionalus tapti šios iniciatyvos ambasadoriais – skleisti pozityvias žinias apie gyvenimą Lietuvoje, čia vykstančius progresyvius pokyčius ir užkrėsti savo pavyzdžiu tuos, kurie norėtų sugrįžti, bet vis dar dvejoja.

Prezidentės teigimu, tendencijos jau keičiasi – sugrįžtančių lietuvių skaičiai auga. Pernai sausio–lapkričio mėn. parvyko 13 tūkst., kai 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu – jau beveik 17 tūkstančių.

Buvo paskelbtos devynios apdovanojimų nominacijos. Už į Lietuvą pritrauktas investicijas apdovanotas „Harbourtouch“ Lietuvoje vadovas Tadas Vizgirda. Už Lietuvoje diegiamas inovacijas apdovanojimas įteiktas VU Biotechnologijų instituto Mikroskysčių laboratorijos steigėjui ir vadovui Linui Mažučiui. Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams apdovanotas Tauragės mero patarėjas Dovydas Kaminskas. Už tarptautinę patirtį pokyčiams – Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas. Už lietuviškas idėjas pasauliui – startuolio „Trasfer Go“ įkūrėjai. Už tarptautinę patirtį Lietuvos verslui – Bostono lietuvė Rūta Lauken. Už užsienio lietuvių telkimą – Čikagos lietuvių „Rotary“ klubas. Svarbiausias apdovanojimas „Už ilgametės veiklos nuopelnus“ įteiktas Lietuvių fondui Čikagoje.

Specialus naujienų portalo „DELFI“ apdovanojimas už Lietuvos vardo garsinimą įteiktas tilto Seule projekto autoriams architektų komandai „KILD“.

Tarptautinių profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ įsteigtas 2009 m. ir vienija 1200 profesionalų iš 50 valstybių.

Informacija parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos pranešimą


 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra