Lietuvos šaulių sąjunga mini savo veiklos 100-metį
2019-05-31

Šį šeštadienį, birželio 1-ąją, Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) švęs 100-mečio jubiliejų. Šventės renginiuose kartu su visos šalies šauliais dalyvauti yra pakviesta ir LŠS Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa, šiuo metu vienijanti 52 ukmergiškius.

Vyriausiam iš jų – 91-eri, o jauniausiems Ukmergės šauliams, savo gretose vienijantiems kelias dešimtis narių – nuo 11 iki 18 metų. Ukmergės kuopoje yra ir 7 moterys-šaulės.

„Vieniems Ukmergės šauliams tai – gyvenimo būdas, antriems – hobis, tretiems – laisvalaikio praleidimas. Tačiau pirmiausia šauliai iniciatyvi ir patriotiška mūsų visuomenės dalis. Šaulius vienija principas: patriotiškumas, pilietiškumas ir savanorystė. Aktyvumas ir veikla priklauso nuo kiekvieno šaulio. Pagal pareigas turime kultūros, švietimo, verslo, politikų, statybininkų atstovų, ūkininkų“, - sako Ukmergės 1002-oji šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas.

Pasak jo, pirmieji paminėjimai apie Ukmergės šaulius yra išlikę nuo 1920 metų. Tikėtina, kad archyvuose galima rasti ir senesnės informacijos. Taigi, vienas iš Ukmergės šaulių sau išsikeltų tikslų yra surinkti istorinius duomenis apie šaulių sąjungos veiklą Ukmergėje. L. Kavaliausko teigimu, aktyvi ukmergiškių veikla atsinaujino 2016 metų rudenį, kai pasižadėjo ir prisiekė pirmieji šauliai Ukmergėje.

Ukmergės šaulių veikla įvairi – jie rajono mokyklose pristato LŠS, dalyvauja šventėse, minėjimuose, renginiuose, žygiuose, tvarko laisvės kovotojų, partizanų įamžinimo vietas. Pernai daugelis kuopos šaulių baigė bazinį šaulio kursą, o šių metų birželį išklausys kolektyvinių įgūdžių tobulinimo kursą.

„Vyksta labai daug pratybų, kartais net tenka rinktis, kuriose dalyvauti, o kurias praleisi. Be abejo, tobuliname šaudymo įgūdžius. 2018 metais pirmą kartą Ukmergėje vyko Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės jaunųjų šaulių sporto žaidynės. Pernai ir užpernai Ukmergės šauliai dalyvavo kariniame parade kartu su Lietuvos kariuomene, NATO sąjungininkais. 2018 metų sausį inicijavome ukrainiečių karių atvykimą į Ukmergę.

Kad mes esame pastebimi rodo tai, kad į mus kreipiasi prieš pusmetį ir prašo dalyvauti renginiuose. Organizuojame viešas paskaitas ukmergiškiams. Norime „šauliškumo“ idėjas pristatyti įstaigose, organizacijose, kolektyvuose. Laukiame pasiūlymų, mes atviri visiems“,- teigė L. Kavaliauskas.

LŠS šie metai – ypatingi. Šiemet sukanka 100 metų nuo LŠS įkūrimo. Daug renginių numatyta visoje Lietuvoje Pagrindinis vyks birželio 1 d. Vilniuje. Katedros aikštėje bus surengta iškilminga rikiuotė ir 100-mečio priesaikos ceremonija.

Ukmergėje taip pat bus paminėtas šis 100-metis: birželio 12 diena vyks paskaita „Pilietinis pasipriešinimas – pasiruošimo ypatumai“, birželio 14 dieną -  tremtinių pavardžių skaitymo akcija, birželio 27-ąją, oficialią LŠS įkūrimo dieną,  bus surengta iškilminga šaulių rikiuotė Ukmergės centre, o svarbiausia šventė planuojama liepos 6 dieną – vyks priesaikos ceremonija Lėno miške prie „Vyčio“ partizanų apygardos obelisko, kurį suremontavo ir atnaujino Ukmergės šauliai bendradarbiaudami su Lietuvos kariuomene.

 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra