Šimtmečio metais gimusiems ukmergiškiams savivaldybė paruošė dovanas
2018-02-02

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Ukmergės rajono savivaldybė visiems šiais metais rajone jau gimusiems ir gimsiantiems naujagimiams paruošė praktišką dovaną – šimtmečio simbolika pažymėtą 100 eurų vertės naujagimio kraitelį su būtiniausiais reikmenimis pirmiesiems kūdikio gyvenimo mėnesiams.

Šiam tikslui šių metų biudžete savivaldybė numatė skirti  30 tūkstančių eurų sumą.

Sąlygos naujagimio kraiteliui gauti yra trys: kūdikis turi gimti 2018-aisiais metais, abu jo tėvai arba vienas iš jų (jei yra vienišas/a) turi būti deklaravę savo gyvenamąją vietą Ukmergės rajone ir faktiškai čia gyventi, kūdikio gyvenamoji vieta taip pat turi būti deklaruojama Ukmergės rajone.

Vasario 2-ąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas kartu su savo pavaduotoja Klavdija Stepanova  įteikė pirmuosius naujagimio kraitelius sausio mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams. Atsiimti savivaldybės dovanos atvyko trijų mergaičių: Evos, Deinos ir Noros, bei setynių berniukų: Merkelio, Kasparo, Tajaus, Danylos, Darijaus, Arono ir Benedikto tėveliai.

Iš viso pirmąjį šių metų mėnesį Ukmergėje gimė 16 kūdikių. Kvietimai atsiimti naujagimio kraitelio buvo išsiųsti 14. Kiti du gimusieji su tėveliais gyvena kituose miestuose. Vienas Utenoje, o kitas – Vilniuje.

Praėjusiais metais Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 352 gimimai (187 berniukai ir 165 mergaitės), 79 iš jų – užsienio valstybėse gimę mūsų kraštiečių kūdikiai.

Atskiro savivaldybės dėmesio Ukmergės naujagimiai sulaukia jau nuo 2016 metų. Kasmet gegužės mėnesio pabaigoje, Miesto šventės metu, visiems vienerių metų laikotarpyje (nuo nuo vienos Miesto šventės iki kitos) Ukmergėje gimusiems kūdikiams savivaldybė rengia jų pagerbimo ceremoniją. Jos metu naujiesiems miesto gyventojams įteikiama po specialų „Ukmergiškio liudijimą“ bei marškinėlius su užrašu „Aš – naujasis Ukmergės pilietis“, taip pat knygą - albumą „Mūsų vaikas“ bei šios akcijos rėmėjų paruoštą dovanėlę.

„Labai džiaugiamės, kad Ukmergė gausėja jūsų dėka. Kai miestas turi jaunų šeimų ir jose augančių mažų vaikų – jis turi ateitį. Prasidėjus šiems jubiliejiniams metams nusprendėme pasistengti ir padėti, nors šiek tiek pagelbėti šeimos, susilaukusioms naujo mažojo žmogučio. Labai norėtųsi, kad gautumėte didesnes pinigines išmokas, tačiau jų dydį apsprendžia centrinė šalies valdžia.

Tikimės, kad šios dovanos mažiausiems mūsų ukmergiškiams  išliks kaip pirmasis rajono valdžios pagarbos ženklas. Norime, kad užaugę ir bet kur likimo nublokšti jūsų vaikai visada prisimintų esantys ukmergiškiai“, - sakė meras R. Janickas.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra