Diskutavo dėl „Ryto“ specialiosios mokyklos perspektyvų
2018-12-11

Gruodžio 6-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje vyko diskusija dėl „Ryto“ specialiosios mokyklos perspektyvų.

Diskusijoje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016-2020 m. bendrojo plano parengimo grupės nariai, rajono švietimo ir ugdymo įstaigų atstovai, taip pat viešnios – Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento Mokyklų veiklos skyriaus vyriausioji specialistė Stanislava Strolaitė, Širvintų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Regina Jagminienė, Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriaus vedėja Nijolė Kimbartienė ir Molėtų vaikų savarankiško gyvenimo namų direktoriaus pavaduotoja Žydrūnė Vaidachovičienė.

Susirinkusieji apžvelgė specialiojo ugdymo situaciją, pagilino ir praturtino turimus duomenis, nustatė problemas, išskyrė prioritetines  sritis, kurias būtina spręsti skubiausiai, siūlė sprendimų variantus.

Ukmergės „Ryto“ specialiojoje mokykloje šiuo metu ugdoma daugiau nei 100 vaikų ir jaunuolių, kurių amžius - nuo 2 iki 21 metų ir kurie turi intelekto bei elgesio, emocijų, judesio, regos, klausos ir kompleksinių sutrikimų. 34-iems iš jų yra nustatyta negalia dėl nežymaus intelekto sutrikimo. Mokykloje yra suformuota viena ikimokyklinio amžiaus grupė ir 12 klasių. Bendrasis lavinimas šioje mokykloje trunka 10 metų. Tuo tarpu lavinamųjų klasių mokiniai, baigę specialiojo ugdymo programą, gali mokytis iki 21 metų pagal Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintus darbinio ugdymo planus. Mokyklos bendrabutyje darbo dienomis gyvena 35 mokiniai, neturintys galimybės kasdien parvykti į namus, o 62 šią mokyklą lankantys vaikai į pamokas yra vežiojami 3 mokykliniais autobusais. Tam yra sudaryti 37 maršrutai, per savaitę nuvažiuojama apie 3300 kilometrų. Maitinimas mokykloje organizuojamas 2 valgyklose. Didžioji dalis „Ryto“ specialiosios mokyklos mokinių – 79 - yra Ukmergės rajono gyventojai, o 24 atvyksta iš aplinkinių (Širvintų, Anykščių, Molėtų ir Jonavos) rajonų. Mokykloje dirba 31 pedagogai ir 26 aptarnaujančio personalo darbuotojai.  

Kitas Ukmergės rajono mokymo ir ugdymo įstaigas lanko 232 specialiųjų poreikių ir 112 didelių specialiųjų poreikių turintys vaikai.

„Po šios kelias valandas užtrukusios diskusijos paaiškėjo tai, jog „Ryto“ specialioji mokykla ir toliau išlaikys regioninį statusą ir gaus finansavimą ūkio išlaidoms iš valstybės biudžeto. Gera žinia ta, kad nuo ateinančių metų didėja finansavimas specialiosioms mokykloms ir pagalbos specialistams visose bendrojo ugdymo mokyklose“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Pasak jo, ateityje bus ieškoma galimybių ugdymą „Ryto“ mokykloje organizuoti viename pastate – Veterinarijos g. 5, atsisakant patalpų, esančių Vytauto g. 20. Čia ši mokykla, tik kitu pavadinimu (Ukmergės pagalbinė mokykla-internatas), įsikūrė nuo 1956 metų. 1965 metais šalia buvo pastatytas priestatas, kuriame vaikams įrengti miegamieji kambariai. Ukmergės specialiosios mokyklos pavadinimas įstaigai suteiktas nuo 2006 metų sausio 16 dienos.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra