Savivaldybės ir policijos bendradarbiavimas – visuomenės saugumo labui
2018-07-18

Liepos 17 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnais ir aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

Susitikime dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Klavdija Stepanova ir patarėja Laima Gambickienė, administracijos direktorius Stasys Jackūnas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus,  Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Inga Malinauskienė, Reagavimo skyriaus viršininkas Vladas Butkus ir bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė.

Valdžios ir policijos atstovai daug kalbėjo apie pastaruoju metu visuomenę piktinančią vietą - Vytauto gatvėje, prie autobusų sustojimo stotelės, esančius du barus. Nuo ankstyvo ryto iki vėlumos čia renkasi stikliuko mėgėjai, kurie išėję iš barų svirduliuoja, rūko, šlapinasi ant kampų. Visą šį vaizdą mato ne tik kasdieniai praeiviai, pravažiuojantys žmonės, bet ir dviejų miesto gimnazijų moksleiviai, po pamokų čia ateinantys laukti po miestą kursuojančių autobusų.

Vienas iš minėtų barų (Vytauto g. 44-5) priklauso Zitos Paulikienės individualiai įmonei, o kitas (Vytauto g. 48-1) – bendrovei „Aiva ir sesė“.

Dar viena policijos pareigūnų dėmesį patraukusi įstaiga – Šventupės kaime veikianti bendrovės „Ilarita“ kavinė.

„Teks susitikti ir rimtai pasikalbėti su minėtų įstaigų šeimininkais. Tokie susitikimai duoda rezultatų. Iki tol nemažai problemų kėlusioje bendrovei „Radžos pica“ priklausančioje kavinėje (Kauno g. 16a) didelių pažeidimų nebeaptinkame“, - sakė S. Kazlauskas.

Susitikime kalbėta ir apie kovą su rūkymu, ypač mokymo įstaigose. Svarstyta galimybė siūlyti rajono savivaldybės tarybai išplėsti nerūkymo zonų sąrašą ir uždrausti rūkyti viešojo transporto sustojimo aikštelių paviljonuose.

Kitas aptartas klausimas – vaikų ir nepilnamečių nusikalstamumas. Pasak I. Dutkienės šiuo metu rajone iš viso yra apie 50 vadinamų „sunkių“, nusikalsti linkusių vaikų ir nepilnamečių. Su šia nūdienos problema Ukmergės rajono savivaldybė yra maždaug viduryje tarp visų šalies savivaldybių.

V. Kalinas patikino, jog labai pasiteisino 1,5 mėnesio trukęs projektas, kurio metu sunkiai pritampantys vaikai ir paaugliai kartu su suaugusiais ardė automobilius.

I. Malinauskienė padėkojo savivaldybės vadovams už mieste įrengtas vaizdo stebėjimo kameras. „Tik kamerų dėka neseniai po miesto pagrindiniu tiltu įvykdytas sunkus nusikaltimas buvo išaiškintas per parą“,- sakė pareigūnė.

Kalbėta dar ir apie rajone vykdomus socialinius verslus, apie labai reikalingas „draugiškas“ viešąsias erdves su atviromis nemokamo belaidžio interneto ryšio prieigomis ir kt.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra