Apsnigtos Ukmergės miesto gatvės dažniausiai pradedamos valyti naktį
2017-12-06

Šios darbo savaitės pradžioje iškritęs sniegas suteikė ne tik džiaugsmo ir galimybę pasimėgauti žiemos teikiamais malonumais, bet ir sukėlė nemenkų rūpesčių kai kuriems vairuotojams. Ar Ukmergės miesto gatvės buvo tinkamai prižiūrimos – nuvalytas sniegas, pabarstytas smėlis, pasirūpinta transporto priemones vairuojančiųjų saugumu?

Visų miesto gatvių važiuojamąją dalį prižiūrinčios bendrovės „Ukmergės versmė“ direktorius servisui Gintaras Zaikauskas informavo, jog druskų mišiniu gatvės buvo laistomos ir gruodžio 4-ąją, ir 5-ąją. Jei tai nebūtų daroma, pravažiuojantys automobiliai būtų suplukę sniegą ir kitą dieną kelių važiuojamoji dalis tiesiog pavirstų ledo čiuožykla. 

Pasak G. Zaikausko, žiemą gatvių priežiūros darbai (sniego valymas ir druskų mišinių laistymas) pradedami naktį, apie 3 - 4 valandą, o baigiami - apie 7 - 8 valandą, prieš intensyvų automobilių eismą.

Pagal reikalaujamus priežiūros lygius visos Ukmergės miesto gatvės yra suskirstytos į tris grupes.

„Iškritus sniegui, gruodžio 4-5 dienomis I - II grupės  gatvės buvo laistomos specialiais skysčiais, tačiau pirmadienį (12.04) šis darbas buvo pradėtas po 7 valandos, jau prasidėjus intensyviam eismui. Taip įvyko todėl, kad snigti pradėjo po 6 valandos, o anksčiau pradėti gatvių priežiūrą, kol dar nėra slidžios kelio dangos, techniniai gatvių priežiūros reikalavimai nereikalauja“, - sakė G. Zaikauskas.

Jo teigimu, įvairios orų prognozės taip pat nerodė, kad snygis prasidės tokiu metu ir bus toks intensyvus. Vykstant intensyviam snygiui išbarstytos ar išlaistytos slidumą mažinančios priemonės neduoda greito efekto, nes kelio danga vėl pasidengia nauju sniego sluoksniu. Teoriškai, iškart naudojant 3-4 kartus daugiau slidumą mažinančių priemonių, galima pagreitinti šį procesą, tačiau vairavimo sąlygos tą rytą nebuvo jau tokios blogos, kad visas gatves reikėtų barsyti bei laistyti. Be to, tai būtų ir perteklinės išlaidos. Tačiau gruodžio 4-ąją daugelyje pagrindinių  I grupės gatvių, praėjus keletui valandų, buvo pakartotinai palaistyta kelio danga. Išpylus slidumą mažinančias priemones sniegas paprastai nevalomas, nes taip į kelkraštį būtų nustumiamos ir minėtos priemonės. Tai daroma tik tais atvejais, jei intensyviai sningant susiformuoja gilios provežos , kurios stipriai apsunkina eismą. Jei sniegas iškrinta iki 3-4 valandos ir jo storis siekia daugiau nei 3 centimetrus, pirmiausia kelio danga nuvaloma ir tik po to naudojamos slidumą mažinančios priemonės.  Pavyzdžiui, gruodžio 5-ąją, apie 3val. 30 min. I - II grupės gatvės vėl buvo laistomos, nes šlapiai kelio dangai pašalus, susiformavo plikledis.

„Šiaip visų miesto gatvių priežiūros darbų planavimas yra tiesiogiai susijęs su orų prognoze artimiausiai parai ar kelioms paroms. Išstudijavus kelias orų prognozes ir atsižvelgiant į esamą situaciją, kiekvienu atveju pasirenkamas optimaliausias variantas (lėšų, gatvių būklės ir jų priežiūros atžvilgiu)“,- tvirtino pašnekovas.

G. Zaikauskas pasidalino keliomis šios savaitės pradžioje darytomis gatvių ir šaligatvių nuotraukomis. Jose matyti, kaip atrodo sutvarkytos gatvės ir šaligatviai (laistyti druskų mišiniu), ir kaip atrodo netvarkyti daugiabučių kiemai. 

 Daugiau informacijos apie Ukmergės miesto gatvių priežiūrą žiemą ČIA

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra