Konferencijoje pristatė Ukmergės rajono savivaldybės žemėlapius
2017-10-27

Spalio 19-20 dienomis Vilniuje vyko kasmetinė Lietuvos ESRI vartotojų konferencija, kurioje dalyvavo bei pranešimą „Ukmergės rajono savivaldybės žemėlapiai“ skaitė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausias  specialistas Vytautas Česnaitis.

V. Česnaitis papasakojo apie vartotojams jau sukurtus bei planuojamus kurti žemėlapius Ukmergės rajono savivaldybėje, kurie padėtų gyventojams kuo lengviau ir greičiau susipažinti ar gauti reikiamos informacijos tam tikrose srityse.

Ukmergės rajono savivaldybėje šiuo metu yra sukurti interaktyvūs žemėlapiai, atvaizduojantys topografinius planus bei inžinerinių tinklų planšetus, naudingus geodezininkams ar projektuotojams. Daugiabučių ribų žemėlapis yra skirtas tam, kad visi galėtų pamatytų, kokie aplinkos plotai yra priskirti tvarkyti daugiabučių gyventojams ar seniūnijai, Ukmergės rajono memorialinių objektų žemėlapyje galima susipažinti su miestelių ar kaimų objektais, kurių dauguma nėra įtraukti į kultūros paveldą, taip pat kur mieste yra vaizdo stebėjimo kameros. Žemėlapiai patalpinti tinklapyje https://gis.ukmerge.lt/portal/home/. Ateityje planuojama talpinti teritorijų planavimo dokumentus, visuomenės poreikiams naudingus žemėlapius. Bus siekiama visuomenės ar institucijų bendradarbiavimo ir švietimo šioje srityje.

Norinčius prisidėti ar plačiau sužinoti apie GIS galimybes bei bendradarbiavimą prašome kreiptis el.p. vcesnaitis@ukmerge.lt   

ESRI vartotojų konferencijos metu buvo pristatomi ArcGis programinės įrangos naujovės ir sprendimai. Buvo kalbama apie šių dienų inovacijų ir technologijų panaudojimą, žemėlapių kūrimo, publikavimo ir duomenų rinkimo galimybes.

Šių dienų tikslas - kuo labiau technologijas supaprastinti ir daryti prieinamas visuomenei, kurti išmanią visuomenę, kuri naudotųsi tiekiamomis galimybėmis, skatintų įvairių įmonių, organizacijų ir gyventojų bendradarbiavimą. Plačiau apie konferenciją galite skaityti http://www.hnit-baltic.lt tinklapyje.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra